Головна Головна -> Інше українською -> Мікроекономіка -> Аналіз підприємства

Аналіз підприємства

Назва:
Аналіз підприємства
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
13,80 KB
Завантажень:
182
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Аналіз підприємства


1. Аналіз точки беззбитковості.
2. Бенчмаркінг.
3. Вартісний аналіз.
4. Портфельний аналіз
5. АВС – аналіз.
6. Аналіз сильних та слабких місць на підприємстві.
Ключові слова


Ключові слова: специфічні методи контролінгу, загальнометодологічні, загальноекономічні та специфічні методи, бенчмаркінг, беззбитковість, зона безпеки, вартісний аналіз
Мета та завдання вивчення теми
Успішне вивчення теми дозволяє з‘ясувати необхідність використання одного або декількох методів у практиці контролінгу, його практичне використання, з‘ясувати недоліки та переваги кожного із методів.
Методичні рекомендації по вивченню теми
При вивченні теми важливо зрозуміти цілі та завдання використання різних методів фінансового контролінгу, саме діагностування фактичного техніко-економічного і фінансового стану, порівняння його з прогнозованим, виявлення тенденцій і закономірностей розвитку економіки підприємств відповідно до головної мети, попередження негативного впливу внутрішніх та зовнішніх факторів на фінансовий результат і положення на ринку .
Вивчаючи тему спробуйте відповісти на запитання: ”Які із методів контролінгу найбільш ефективні для різних видів діяльності ?”
Навчальний матеріал
Служби контролінгу в процесі виконання своїх функцій використовують велику кількість методів. Поряд з окремими загальнометодологічними та загальноекономічними методами використовуються специфічні. До перших методів належать такі, як спостереження, порівняння, групування, аналіз, трендовий аналіз, синтез, систематизація, прогнозування. До основних специфічних методів контролінгу належать:*
аналіз точки беззбитковості;*
бенчмаркінг;*
вартісний аналіз;*
портфельний аналіз;*
SWOT-аналіз (аналіз сильних і слабких місць);*
АВС-аналіз;*
XYZ-аналіз;
методи фінансового прогнозування (експертні, екстраполяції
Іощо).
2.1.1. Аналіз точки беззбитковості

Важливим завданням контролінгу (управлінського обліку) є калькуляція ціни, планування прибутку підприємства та асортименту продукції. Дійовим інструментом виконання цього завдання є розрахунок точки беззбитковості та необхідної суми покриття. Цей метод контролінгу зводиться до визначення мінімального обсягу реалізації продукції (за стабільних умовно постійних витрат), за якого підприємство може, з одного боку, забезпечити беззбиткову операційну діяльність у плановому періоді, з іншого — створити умови для самофінансування підприємства.
Точка беззбитковості характеризує обсяг реалізації продукції за якого прибуток підприємства дорівнює нулю, тобто виручка від реалізації продукції відповідає валовим затратам на її виробництво та реалізацію. Точку беззбитковості називають також точкою «порогового» прибутку чи точкою рівноваги. Розглядуваний метод побудований на тезі, що із збільшенням обсягів реалізації величина умовно постійних витрат на одиницю продукції зменшується.

Складовим елементом аналізу точки беззбитковості є розрахунок суми покриття (маржинального прибутку). Маржинальний прибуток — це показник, який характеризує частину виручки, що спрямовується на заміщення умовно постійних витрат і формування прибутку від реалізації. Розрізняють одноступінчастий (спрощений) та багатоступінчастий розрахунок суми покриття. За спрощеною схемою сума покриття дорівнює різниці між виручкою від реалізації продукції та умовно змінними витратами:
(+) чиста виручка від реалізації .
(-) змінні (пропорційні витрати)
(=) сума покриття
(-) постійні витрати
(=) прибуток
Система розрахунку суми покриття, яка ґрунтується на простому розподілі витрат на постійні та змінні, називається одноступінчастою системою «direct — costing». Суму покриття можна розраховувати як на весь обсяг реалізації, так і на одиницю продукції. В останньому випадку це різниця між оптовою ціною та умовно змінними витратами на виробництво одиниці продукції. В торгівлі сума покриття, як правило, відповідає торговельній націнці (зменшеній на величину непрямих податків). За допомогою показника суми покриття обчислюють приріст прибутку від реалізації кожної додаткової одиниці продукції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Інше на тему: Аналіз підприємства

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок