Головна Головна -> Інше українською -> Мікроекономіка -> Ринкові економічні відносини і товарно-грошовий фетишизм. Шляхи його подолання

Ринкові економічні відносини і товарно-грошовий фетишизм. Шляхи його подолання

Назва:
Ринкові економічні відносини і товарно-грошовий фетишизм. Шляхи його подолання
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
8,97 KB
Завантажень:
201
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
КОНТРОЛЬНА РОБОТА
з економіка підприємства


1. Ринкові економічні відносини і товарно-грошовий фетишизм. Шляхи його подолання
Ринкові відносини мають загальний характер, поширюються на всі господарські сфери й регіони країни, проникають у всі частини економічної системи держави. У ці відносини вступає безліч субєктів, а у сферу обігу надходять різноманітні товари й послуги, що формує складну та багатовимірну структуру ринку.
Ринкова економіка грунтується на приват-ній власності та ціновому механізмі розв'язання основних проблем економічної організації. Іншими важливими її принципами є: свобода підприємництва й вибору, особиста заінтересованість як головний мотив економічної поведінки, конкуренція та обмежена роль уряду в господарському житті.
Приватна власність. Як уже зазначалося, в ринковій економіці ресурси перебувають у власності приватних осіб та інституцій, але не уряду. Приватна власність дає змогу окремим особам та підпри-ємствам на свій розсуд залучати й застосовувати ресурси. Інститут приватної власності формувався еволюційно й підтримується правом заповіту — правом власника майна призначати спадкоємця влас-ності після смерті. Права власності — найістотніші, оскільки заохо-чують інвестиції, обмін та економічне зростання. Без права влас-ності люди змушені витрачати чимало зусиль та ресурсів, аби за-хистити й зберегти свою власність.
Свобода підприємництва й вибору. З приватною власністю тісно пов'язана свобода підприємництва й вибору. Ринкова економіка
покладає на підприємства відповідальність за ухвалення рішень, ефективність яких перевіряється ринком.
Свобода підприємництва означає, що власники матеріальних ресур-сів і грошей можуть вільно організовувати виробництво товарів і послуг. Вибір конкретної галузі діяльності та вихід з неї здійснюються підприємцями самостійно.
Свобода вибору передбачає, що власники ресурсів і грошей викорис-товують або реалізують їх на свій розсуд і що особа вільна вибрати будь-який вид діяльності. Цей принцип також означає, що споживачі на свій розсуд у межах грошових доходів визначають, які товари й послуги купувати. Однак свобода підприємництва й вибору у ринко-вій економіці не абсолютна, її обмежує державне втручання в економіку. Держава встановлює загальні юридичні обмеження для здійснення вибору суб'єктами господарювання та використання об'єктів приватної власності. Вона, наприклад, забороняє вироб-ництво наркотиків, небезпечне забруднення довкілля, визначає технічні умови використання автотранспорту тощо.
Особиста заінтересованість (особистий інтерес) є рушійною силою ринкової економіки. Кожна людина й господарська ланка намагають-ся робити те, що їм вигідно. Власники ресурсів прагнуть продати їх або надати в користування за найвищу ціну. Фірми бажають отри-мати найбільший прибуток. Споживачі розподіляють свої доходи так, аби дістати максимальну користь від споживання. Отже, особис-тий інтерес визначає фундаментальний спосіб дій учасників еконо-мічного життя. Причому цей спосіб поведінки має узгоджуватися з чужими інтересами. Тому дотримання особистого інтересу не слід плутати з егоїзмом.
Мотив особистого інтересу скеровує і впорядковує функціону-вання економіки. Фірми й постачальники ресурсів, дбаючи про власну вигоду й діючи в межах конкурентної ринкової системи, одночасно — ніби спрямовані невидимою рукою — сприяють до-сягненню суспільних інтересів.
Конкуренція. Свобода вибору є основою конкуренції, або еконо-мічної змагальності, притаманної ринковій економіці. Конкуренція передбачає:
1) наявність на ринку значної кількості незалежних продавців і покупців конкретного продукту або ресурсу,
2) свободу для покупців і продавців виступати на певних ринках чи залишати їх.
Суть конкуренції полягає в широкому розпорошенні економічної влади всередині двох складових економіки — фірм та домогосподарств. Якщо на ринку певного продукту є багато покупців і продавців, жоден покупець або продавець не може помітно вплинути на ціну цього продукту.
Конкуренція наявна на ринку доти, доки жоден із продавців або покупців чи їхні невеликі групи не можуть маніпулювати ринком для власної вигоди.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Інше на тему: Ринкові економічні відносини і товарно-грошовий фетишизм. Шляхи його подолання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок