Головна Головна -> Інше українською -> Мовознавство -> Частини основи: префікс, корінь, суфікс. Розбір слів за будовою

Частини основи: префікс, корінь, суфікс. Розбір слів за будовою

Назва:
Частини основи: префікс, корінь, суфікс. Розбір слів за будовою
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,37 KB
Завантажень:
612
Оцінка:
 
поточна оцінка 2.6


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
УРОК
Частини основи: префікс, корінь, суфікс. Розбір слів за будовою


Інтегрований урок
Тема: Частини основи: префікс, корінь, суфікс. Розбір слів за будовою.
Мета. Закріпити поняття про закінчення та основу слова. Дати загальне уявлення про те, з яких значущих частин може складатися основа слова. Розвивати вміння естетичного сприйняття дійсності, зіставлення, порівняння; знаходити природні форми живих істот, аналогічні реальним формам. Поглиблювати знання дітей у визначенні характерних особливостей будови рибок. Виховувати старанність і акуратність.
Обладнання. Таблиця з частинами основи, картки з частинами основи та малюнок казкової істоти Русалоньки; перфокартки, записи на дошці, кольорова крейда, таблиця поетапного виконання орігамі рибок, ножиці, вирізаний квадрат з кольорового паперу.
Хід уроку.
I. Організаційна частина.
II. Підготовка учнів до сприймання нового матеріалу.
Розповідь учителя.—
Казку можна почути, прочитати, побачити скрізь і всюди. Я переконана, що ви знаєте багато казок. Вам читали багато казочок ваші батьки й бабусі. І сьогодні на уроці я прочитаю вам казочку про чарівних рибок. Ось послухайте, яка пригода трапилась з цими рибками.
У підводному царстві Нептуна жили маленькі рухливі рибки з іменами: Префікс, Корінь, Суфікс і Закінчення. Вони любили подорожувати до сусідньої країни, до Русалоньки. Але в цій країні був закон: «Ворота в королівстві відкриті тільки для слів!» Тому для відвідування королівства Русалоньки, рибки об'єдну-вались у слова.
Одного разу рибки Префікс — від, Корінь — вод. Суфікс — н, та Закінчення — ий вирішили побувати в королівстві Русалоньки. Вони об'єднались і утворили слово «підводний». Але по дорозі вони посварились і переплуталися місцями. Утворилось слово «водпідний». Але біля воріт королівства охорона Русалоньки їх не впустила. Рибки вирішили попросити поради у Нептуна. Він їх помирив і розставив по місцях.
Після цього рибки більше не сварилися, кожна рибка стала на своє місце, і перед ними відкрилися двері королівства Русалоньки.
Ш . Повідомлення теми і мети уроку.—
Сьогодні на уроці ми продовжимо роботу над основою слова. Але спочатку повторимо, що таке закінчення і основа слова.
Основа слова може бути різною в різних словах, вона може складатися з різних частин. Сьогодні ми й ознайомимося з частинами основи.—
Дітки! Сядьте рівно. Ніжки поставте на підлогу. і Спинки вирівняйте. Покладіть під нахилом зошит і правильно візьміть ручку.—
Відкрийте зошити і запишіть число.—
Давайте згадаємо нашу казочку про рибок.
> Яке слово утворили рибки?
(Підводний)
> Спробуємо визначити корінь в цьому слові. А щоб правильно визначити корінь, потрібно підібрати спільнокореневі слова.
(Вода, водичка, водяний)
підводний, вода, водичка, водяний
> Яка в них спільна (однакова) частина? (Ця спільна частина — корінь. Він позначається . Корінь є обов'язково в усіх словах. Але є ще і інші частинки).
> Яка частинка стоїть перед коренем? (Перед коренем стоїть частинка під. Вона називається префікс. Позначається )
> Але буває не в усіх словах. За допомогою префікса утворюються нові слова. Між коренем і закінченням стоїть ще одна частинка. Яка вона? {Ця частинка називається суфікс. Вона позна-чається )
> Ця частинка є не в усіх словах, але за допомогою неї можна утворити нові слова.
Самостійна робота для сильної групи учнів.
Робота з перфокартами. Команди по рядах.
ліс хмара сад
лісок хмаронька садок
лісник хмаритись садівник
підлісний захмарені засаджений
Діти працюють самостійно.
2. Повторна робота з усвідомлення учнями нового матеріалу.—
Діти! Назвіть, будь ласка, частини слова, з яких воно складається.
(На дошці позначаємо кольоровою крейдою).
Корінь
Префікс
Суфікс )
Де ця частина стоїть у слові? Хто може визначити на дошці?
А тепер знайдіть на дошці слово, до якого підходить ця наша схема. (Підводний)
А тепер давайте перевіримо, як учні справились з роботою на картках.
(Учні виходять до дошки).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 



Інше на тему: Частини основи: префікс, корінь, суфікс. Розбір слів за будовою

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок