Головна Головна -> Інше українською -> Мікроекономіка -> Шпаргалка. Еволюція наукових теорій економіки підприємства та їх загальна характеристика.

Шпаргалка. Еволюція наукових теорій економіки підприємства та їх загальна характеристика.

Назва:
Шпаргалка. Еволюція наукових теорій економіки підприємства та їх загальна характеристика.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
49,35 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 
Шпаргалка
1.Еволюція наукових теорій економіки підприємства та їх загальна характеристика.
В ек теорії сформувалися декілька концепцій підприємств, які х-ють філософію його виникнення, діяльності та ліквідації. Не акцентуючи увагу на управлінському аспекті функціонування підприємства можна виділити наступні теорії підприємств:
1.неокласична. За нею підприємство розглядається як цілісний об’єкт, який здійснює перетворення вхідних ек ресурсів в продукцію на основі власного чи залученого капіталів. Модель підприємства визначається його виробничою ф-цією, яка х-зує взаємозв’язок к-сті продукції від обсягів витрачених ресурсів.
2.інституційна: Згідно цієї теорії підприємство виступає організацією, яка створюється людьми для ефективного використання їх можливостей. Основний акцент за цією теорією полягає в дослідженні взаємозв’язків і різних форм існування ділових організацій, меж їх росту, можливих варіантів вирішення проблем мотивації працівників, організації контролю та планування.
3.еволюційна. На початку 80-тих рр. минулого ст. сформувалась еволюційна теорія підприємства, яка зосереджує увагу на дослідженні проблематики функціонування організації на певному ринку. Х-ним для даної теорії є системне уявлення про підприємство, яке базується на двоїстому підході:
а) підприємство виступає членом ділового співтовариства, відчуває на собі всі зміни цього товариства.
б) підприємство володіє власними традиціями в певній сфері діяльності, певним обсягом і пропорціями ек ресурсів.
4.підприємницька: вона спирається на дослідження підприємства як на сфері реалізації підприємницьких талантів та інноваційних ініціатив на основі доступних для підприємця ек ресурсів. Модель підприємства за цією теорією формується на основі взаємодії підприємців всіх рівнів, але особливого значення здобувають внутрішньо-корпоративні механізми використання підприємницьких талантів усіх працівників.
5.інтеграційна: в основу її покладена інтегруюча ф-ція підприємства, яка полягає не в реалізації ек інтересів певних учасників, а в вибудовуванні раціональної внутрішньої логіки функціонування підприємства.
Виходячи з теорій та моделей підприємств виділяють наступні підходи до дослідження підприємств:
1.соціальний підхід: за цих підходом підприємство виступає соц організацією, в якій працюють люди і виконують певні ціле направлені дії у сформованому трудовому колективі.
2.технічний підхід: основний акцент науковці роблять на техніко-технологічну базу підприємства як основу і невід’ємну частину виробничого процесу.
3.юридичний: підприємство згідно підходу розглядається як закріплений у законодавстві та інших нормативних актах спосіб поєднання різних видів власності чи співпраці різних власників
4.економічний: з позиції підходу підприємство розглядається як ек механізм трансформування капіталу з однієї форми в іншу, а також отримання ек вигод на цій основі.
2.Сутність, функції та моделі здійснення підприємницької діяльності.
Підприємництво – це ініціативно – самостійна господарська комерційна діяльність окремих фіз. і юр осіб, яка цілком зорієнтована на одержання прибутку.
Виділяють такі ф-ції підприємницької діяльності:
1.творча – це генерування та активне використання новаторських ідей, готовність до виправданого ризику та вміння ризикувати в бізнесі.
2.ресурсна – формування та продуктивне використання власного капіталу, а також різних видів ресурсів.
3.організаційно-супровільна – це практична організація маркетингу в-ва, продажу та інших господарських справ.
Підприємництво або підприємницька діяльність завжди повинна здійснюватися за наступними науково-обгрунтованими принципами:
1.вільний вибір підприємцем видів підприємницької діяльності
2.самостійне формування підприємцем програми діяльності, вибір постачальників сировини і споживачів продукції, залучення різних видів ресурсів.
3.вільний найм підприємцем працівників
4.комерційний розрахунок та власний комерційний ризик
5.вільне розпорядження прибутку, який залишається підприємцю після сплати податків, зборів ті інших платежів передбачених законом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 Інше на тему: Шпаргалка. Еволюція наукових теорій економіки підприємства та їх загальна характеристика.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок