Головна Головна -> Інше українською -> Міжнародна економіка -> Міжнародна торгівля

Міжнародна торгівля

Назва:
Міжнародна торгівля
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
24,71 KB
Завантажень:
0
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Міжнародна торгівля - це система (сукупність) міжнародних товарно-грошових відносин, що складається із зовн торг діяльності всіх країн світу. Суб'єктами міжнародної торгівлі можуть бути фізичні, юридичні особи, уряди держав, міжнародні концерни трасти
Міжнародна торгівля характеризується сукупним товарообігом між усіма країнами світу, який розраховується додаванням лише обсягів експорту. Зовнішня торгівля складається з оплачуваного вивозу (експорту) і оплачуваного ввозу (імпорту товарів).
За критерієм товарної спеціалізації виділяються такі види міжнародної торговельної діяльності: торгівля готовою продукцією; торгівля машинами й обладнанням; торгівля сировиною; торгівля послугами.
Для характеристики міжнародної торгівлі застосовується ряд показників: 1.Світовий товарообіг Світовий товарообіг являє собою суму зовнішньоторговельних оборотів всіх країн. Зовнішньоторг оборот країни - це сума експорту та імпорту однієї країни з усіма країнами, з якими вона знаходиться в зовнтоторг відносинах. Стан світового товарообігу оцінюють його об'ємом за певний період тимчасової або на певну дату, а розвиток - динамікою цих обсягів за певний період.Обсяг вимірюється у вартісному і фізичному виразах відповідно до дол. США і в натуральному вимірі (тоннах, метрах,.
2.Структура МТ Структура світового товарообігу показує співвідношення загалом його обсязі тих або інших частин в залежності від обраного ознаки. Загальна структура відображає співвідношення експорту та імпорту у відсотках або в частках. У фізичному обсязі це співвідношення дорівнює 1, а в сумарному частка імпорту завжди більше, ніж частка експорту Товарна структура світового товарообігу показує частку тієї або іншої групи товарів в його загальному обсязі. У найбільш загальною пропорції у світовому товарообігу виділяють торгівлю товарами і послугами. В даний час співвідношення між ними становить 4 : 1.


Географічна (просторова) структура світового товарообігу характеризується його розподілом за напрямами товарних потоків - сукупності товарів (у вартісному фізичному вираженні), рухомих між країнами. Розрізняють товарні потоки між країнами з розвиненою ринковою економікою (СРРЭ). Їх прийнято позначати «Захід - Захід» або «Північ - Північ».
3.Спеціалізація МТ Для оцінки ступеня спеціалізації світового товарообігу обчислюють індекс спеціалізації (Т). Він показує частку внутрішньогалузевої торгівлі (обмін деталями, вузлами, напівфабрикатами, готовими предметами однієї галузі, наприклад, легковими автомобілями різних марок, моделей) у загальному обсязі світового товарообігу. Його величина завжди знаходиться в інтервалі 0-1; ніж вона ближче до 1, тим більш глибоко в світі міжнародний поділ праці (МРТ), тим більше в ньому роль внутрішньогалузевого поділу праці.
4.Умови торгівлі Умови торгівлі - коефіцієнт, що встановлює зв'язок між середніми світовими цінами експорту та імпорту, оскільки розраховується як відношення їх індексів за певний період часу. Його величина змінюється від 0 до + 1: якщо він дорівнює 1, значить умови торгівлі стабільні і зберігають паритет експортних та імпортних цін. Якщо коефіцієнт збільшується (порівняно з попереднім періодом), отже, умови торгівлі поліпшуються і навпаки. 5.Коефіцієнти еластичності МТ Еластичність імпорту - індекс, що характеризує зміну сукупного попиту на імпорт, що випливає з змін умов торгівлі. Він розраховується як співвідношення обсягів імпорту і його ціни. За своїм числового значення він завжди більше нуля і змінюється до+ 1. Якщо його величина менше 1, отже, підвищення ціни на 1% призвело до зростання попиту більше, ніж на 1%, а отже, попит на імпорт еластичний. Якщо коефіцієнт більш 1, то попит на імпорт зріс менше ніж на 1%, значить, імпорт нееластичний.
6.Квоти МТ Зовнішньоторговельна квота (ТКК) визначається як напівсума (S/2) експорту (Е) і імпорту (І) країни, віднесена до ВВП або ВНП і помножена на 100%. Вона характеризує середню залежність від світового ринку, її відкритість до світової економіки. Зростання експортної квоти свідчить про зростання його значення для розвитку економіки країни, але сама ця значимість може бути як позитивною, так і негативною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Міжнародна торгівля

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок