Головна Головна -> Інше українською -> Медицина та здоров'я -> Кров і кровообіг

Кров і кровообіг

Назва:
Кров і кровообіг
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
34,54 KB
Завантажень:
293
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Кров і кровообіг


Кров – це рідка тканина тіла, витоки народження якої мають свій початок в далекому минулому. Як відомо, виникнення життя на землі пов’язане з морем, яке колись безроздільно хазяйнувало на нашій планеті. Перші організми. Прості і невибагливі, цілком залежали від моря – його води омивали їх спори, приносили поживні речовини і кисень, відносили продукти життєдіяльності. Більш досконалі живі організми з часом відгородилися від навколишнього середовища оболонкою, яка стала контролювати обмінні процеси. Але ці організми, які розвивалися продовжували повністю залежати від моря. Лише вихід на сушу і в повітряне середовище був супроводжений народженням нових форм життя, незалежних від моря. Але відірвавшись від материнської основи, нові живі організми не розірвали з морським середовищем. Змінивши форму існування, вони змінили і форму обміну, включивши морське середовище в середину свого тіла. Морська вода потекла по судинним ходам нових організмів, стала їх життям, їхньою кров’ю. Можна дивуватись такій метаморфозі, але саме така логіка розвитку життя на землі, з науковою точністю доказана сучасними дослідженнями крові.
Кров – тканина життя
“Кров – це життя” – так сформулював основне призначення крові в нашому організмі древньогрецький філософ лікар Емпедокл.
Кров складається з рідкої частини – напівпрозорого жовтуватого кольору плазми і клітин, які випадають при відстоюванні в осад червоного кольору. На долю клітин припадає 40-45% об’єму крові, решту 55-60% крові – плазма.
Клітинний склад крові неоднорідний. Основну масу клітин (майже 99%) становлять червоні кров’яні тіла – еритроцити, які створюють червоний колір крові 1% клітинного вмісту крові відповідає білим кров’яним тільцям – лейкоцитам і кров’яним пластинкам – тромбоцитам. Останні беруть участь в процесах згортання крові.
Загальна кількість еритроцитів в крові людини досягає 35 трильйонів. Якщо їх виложити в один ряд то їхня довжина становитиме 62000 км.
В 1 кубічному міліметрі (саме в цьому об’ємі вираховується кількість клітин в крові) міститься 4-5 млн. еритроцитів.
Їх основна життєва функція зводиться до доставки тканинам кисню, що здійснюється з допомогою складного дихального білка – гемоглобіну. Еритроцит не містить ядра, зате він максимально заповнений молекулами носія кисню – гемоглобіну.
Гемоглобін називається легенями еритроцитів. Він легко приєднує кисень і вуглекислий газ, а при необхідності так само легко віддає їх. Складається гемоглобін з білка – глобіну і фарбуючої????, яка містить залізо, речовини – гема. В легенях гемоглобін насичується киснем і перетворюється в окислену форму – оксигемоглобін, який надає артеріальній крові яскравий колір. В процесі обміну гемоглобін, віддаючи кисень, набуває більш темного кольору.
Гемоглобін з продуктами свого розпаду являється основним джерелом фарбуючих речовин в нашому організмі. “Цвітіння” крововиливів, які виникають після ушибів, зумовлено виливанням в тканини еритроцитів і розпадом гемоглобіну, які проходять ряд послідовних фаз.
Тривалість життя еритроциту не перебільшує 125 днів. За цей час, кожна з клітин здійснює від 50000 до 100000 кругообертів від легень до тканин і навпаки. Зношені, постарілі еритроцити захоплюються в селезінці спеціальними клітинами – фагоцитами і знищуються в ім’я здоров’я організму і нового життя. Протягом 1 сек. в людини руйнується і одночасно народжуються до 10000000 еритрцитів. Таким чином постійно зберігається постійне число червоних клітин, які виконують основну функцію крові – підтримка життєдіяльності організму.
Білих кров’яних клітин – лейкоцитів значно менше, ніж еритроцитів. В 1 кубічному мл. крові знаходиться від 5000 до 8000 лейкоцитів. Кони більші ніж еритроцити, містять ядра і відрізняються здатністю переміщуватись самостійно і проходити через стінку судин в навколишні тканини.
Розрізняють 5 видів лейкоцитів: нейтрофіли, мезофіли, еозинофіли, монацити і лімфоцити.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Інше на тему: Кров і кровообіг

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок