Головна Головна -> Інше українською -> Медицина та здоров'я -> Міхурчаті дерматози.

Міхурчаті дерматози.

Назва:
Міхурчаті дерматози.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
12,40 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Міхурчаті дерматози.


План лекції.
І. Актуальність теми. Розповсюдженність міхурчатих дерматозів.
ІІ. Справжня (акантолітична) міхурниця: вегетюча, вульгарна, листовидна, себорейна.
ІІІ. Доброякісна хронічна сімейна міхурниця Гужеро – Хейлі – Хеймі, бульозний пемфігоїд Леверда.
ІV. Бульхозний вроджений епідермоліз.
V. Герпетифомний дерматит Дюрінга.


Група міхурчатих дерматозів дуже різноманітна, як при клнічній картині, так в по етілогії та патогензі. Міхур як первинний морфологічний елемент висипань може бути осовною клінічною ознакою справжньої і не справжньої міхурниці, герпетиформних дерматозів, токсиодермії, синдома Лаєла і т.д. Є заворювання при яких міхурі є непостійним або необов’язковим клінічним симптомом (токскодермії, багатоформна екскузативна ерітерма, дерматити і ін.). Крім того міхурі служать непостійною морфологічною ознакою при червоному плоскому лишаю, склеродермії, гострому червоному вовчуку і інших дерматозів.
В відділі дерматології МОНІКИ ім. В.М. Владимирського за період з 1983 по 1987 р. оглянули 109 хворих з міхурницею, що склало приблизно 2,8 % від всіх госпіталізованих хворих. Хворих звичайною міхурницею було 67,9 %, еритематозною (себорейною) – 21,1%, вегетуючою - 6,4% і листовидною міхурницею – 4,5%. Зараз вчені приходять до висновку про “омолодження” міхуниці в зв’язку зі зростанням в послідні десятиліття числа хворих цим дерматозом у віці 18 – 25 років.
Справжня (акантолітична) міхурниця. В цю групу важких міхрчатих дематозів входять 4 захворювання, кожне з яких має чітку клінічну, патогітологічну і імуномофологічну картину. Оприділені загальні клініко-морфлогічні і атогістологічні ознаки. Характерні для всіх клінічних форм захворювання, включених в групу спавжньої міхурниці:
хрогічне хвилеподібне протікання дерматозів з розвитком міхурів (на незмінній шкірі або слизових оболонках), що мають тенденцію до генералізації і злиття між собою супроводжеються порушенням загального стану хворих, до примінення кортикостероїдної терапії часто закінчується летально.
Загальний механім утворення міхура шляхом акантолізу.
Внутріньоепідермаьне розташування міхурів: супрабазальне при звичайній і вегетуючій міхурниці і субкорнеальне при листовидній, еритематозній міхурниці.
Відкладання ??? в міжлітинному просторі епідермісу.
Етіологія і патогенез істинної міхурниці залишаються невиясниними.
Висувають натупні теорії:
Неврогенну
Вірусну
Обмінну
Ендокринну
Аутоімунна.
В теперішній час признана ведуча роль аутоімунних процесів в патогенезі справжньої міхурниці (В1964 році методом непрямої імунофлюорсценції вперше виявили в сироватці хворих вульгарною міхурницею антитіла до антигенних комплексів міжклітиної склеючої субстанції шипуватого шару епідермісу). Про це свідчить:
Утворення антитіл до міжклітинної склеючої речовини під впливом антигенної стимуляції останнього.
Фіксація комплексу антиген-антитіло в міжклітинній речовині.
Втрата здатності клітин до зчеплення одної з іншою, розвиток акантолізу.
Міхуриця звичйа (вульгарна).
Вульгарна міхурниця зустрічається найбільш часто зі всіх міхурчатих дерматозів. Серед хворих цим дерматозом більше хворіють жінки (57 – 62%).
Вульгарна міхурниця частіше виникає у людей віком 40 – 60 роів.
Опиасні випадки захворювання у близьких родичів, така міхурниця протікає дуже важко.
Клінічна картина: Вульгарна міхурниця може починатися гостро з генралізованим розвитком дряблих або напружених міхурів на незмінененій шкірі і слизових оболонках. Але найчастіше характено виникнення одиничних міхурів на шкірі в ділянці природніх складок, на волоситій частині голови або на тулубі. Покришка міхура швидко руйнується, його вміст зсихається в серозно-гнійні чи серозно-кровянисті корки. В такому вигляді вогнище ураження може проіснувати до 3 – 6 місяців. У багатох хворих перші клінічні прояви захворювання спостерігаються на слизовій оболонці рота і червоній каймі губ. Високий процент початкових симптомів на слизовій оболонці рота можна пояснити покращенням якості діагностики вульгарної міхурниці стоматологами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Інше на тему: Міхурчаті дерматози.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок