Головна Головна -> Інше українською -> Гроші і кредит -> Гроші та кредит (визначення)

Гроші та кредит (визначення)

Назва:
Гроші та кредит (визначення)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
17,53 KB
Завантажень:
9
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
АВАЛЬ - форма фінансової поруки, за якою третя сторона гарантує платіж за векселем, чеку або іншому борговому зобов'язанню. Аваль може бути поширений на всю суму боргового зобов'язання або на визначену (заздалегідь обговорену) його частину. Поручитель (аваліст) несе солідарну фінансову відповідальність за своєчасне і повне погашення зобов'язання з особою, що видала борговий документ. Аваліст, що повністю або частково погасив зобов'язання, має у своєму розпорядженні право на відшкодування платежу з особи, за яку він видав аваль. Аваль оформляється на лицьовій стороні боргового зобов'язання (векселя, чека і т.п.) або на додатковому документі, що додається до нього, який має назву "аллонж" .
АВІЗО - офіційне письмове банківське повідомлення про виконання розрахункової операції.
АВТОМАТИЧНО ПОНОВЛЮВАНИЙ (РЕВОЛЬВЕРНИЙ) КРЕДИТ - один із видів фінансового кредиту, наданого на визначений період, протягом якого дозволяється як поетапна "вибірка" кредитних засобів, так і поетапне часткове або повне погашення зобов'язань по ньому. Внесені в рахунок погашення зобов'язань засоби можуть знову використовуватись протягом періоду дії кредитного договору (у межах установленого кредитного ліміту). Виплата непогашеної суми основного боргу та відсотків по ньому робиться після закінчення терміну дії кредитного договору.
АВУАРИ – 1)різні активи (готівка, чеки, векселі, акредитиви), за рахунок яких можуть бути здійснені виплати і погашення зобов’язання їх власників; 2)грошові ресурси банку в чужоземних валютах, цінних паперах, золоті, що є на його рахунках у закордонних банках
АЖІО - перевищення ціни продажу фінансового інструменту над ціною його купівлі. Ця різниця може формуватися за рахунок переведення грошей з однієї форми в іншу; за рахунок обміну одного виду валюти на іншій; за рахунок перевищення реальної вартості цінного паперу над номінальною при його продажу; за рахунок перевищення кредитної банківської процентної ставки над депозитною і т.п. Синонімами ажіо можуть виступати терміни "премія", "спред"',"курсовий прибуток" і інші.
АКРЕДИТИВ – 1)грошовий документ, за яким одна кредитна установа (банк) згідно з заявою клієнта доручає іншій здійснити за рахунок спеціально заброньованих для цього коштів оплату товарно-транспортних документів за відвантажені товари чи надані послуги або виплатити пред’явникові акредитиву певну суму грошей; 2) іменний цінний папір, що підтверджує право особи, на ім’я якої він виписаний, отримати в банку вказану в акредитиві суму
АКТИВИ - економічні ресурси підприємства у формі сукупних майнових цінностей, що використовуються у їх господарській діяльності з метою одержання прибутку.
АКЦІЯ - цінний папір, що засвідчує участь її власника у формуванні статутного фонду акціонерного товариства відкритого або закритого типу та дає право на одержання відповідної частки його прибутків у формі дивіденду.
АКЦІЇ “З БЛАКИТНИМИ КОРІНЦЯМИ” - акції добре відомих великих компаній, що стабільно сплачують дивіденди
АКЦЕПТ – згода на оплату або гарантування оплати платіжних документів
АЛЬПАРІ – відповідність (рівень) ринкового (біржового) курсу цінних паперів чи валюти їхньому номіналові (паритетові)
АЛОНЖ (АЛЛОНЖ) –аркуш, що додається до векселя, для додаткових індосаментів, уразі, коли на зворотньому боці векселя вони не вміщуються
АНДЕРАЙТЕР – 1) маклер в операціях з цінними паперами; 2) фізична або юридична особа, котра гарантує емітентові цінних паперів їх розміщення (продаж) на ринку на узгоджених умовах за відповідну винагороду.
АНУЇТЕТ – 1) фінансова рента, що являє собою рівновеликі грошові виплати (чи надходження) через однакові проміжки часу протягом певного періоду; 2)один із видів довготермінової державної позики, за якою щорічно виплачують проценти та погашають частину боргу
АРБІТРАЖ (АРБІТРАЖНА УГОДА) - одночасна купівля і продаж визначеного грошового або фондового інструменту на різних регіональних фінансових ринках з метою одержання прибутку від різниці в цінах, ставках відсотку, валютних курсах і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Інше на тему: Гроші та кредит (визначення)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок