Головна Головна -> Інше українською -> Мовознавство -> Структура змісту предмета мовлення

Структура змісту предмета мовлення

Назва:
Структура змісту предмета мовлення
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
13,36 KB
Завантажень:
1
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Слово і словотворення

Щадей Іван Дмитрович
Мукачівський район с.Павшино вул.Лесі Українки 71
+380990441344

Наша мова, немов ріка, починається з джерела мовлення, наповненого словами. Висловлена ідея сприяла появі гіпотези про те, що слово – найменша незаперечна складова одиниця мовлення.
Казалось би, що думка закінчена. Однак слово представляє собою спільну одиницю всіх слів. Кількість слів в українській мові складає декілька десятків тисяч. Виникає запитання: якщо слово є складовою одиницею мовлення, то які складові слова, враховуючи обставини, що словомовлення використовується як слово, яке набуло практичного значення.
Слово складається із букв та складів. Букв в українському алфавіті 33.
Для того, щоб буква набула чинності, вона має бути втілена у власну звукову гаму. З цього моменту і бере початок фонетика. Для того, щоб буква набула практичного значення, вона має мати власну форму графічного віддзеркалення. Склад звукової гами вимовляється одним подихом повітря. Звукова гама букв і наголоса, що входять у склад слова, віддзеркалюють зміст слова. Зміст слова представляє собою «подію» або «пригоду».

Словотворення
Словотворення бере початок з практичної думки (роздуму). При установленні ідеї думка набирає іншого цілеспрямованого значення (роздум). Виходить, значення слова має відповідати задуму змісту. В морфемному аналізі ведуться пошуки кореня слова, тобто: дії або пригоди. Враховуючи обставини дії або пригоди, в залежності від змісту кореня слова, уточнюються обставини, які можуть бути реалізовані префіксом або суфіксом.
Наприклад: нещодавно прозвучало звернення до слухачів, звідки взялося слово «кінь» або звідки взялося слово «Мукачево».
По всій вірогідності в якості кореня слова використано слово «кін», запозичене з грецької міфології «кінтавр». До складу «кін» додали закінчення «ь» і вийшла рухома одиниця слова «кін».
Слово «Мукачево», як назва, за корінь слова взято «мука» – пригода. Орлине гніздо феодалів середньовіччя – замок побудовано на острівкові скалистої гори висотою 150 м. Три сторони схилів скалистої гори розташовані під кутом 80°. Четверта сторона – полога, нахил її дорівнює 45-50°. Доступ до замка можливий тільки з однієї сторони, схил якої дорівнює 45-50°. Для того, щоб побудувати гніздо середньовікових феодалів, потрібно було багато каменю, який носили полонені в'язні під наглядом карателів. Звідси виникає запитання «муки чого» поєднали ці два слова і вийшло слово «Мукачево».
Словотворення використовується як слова, які з’єднані між собою фонетикою (звукозапис). Таким словом стало слово «мораль», яке використовується у широкому розумінні. Аристотель в якості слова «мораль» побачив перший склад «мор» від латинського слова смерть. Другий склад слова (аль) взято з латинського алфавіту перша буква якого є «аль». У такий спосіб появилося слово мораль. Зміст цього слова виражає інтервал дії між двома точками: початок і кінець. Інтервал між двома точками (шлях) оцінюється в одиниці часу. Цей шлях виконує якийсь суб’єкт. В такому разі зміст слова мораль представляє собою: поведінку людини в часі, відведеному для життя. Життя на планеті Земля пов’язане з двома факторами: вологість і температура, головною в даному випадку є вода, яка у великій концентрації держить у собі тепло. Тепла вода проникає через мембрани злаків (природні ресурси), в даному випадку виконує роль пускового механізму, як фактори продуцентів та редуценти. Зміни застоїв життя прийнято називати «рух». Мораль представляє собою логічну одиницю виміру руху. Прийнято вимірювати час, який діє в матерії або в просторі (дія функції). Одиницями виміру моралі є правда, коли всі сторони суспільства додержуються всіх правил законів. Якщо закони нарушаються, Гольбах називав це брехнею. Якщо говорять правду, а підмінюють її брехнею, оцінюється як обман або лицемірство. Скоріше всього словотворення мораль при невизначених (загальних словах).
Третій варіант словотворення використовується в співзвучності двох або більше слів, які мають практичне значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Інше на тему: Структура змісту предмета мовлення

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок