Головна Головна -> Інше українською -> Мікроекономіка -> Економічне значення матеріально-технічногозабезпечення підприємства. Зацікавленість підприємства в економії матеріалів..

Економічне значення матеріально-технічногозабезпечення підприємства. Зацікавленість підприємства в економії матеріалів..

Назва:
Економічне значення матеріально-технічногозабезпечення підприємства. Зацікавленість підприємства в економії матеріалів..
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
6,31 KB
Завантажень:
268
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Контрольна робота
з дисципліни «Економіка підприємства”
Економічне значення матеріально-технічногозабезпечення підприємства. Зацікавленість підприємства в економії матеріалів..


З М І С Т
стор.
Економічне значення матеріально-технічного
забезпечення підприємства.....................................................................3
25. Зацікавленість підприємства в економії матеріалів............................4
40. Форми матеріально-технічного забезпечення підприємства..............5
55. Технологія закупівлі матеріально-технічних ресурсів.........................6
70. Визначення оптимальної величини партії закупки
матеріальних ресурсів................................................................................8
83. Шляхи зниження витрат з матеріально-технічного
забезпечення підприємств........................................................................10
Номер залікової книжки – 984002.
10. Економічне значення матеріально-технічного забезпечення підприємства.
Матеріально-технічне забезпечення як одна з галузей сфери товарного обігу, що виконує функції обігу засобів виробництва, виконує велику роль у підвищенні ефективності виробництва. Воно виступає в якості опосередкованого зв'язку між виробництвом та виробничим споживанням продукції виробничо-технічного призначення та його діяльність з розширенням масштабів виробництва непреривно зростає.
Забезпечуючи міжгалузеві зв'язки по поставках продукції, структури матеріально-технічного забезпечення сприяють скороченню часу виробництва, підвищенню його ефективності та якості продукції за рахунок ритмічного, своєчасного забезпечення підприємств, економічними партіями різних видів сировини, матеріалів та обладнання.
На основі вивчення потреби в продукції виробничо-технічного призначення та умов її раціонального використання структури матеріально-технічного забезпечення безпосередньо впливає на промисловість та будівництво з метою поліпшення використання матеріальних ресурсів, впровадження у виробництво прогресивних матеріалів та ефективних технологічних рішень. Вплив структур матеріально-технічного забезпечення на режим використання ресурсів в народному господарстві проявляється практично через усі сторони їх діяльності: розподіл продукції, координацію процесів виробництва та споживання, оптимальне розміщення замовлень у промисловості, організацію збуту продукції виробничо-технічного призначення та її рух від виробника до споживача.
Отже економічне значення матеріально-технічного забезпечення підприємства заключається в тому, щоб забезпечити:
безперебійне забезпечення підприємства необхідними засобами виробництва;
оптимізацію господарських зв'язків між підприємством та постачальником;
створення економічно обґрунтованих матеріальних запасів та маневрування матеріальними ресурсами;
застосовування прогресивних шляхів та засобів транспортування вантажів з метою прискорення та здешевлення процесу обміну;
раціональне і економічне використання засобів виробництва у виробництві;
зменшення витрат щодо матеріально-технічного забезпечення підприємства.
25. Зацікавленість підприємства в економії матеріалів.
Раціональне використання (споживання) і економія сировини, матеріалів, палива і енергії є одними із важливих умов функціонування підприємства в умовах ринку, переводу економіки на інтенсивний шлях. Раціональне використання матеріальних ресурсів – це доцільне обґрунтоване їх використання, їх витрати на рівні мінімуму при виробництві одиниці продукції.
В загальному вигляді економія матеріальних ресурсів – це підвищення їх рівня корисного використання, яке виражається у зниженні питомої витрати матеріалів на одиницю споживчого ефекту, котрий одержують у результаті раціонального споживання матеріальних ресурсів. Значення економії матеріальних ресурсів зростає в зв’язку із збільшенням обсягу виробництва продукції.
Зменшення матеріальних витрати безпосередньо впливає на зниження собівартості продукції, оскільки вони становлять біля 75-80 відсотків витрат підприємства, із них біля 60 відсотків припадає на матеріали і сировину.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Економічне значення матеріально-технічногозабезпечення підприємства. Зацікавленість підприємства в економії матеріалів..

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок