Головна Головна -> Інше українською -> Медицина та здоров'я -> про клонування

про клонування

Назва:
про клонування
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,66 KB
Завантажень:
257
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
 
Клонування: за і проти
У світі дедалі жвавішими стають дискусії про клонування. Цей науковий напрямок має багато прибічників та супротивників, і їх аргументи зазвичай відомі. Найчастіше лунає думка, що людина – не Бог, і створювати нові живі істоти – не її справа. Прибічники ж клонування кажуть, що цей метод дозволить зробити прорив у медицині, повертати людям померлих родичів та домашніх улюбленців – хіба ж це погано? Насправді погано інше: обидва підходи поверхові, а часом відверто дилетантські. Фактично ж не все так просто.
Що таке клонування
Клонування стало черговим феноменом, про який всі говорять, та далеко не всі уявляють, що ж це власне таке. Процедура полягає в тому, що з жіночої яйцеклітини видаляється власне ядро і на його місце трансплантується клітина донора – істоти, яку клонують. Отриманий ембріон вживляють у матку сурогатної матері, яка виношує цю вагітність. Істота, народжена у такий спосіб, і є клоном. Вона успадковує генетичний код донора, тобто є його повною копією. Та простою процедура виглядає лише на папері. В реальності зародок клону вдається отримати далеко не з першої спроби. Знаменита вівця Доллі, наприклад, народилась з 277 спроби. З клонуванням ембріонів людини все ще складніше.
Підводний камінь полягає ще й в тому, що клон, успадкувавши генетичний матеріал донора, успадковує і його біологічний вік. Тобто народжена істота матиме клітини віку зрілої особини, відповідно швидко зістариться.
Професор Ян Вілмут, «батько» клонованої вівці Доллі, попереджає, що при клонуванні людини існує ризик, що на пізній стадії вагітності в багатьох випадках відбудеться викидень, або діти народяться з фізичними дефектами або мертвими. Він підрахував, що 50% клонів помирає ще в утробі, ще 20% народжених помре в ранньому дитинстві. Саме тому, на його думку, клонування людей слід вважати злочином.

Клонування людини?
Говорячи про клонування людських ембріонів, найчастіше мають на увазі так зване терапевтичне клонування – вирощування органів для трансплантації. Це відбувається за допомогою стовбурових клітин, з який складається ембріон людини. Вони мають величезний потенціал розмноження та не є диференційовані: з них можна виростити будь-який орган. Здатність росту стовбурових клітин вражаюча: організм новонародженої людини утвориться з однієї єдиної клітини всього за дев'ять місяців. Багато дослідників впевнені, що використання клітин клонованих ембріонів дозволить розв'язати багато проблем сучасної медицини. Зокрема, подолати цукровий діабет та хворобу Альцгеймера. Досліди та робота зі стовбуровими клітинами тривають вже давно, для них використовується абортний матеріал. Навколо цього питання обертаються величезні гроші, що, на жаль, призводить до зловживань абортами, схиляння жінок до абортів і так далі. Отже, терапевтичне клонування могло б вирішити багато проблем і врятувати безліч життів.
Та, з іншого боку, використання стовбурових клітин призводитиме до загибелі клонованих ембріонів, отже, питання моральності клонування залишається. До того ж, немає гарантій, що вчені, якими керує науковий інтерес, не підсадять клоновані ембріони сурогатній матері.
Клонування людини!
Коли стало очевидно, що клонування людини – річ цілком реальна, у ЗМІ час від час з»являється інформація про існування клонів людини. Так, часто згадують так звану секту «Раелітів», яка нібито фінансує досліди з клонування людини.
Засновник і глава цієї секти, канадець Клод Ворільон, відомий як Раель, у лютому 2002 року заявив, що дослідження компанії «Клонейд» тривають у секретних лабораторіях. І на початку 2003 він зробив заяву, що перший клон людини з'явився на світ. Але більше ніяких подробиць і звісток у засоби масової інформації не надходило.
Корейські та інші винаходи
Південній Кореї клонували людину – такі повідомлення з»явились у травні 2002 року
Представник компанії BioFusion Tech повідомив, що клонований ембріон імплантували в матку жінки. Операцію провели за межами республіки, тому її не можуть переслідувати за корейськими законами, заявили в BioFusion Tech.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Інше на тему: про клонування

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок