Загрузка...
Головна Головна -> Інше українською -> Медицина та здоров'я -> Курація неврологічного хворого

Загрузка...

Курація неврологічного хворого

Назва:
Курація неврологічного хворого
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,17 KB
Завантажень:
220
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Курація
неврологічного хворого


Паспортна частина
Прізвище:
Ім’я:
По-батькові:
Дата народження:
Де проживає:
Де працює:
Дата поступлення в стаціонар:
Діагноз при поступленні: підкорковий енцефаліт, спастична кривошия.
Скарги на момент поступлення: головний біль, біль у шиї і спастичну кривошию.
Анамнез хвороби (Anamnesis morbi).
Хворим себе вважає із серпня ..... року. Захворювання розвивалося поступово, хворий постійно відчував незначний парез правої половини голови і шиї. Симптоми захворювань наростали протягом року, лише у вересні ....... р. родичі почали помічати зміни у здоров’ї і зовнішньому вигляді хворого. Саме тоді він звернувся за медичною допомогою. Своє захворювання ні з чим не може пов’язати, причину його не знає.
Анамнез життя (Anamnesis vitаe)
У дитинстві перехворів вітряною віспою. Після того до 34 років взагалі нічим не хворів. Оперативних втручань не мав. Спадкових захворювань не має, на цукровий діабет не хворіє, артеріальний тиск в нормі – 120/80 мм.рт.ст. Супутніх захворювань не має. Алергії на їжу та медикаменти не виявлено. У ....... р. хворів на туберкульоз правого ока, у зв’язку з чим лікувався в Одесі (на даний час захворювання вилікуване).
Загальний огляд.
Пацієнт високого зросту, астенічної будови тіла. Шкірні покриви бліді. Свідомість ясна, контакт з хворим активний, вираз обличчя звичайний; наявні незначні гіперкінези голови, шиї і верхніх кінцівок.
Неврологічний огляд.
Обстеження функції черепних нервів.
1-ша пара нюховий нерв (nervus olfactorius) - запахи різних речовин розрізняє добре правою і лівою половиною носа. Нюхових галюцинацій немає.
2-га пара зоровий нерв (n.optikus) – гострота зору: ліве око – 1,0; праве око – 0,7. При обстеженні дальтонізму не виявлено.
3-тя пара окоруховий нерв (n.oculomotorius) – при обстеженні птозу не виявлено, також не виявлено розбіжної косоокості і двоїння в очах. Виявлене порушення конвергенції з правого боку (праве око не доходить до перенісся). Також виявлений горизонтальний ністагм правого ока.
4-та пара блоковий нерв (n.trochlearis) – ширина очних щілин однакова s = d, диплопії при погляді вниз немає.
5-та пара трійчастий нерв (n.trigenium) - болючість в точках виходу гілок нерва не виявлено. Порушення чутливості немає.
6-та пара відвідний нерв (n.abducent) – збіжної косоокості не виявлено. Зіниці реагують на світло і мають однакову форму, мітозу немає.
7-ма пара лицевий нерв (т.facialis) – при обстеженні перекосу обличчя, опущення кута рота не виявлено. Хворий піднімає брови, заплющує очі, надуває щоки.
8-ма пара переддверно-завитковий нерв (n. vestibulo-cocleales) – зниження слуху не має, добре чує правим і лівим вухом. Головокружіння не має.
9 пара і 10 пара, язикоглотковий нерв (n. glossofaringius) і блукаючий нерв (n.vagus) – піднебінний язичок розташований симетрично, відхилень немає. Дисфагії (порушення ковтання), дисфонії (порушення голосу) і дизартрії у хворого немає. Смакова чутливість у ділянці задньої частиниязика збережена, порушень не виявлено.
11-та пара додатковий нерв (n. accesorius) – пацієнт піднімає плечі, зводить лопатки до хребта. Не може повернути голову у лівий бік. Фібрилярних посмикувань не виявлено.
12-та пара під’язиковий нерв (n.hipoglossus) - пацієнтвисуває язик з рота, при цьому язик не відхиляється у бік від середньої лінії.
Рухова функція.
Об’єм рухів в кінцівках збережений, обмежень в рухах не має.
Пробу Барре виконує добре, опускання правої або лівої руки не має.
Сила м’язів: права рука – 5 балів; ліва рука – 5 балів.
Тонус м’язів в нормі. Підвищеного тонусу м’язів, симптому “зубчастого колеса”, а також гіпотонії м’язів не виявлено.
Атрофічні процеси у м’язах рук не спостерігаються.
Рефлекси.
П’ястково-променевий рефлекс в нормі.
Згинальний і розгинальний ліктьовий – рука згинається і, відповідно, розгинається у ліктьовому суглобі.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Інше на тему: Курація неврологічного хворого

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок