Головна Головна -> Інше українською -> Мікроекономіка -> Поняття, місія і напрямки діяльності підприємства.

Поняття, місія і напрямки діяльності підприємства.

Назва:
Поняття, місія і напрямки діяльності підприємства.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
48,78 KB
Завантажень:
249
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 
Шпаргалка
Поняття, місія і напрямки діяльності підприємства.
Підприємство – це організаційно відокремлена і економічно самостійна основна (первинна) ланка виробничої сфери народного господарства, що виготовляє продукцію (виконує роботу або надає платні послуги).
Кожне підприємство має історично сформовану конкретну назву – завод, фабрика, шахта тощо. Кожне підприємство є юридичною особою, має закінчену систему звітності та обліку, системний баланс, розрахунковий рахунок в банку, печатку з власною назвою, а також товарний знак.
Головні напрямки діяльності:
-вивчення ринку товарів, абоситуаційний аналіз
-інноваційна діяльність
-виробнича діяльність
-комерційна діяльність
-післяпродажний сервіс
Кожне підприємство має свою місію, або генеральну мету, тобто чітко окреслену причину його існування. У більшості випадків місією сучасного підприємства можна вважати виробництво продукції для задоволення потреб ринку і одержання завдяки цьому максимально можливого прибутку. На основі місії підприємства формулюються і встановлюються загальнофірмові цілі.
Правові основи діяльності підприємства.
Підприємства мають діяти в межах законодавства, що регулює усі напрямки його діяльності. З поміж усіх юридичних актів визначальними є Закон України про підприємництво та статут підприємства, колективний договір. Закон про підприємництво: визначає види і організаційні форми підприємств, правила їх створення і ліквідації, механізм здійснення ним підприємницької діяльності; створює рівні правові умови для діяльності підприємств незалежно від форм власності на майно і системи господарювання; забезпечує самостійність підприємств, чітко фіксує їх права і відповідальність у здійсненні господарської діяльності, регулює відносини з іншими господарюючими суб’єктами та державою.
Будь-яке підприємство діє на підставі власного статуту, тобто зібрання правил, що регулюють сукупну їх діяльність, взаємовідносини з іншими господарюючими суб’єктами.
Велике значення має також трудовий договір – угода між трудовими колективами в особі профспілки та адміністрацією, що укладається щорічно і не може суперечити діючому законодавству.
Колективним договором регулюються виробничі, трудові та економічні відносини трудового колективу з адміністрацією усякого підприємсчтва, яке виконристовує найману працю.
Класифікація підприємств.
Досить повна класифікація забезпечується такими ознаками:
1)мета і характер діяльності (комерційні, некомерційні)
2)форма власності майна (приватна, колективна, державні, спільні).
3)належність капіталу (національні, закордонні, змішані).
4)правовий статус і форма господарювання (одноосібні, кооперативні, орендні, господарські товариства).
5)галузево-функціональний вид діяльності (промислові, сільськогосподарські, будівельні, транспортні, торгівельні, виробничо-торгові, товарно-посередницькі, іноваційно-впроваджувальні, лізінгові, банківські, страхові, туристичні тощо).
6)технологічна і територіальна цілісність (голловні, дочірні, асоційовані, філії).
7)розмір та чисельність працівнків (малі, средні, великі).
Існують також добровільні об’єднанн підприємств:
1)асоціації – найпростіша форма договірного об’єднання підприємств з метою постійної координації господарської діяльності.
2)корпорація – договірне об’єднання господарчих суб’єктів на основі інтеграції їх науково-технічних, виробничих та комерційних інтересів, з делегуванням певних повноважень централізованого регулювання кожного з учасників;
3)консорціум – тимчасові статутні об’єднання промислового і банківського капіталу для досягнення загальної мети.
4)концерни – форма статутних об’єднань підприємств, що характеризується єдністю власності і контролю.
5)картелі - договірне об’єднання підприємств переважно однієї галузі для здійснення спільної комерційної діяльності.
6)синдикати – організаційна форма існування різновиду картельної угоди, що передбачає реалізацію продукції учасників через створення спільного збутового органу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 Інше на тему: Поняття, місія і напрямки діяльності підприємства.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок