Головна Головна -> Інше українською -> Мікроекономіка -> КОНТРОЛЬНА РОБОТА З ПРЕДМЕТУ «УПРАВЛІННЯ МАТЕРІАЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ»

КОНТРОЛЬНА РОБОТА З ПРЕДМЕТУ «УПРАВЛІННЯ МАТЕРІАЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ»

Назва:
КОНТРОЛЬНА РОБОТА З ПРЕДМЕТУ «УПРАВЛІННЯ МАТЕРІАЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ»
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,64 KB
Завантажень:
386
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
З ПРЕДМЕТУ
«УПРАВЛІННЯ МАТЕРІАЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ»


Нормування матеріальних ресурсів є вкрай необхідним завданням для успішного функціонування підприємства будь-якого рівня. Від нормування залежать фінансові результати діяльності, оскільки через нього визначається потрібна кількість матеріальних ресурсів для виробництва тощо.
Визначення потреби підприємства у сировині та інших видах матеріальних ресурсів здійснюється за певними нормами їх витрати. Ці норми розробляються самими підприємствами або ж на їх замовлення галузевими науково-дослідними організаціями. Застосовувана система норм витрати матеріальних ресурсів охоплює велику кількість різноманітних норм; забезпечення зручності практичного користування ними досягається шляхом їх класифікації за певними ознаками (табл. 1).
Нормування витрати окремих видів матеріальних ресурсів передбачає дотримання певних його наукових принципів. Найважливішими з цих принципів мають бути: прогресивність, технологічна і економічна обгрунтованість, динамічність і забезпечення зниження норм.
Таблиця 1. Класифікація норм витрати матеріальних ресурсів.
Класифікаційні ознаки | Види норм витрати
Призначення | Норми витрати за видами матеріальних ресурсів - сировини, матеріалів, палива тощо.
Масштаб дії | Групові (на однакові види продукції) Індивідуальні
Період дії | Річні (для поточного планування) Перспективні
Ступінь деталізації об'єктів нормування | На деталь (вузол)
На виріб в цілому
Ступінь деталізації нормованих ресурсів | Специфіційовані (на вид ресурсів з конкретними їх параметрами) Зведені (на вид ресурсів за звуженою номенклатурою)
Норма витрати його чи іншого виду матеріальних ресурсів являє собою гранично допустиму величину витрати на виготовлення продукції в умовах конкретного виробництва з урахуванням необхідності застосування найпрогресивнішої технології та сировини (матеріалів) найвищого гатунку. Вона має власну структуру, тобто співвідношення окремих елементів, які у своїй сукупності утворюють загальну величину витрати -певного виду матеріальних ресурсів на одиницю вироблюваної продукції. Для більшості матеріалів структура норми витрати
де Rч — корисна або чиста витрата матеріалу; Q - технологічні відходи і втрати; q — інші організаційно-технічні відходи і втрати, що виникають у процесі транспортування, зберігання тощо. Якість норми витрати тим вища, чим менші в її складі неминучі технологічні та інші відходи і втрати сировини (матеріалів).
У практиці господарювання використовують три основні методи нормування витрати матеріальних ресурсів:
аналітично-розрахунковий, дослідно-лабораторний, звітно-статистичний. Найбільш прогресивним вважається аналітично-розрахунковий метод, що базується на глибокому аналізі та техніко-економічному обгрунтуванні усіх елементів норми з використанням найновіших досягнень техніки і технології виробництва. Дослідно-лабораторний метод зводиться до визначення норм витрати шляхом проведення низки дослідів і досліджень;
його використовують головним чином для нормування витрати допоміжних матеріалів та інструменту. Суть звітно-статистичного методу нормування полягає у встановленні норм витрати виходячи зі звітних даних про фактичне витрачання ресурсів за минулі роки та очікуваного (можливого) деякого зниження норм у наступні роки. Його практичне застосування допустиме як виняток для приблизних розрахунків, а також у процесі нормування витрати малоцінних і рідко використовуваних матеріалів.
Виробничі запаси створюються на підприємстві для забезпечен-ня безперервного процесу виробництва і реалізації продукції. У складі виробничих запасів найбільшу питому вагу мають сировина, матеріали й покупні напівфабрикати.
Норматив оборотних коштів щодо цих запасів визначається з формули:
H=ОN,
де Н — норматив оборотних коштів для сировини, матеріалів і покупних напівфабрикатів (тис. грн.); О — одноденні витрати сиро-вини, матеріалів, напівфабрикатів (тис. грн.); N— норма оборотних коштів (днів).
Одноденне витрачання сировини, матеріалів і покупних напів-фабрикатів визначається за кошторисом витрат на виробництво IV кварталу планового року без відрахування поворотних відходів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: КОНТРОЛЬНА РОБОТА З ПРЕДМЕТУ «УПРАВЛІННЯ МАТЕРІАЛЬНИМИ РЕСУРСАМИ»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок