Головна Головна -> Інше українською -> Медицина та здоров'я -> Стовбурні клітини можна використовувати для боротьби з м'язовою дистрофією

Стовбурні клітини можна використовувати для боротьби з м'язовою дистрофією

Назва:
Стовбурні клітини можна використовувати для боротьби з м'язовою дистрофією
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
1,10 KB
Завантажень:
304
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Стовбурні клітини можна використовувати для боротьби з м'язовою дистрофією
Співробітники медичного центру Університету Техасу (США) продемонстрували принципову можливість використання ембріональних стовбурних клітин для боротьби з м'язовою дистрофією.
Ця назва об'єднує ціле сімейство захворювань, які призводять до ослаблення й атрофії тих або інших груп м'язів. Вражені м'язові волокна поступово дегенерують і заміняються сполучною й жировою тканиною. М'язові дистрофії найчастіше викликаються генними мутаціями й поки що, як правило, невиліковні.
Вчені здійснили своє дослідження на лабораторних мишах. Спочатку вони навчилися вирощувати з ембріональних стовбурних клітин цих тваринні культури клітин м'язової тканини, які після пересадження не давали початок раковим пухлинам. Вирішення цього завдання виявилося дуже непростим і вимагало тривалого експериментування. Потім вони штучно викликали у мишей захворювання, аналогічне найпоширенішій формі м'язової дистрофії, дистрофії Дюшенна. Для цього в задні кінцівки тварин був введений токсин, що блокує синтез білка, який вражає при цьому захворюванні. У результаті у них розвилася прогресуюча м'язова слабість того ж типу, що виникає при дистрофії Дюшенна.
На заключній стадії експерименту тваринам ввели вирощені в лабораторії м'язові клітини, які не тільки прижилися, але й сформували здорові й цілком працездатні мускульні волокна. Хоча ця процедура й не привела до повного видужання чотириногих пацієнтів, їхній стан помітно покращився. Керівник дослідницької групи Рита Перлінгейро вважає, що отримані результати дають надію.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Стовбурні клітини можна використовувати для боротьби з м'язовою дистрофією

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок