Головна Головна -> Інше українською -> Мікроекономіка -> Фактори ринкового попиту

Фактори ринкового попиту

Назва:
Фактори ринкового попиту
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
7,33 KB
Завантажень:
328
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Контрольна робота
з дисципліни
„Мікроекономіка”


Теоретичні питання
1. Вимірювання еластичності попиту. Концепція дугової еластичності попиту. Еластичний і нееластичний попит.
2. Рівновага в короткостроковому та довгостроковому періоді.
Практична частина
1. Дана функція попиту Qg = 6 – P. Обсяг попиту в слн. Шт.., а ціна – в грн. од. Визначити коефіцієнт прямої еластичності попиту по ціні, якщо ціна становить 2 грн. од. Зобразити графічно.
2. Доход споживача складає 200 грн. од. в місяць.
На малюнку зображено бюджетну лінію споживача.
Знайдіть:
а) ціну товару х;
б) ціну товару у;
в) як зміниться положення бюджетної лінії, якщо доход споживача зросте др. 400 грн. од.;
г) допишіть рівняння зображеної бюджетної лінії. Яким є її нахил?
д) визначити граничну назву заміни товару х тором у (MRS x(y) в т. Е.


Рис. 1. Фактори ринкового попиту
У реальному житті жоден з перелічених факторів не діє відокремлено, у чистому вигляді. Вони переплітаються, утворюючи складну та суперечдиву систему, але розуміння механізму дії кожного з них допомагає зрозуміти реалії економічного життя.
1. До цього часі йшлося лише про спрямованість впливу того чи іншого фактора на попит. Однак практичне використання набутих знань вимагає й уміння виміряти силу, з якою певний фактор впливає на обсяг бажаних закупок споживача. Ця проблема вирішується за допомогою оцінки еластичності попиту.
Як відомо, на попит впливає ціна. Еластичність попиту за ціною – це показник відсоткової зміни обсягу попиту при зміні на 1% ціни на товар уздовж даної кривої попиту на нього. Вона показує чутливість обсягу (величини) попиту до змін ціни товару за умови, що всі інші фактори, які впливають на попит, залишаються незмінними:
Еластичність тісно пов'язана з показниками нахилу кривої попиту. Однак, якщо крива попиту дає співвідношення між зменшенням чи збільшенням обсягу закуплених товарів у натуральних показниках залежно від зміни цін на 1$, гривню чи марку, то еластичність демонструє більш універсальну залежність - відсоткову зміну.
Оскільки крива попиту має від’ємний нахил, то еластичність попиту за ціною змінюється від нуля до мінус нескінченності. Для практичного використання еластичність попиту за ціною беруть, як правило, по модулю: /Ed/. Чим більше значення цього показника, тим більша цінова еластичність. Якщо: 0 < /Ed/ < 1 - попит нееластичний; /Ed/ = 1 - попит з одиничною еластичністю; 1 < /Ed/ < 0 - попит еластичний.
Еластичність попиту за ціною залежить від цілого ряду факторів, зокрема:
- наявності товарів — субститутів. Чим більше існує товарів, здатних досить ефективно замінити один одного, тим активніше реагує попит на зміну цін на них (наприклад, автомобілі одного класу, різні види прохолодних напоїв). Навпаки, якщо на ринку немає товару, що міг би вдало замінити існуючий, то зміна цін на нього майже не спричинить відповідних коливань обсягів продажу. Це може бути, скажімо, інсулін для хворих на цукровий діабет;
- часу пристосування до зміни цін. У короткотерміновому періоді попит менш еластичний, ніж у довготерміновому, адже для пошуку товарів-субститутів та зміни структури споживання потрібен час;
- частки споживацього бюджету, що витрачається на продукт. Тут залежність зворотна: чим більша частка, тим менша еластичність і навпаки.
Розрахунки еластичності попиту за ціною мають досить широке практичне використання як для прогнозування споживацьких витрат, так і для проведення цінової політики фірми. Для продавця важливо знати, скільки грошей споживач готовий витратити на придбання даного товару при різному рівні ціни на нього, адже витрати споживача є ні чим іншим, як валовим доходом продавця: загальні витрати покупця = PQ= валовий доход продавця.
На рис. 3 показано виграш продавця від збільшення ціни на товар та його програш від спричиненого цим зростанням ціни зменшення обсягу продажу. Якщо площа фігури P1P2N2V (виграш від зростання цін) більша, ніж площа фігури Q2Q1N1V (програш від зменшення обсягу продажу), то загальні доходи продавця зростуть.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Фактори ринкового попиту

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок