Головна Головна -> Інше українською -> Медицина та здоров'я -> Акоголізм

Акоголізм

Назва:
Акоголізм
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,60 KB
Завантажень:
64
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Акоголізм
На протязі довгого часу алкоголізм лишається надзвичайно актуальною проблемою для всього людства. Незважаючи на пильну увагу до цього явища спеціалістів багатьох професій, вона, в ці-лому, не зникає, не зменшується, а в багатьох регіонах мас тен-денцію до зростання.
Що таке алкогольне сп’яніння
Алкогольне сп’яніння - зміна фізіологічних і психічних процесів, що виникають в результаті приймання спиртних напоїв. Саме в такому стані сп’янілий чинить антисоціальні вчинки аж до тяжких злочинів.
Швидкість прояву перших ознак алкогольного сп’яніння за-лежить від міцності напою І ступеню наповнення шлунка їжею. Ступінь сп’яніння визначається кількістю випитого алкоголю на 1 кг. ваги, індивідуальною переносимістю алкоголю, а також станом організму під час приймання спиртного. При втомі, виснаженні малі дози алкоголю можуть викликати сильне сп’яніння.
Діти, старі люди, особи, що хворі на печінку, шлунок, з деякими ендокринними порушеннями, особливо відчутні до алкоголю.
Орієнтовно рахують, що концентрація алкоголю в крові до 2% відповідає слабкому алкогольному сп’янінню; до 3% - середньому ступеню алкогольного сп’яніння, до 4% - тяжкому алкогольному сп’янінню. Концентрація алкоголю в крові понад 5% рахується смертельною. Однак, при рівній концентрації алкоголю в крові ступінь сп’яніння у різних людей може бути різною.
В чому різниця алкоголізму як соціального явища і хронічного алкоголізму?
Розмежування цих двох понять принципово важливе. Для позна-чення систематичного вживання спиртного на етапі, що передує хворобі, найчастіше вживається термін "побутове пияцтво". Диференціальна діагностика побутового пияцтва і хронічного ал-коголізму має значні труднощі. Відверто кажучи, назвати пов-ністю нормальною людиною побутового п’яницю не можна. Вони відносно рідко вступають в конфлікти з суспільством і частіше всього про їх згубну пристрасть знають лише близькі люди. Більше того, при визначених , значних для них обставинах ці люди досить довгий час можуть стримуватись від приймання спиртного.
Тривалість етапу побутового пияцтва коливається в досить широких межах: від 2-3 до 15 років і більше. Причина цього - Індивідуальні особливості людини. Але це не означає, що фізично і психічно нормальна людина з відсутністю патологічної спадковості ніколи не стане хронічним алкоголіком. З визначеною упевне-ністю можна сказати, що в більшості випадків раніше або трохи пізніше відбудеться "перехід кількості в якість" - зловживаючий алкоголем побутовий п’яниця перетвориться в хронічного алкоголіка. Початкова стадія хронічного алкоголізму в першу чергу характеризується появою патологічного потягу до алкоголю. Де б не знаходилась людина, чим би вона не займалась, думки її зайня-ті переважно майбутньою випивкою. Необхідно відмітити, що на початковій стадії хвороби пацієнтам часто вдасться скрити свою хворобу від товаришів по службі. Для того, щоб сп’яніти, необ-хідно випивати все більшу кількість міцних спиртних напоїв. Такі люди дуже виділяються в компанії своєю поведінкою, вони швид-ко перестають помічати реакцію оточуючих, не можуть дочекатись наступного тосту. Змінюється також форма сп’яніння: втрата контролю призводить до глибокого, тяжкого сп’яніння з переходом в довгий сон.
Для І стадії хвороби специфічна втрата рвотного рефлексу ще одним важливим проявом хвороби, що почалася, є поява так званих амнестичних форм сп’яніння. Після сну, після глибокого сп’яніння, хворі не можуть згадати попередні події.
В ІІ стадії хвороби формується астенічний симптокомплекс. У хворих з’являються невластиві їм риси характеру, форми пове-дінки, різкі прояви зниженого або підвищеного настою, підозрі-лість, тривожність, хворого морозить, послаблення кишечника, дрижання рук. Через деякий час можуть відбуватись психічні розлади, алкогольний психоз.
Наслідки хронічного алкоголізму - біологічні і соціальні тяжкі як для самого алкоголіка, так і для суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Акоголізм

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок