Головна Головна -> Інше українською -> Мовознавство -> Цікаві завдання й ігрові форми роботи з української мови

Цікаві завдання й ігрові форми роботи з української мови

Назва:
Цікаві завдання й ігрові форми роботи з української мови
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
136,88 KB
Завантажень:
119
Оцінка:
 
поточна оцінка 1.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ПЛАН

І. Основна частина. Цікаві завдання й ігрові форми роботи з української мови
Гра – один із давніх видів діяльності людини.
Структура розгорнутої ігрової діяльності.
“Цікаві матеріали з мови – це дидактичні матеріали, що сприяють цікавості навчання”
Урок у формі дидактичної гри.

І. Основна частина. Цікаві завдання й ігрові форми роботи з української мови
1. Гра – один із давніх видів діяльності
У глибоку давнину дитячі ігри виникли як стихійне наслідування дій дорослих. В ігрових вправах і змаганнях підростаюче покоління готувалося до праці, полювання, війни, виконання норм поведінки, тобто гра мала важливі соціальні функції. З розвитком людства, нагромадженням знань, засобів матеріальної і духовної культури, прискоренням темпів життя гра поступово втрачала свою навчальну функцію. Універсальний засіб народної педагогіки, вона починає вважатися «несерйозним» заняттям, стає переважно привілеєм дітей із заможних класів, обслуговує лише дозвілля. У школі, з її традиційним бажанням уникати будь-якої стихійності, з поглядами на учня як на слухняного виконавця, аж дотепер для гри не було місця.
Сучасна психологія визнає, що гра охоплює всі періоди життя людини. Це - важлива форма її життєдіяльності, а не вікова ознака. З грою людина не розлучається все життя, змінюються лише її мотиви, форми проведення, ступінь вияву почуттів та емоцій. Розробкою теорії дитячих ігор, з'ясуванням ролі, структури і значення гри для виховання і навчання дітей займалися психологи Ж.Піаже, Л.С.Виготський, О.М.Леонтьєв, Д.Б.Ельконін та ін.
А.С.Макаренко вважав дитячі рольові ігри такими ж важливими для розвитку дитини, як для дорослого справжню працю. Однак, зазначав він, тільки та гра є педагогічно цінною, в якій дитина активно діє, мислить, будує, комбінує, моделює людські взаємини. За цих умов вона може грати в грі різні ролі - бути командиром, виконавцем, творцем, знаходити умови для виявлення своїх здібностей та життєвої активності.
Використання ігор у навчанні робить недоречною авторитарну позицію вчителя в спілкуванні з дітьми. Адже, щоб зацікавити дітей майбутньою діяльністю, внести у навчання ситуації несподіванки, вільного вибору, яскраві позитивні емоції, педагог повинен сам стати учасником гри.
2. Структура розгорнутої ігрової діяльності
Структура розгорнутої ігрової діяльності включає такі компоненти:
спонукальний - потреби, мотиви, інтереси, прагнення, які визначають бажання дитини брати участь у грі;
орієнтувальний - вибір засобів і способів ігрової діяльності;
виконавський - дії, операції, які дають можливість реалізувати ігрову мету;
контрольно-оцінний - корекція і стимулювання активності ігрової діяльності.
У дитячих іграх вільна ігрова діяльність виступає переважно як самоціль. У дидактичних іграх, створених педагогікою (в тому числі й народною), ігрова діяльність спеціально планується і пристосовується для навчальних цілей. Дидактичні ігри - різновид ігор за правилами. У світовій педагогіці відомі системи дидактичних ігор, які вперше розробили для дошкільного виховання Ф . Гребель і М.Монтессорі, а для початкового навчання – О.Дек ролі.
Дидактичні ігри, виконують різні функції: активізують інтерес та увагу дітей, розвивають пізнавальні здібності, кмітливість уяву, закріплюють знання, вміння і навички, тренують сенсорні навички тощо. Правильно побудована цікава дидактична гра збагачує процес мислення індивідуальними почуттями, розвиває саморегуляцію, тренує вольові якості дитини. Не варті і оцінювати дидактичну гру лише з позицій навченості дитини. її цінність передусім у тому, що вона виконує роль емоційної розрядки, запобігає втомі дітей, знижує гіподинамію. Якщо вчитель часто використовує цікаві дидактичні ігри, школярі раптом роблять відкриття: «Мені подобається думати, дайте мені таке завдання, щоб я поламав голову», тобто зароджується інтерес до розумової праці.
У навчальному процесі ігрова діяльність має форму дидактичної гри, ігрової ситуації, ігрового прийому, ігрової вправи

Дидактичні ігри можуть:
бути тільки в словесній формі;
поєднувати слово й практичні дії;
поєднувати слово й наочність;
- поєднувати слово і реальні предмети.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Інше на тему: Цікаві завдання й ігрові форми роботи з української мови

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок