Головна Головна -> Інше українською -> Мовознавство -> Загальне поняття про іменник. Іменники, що означають назви істот та неістот.

Загальне поняття про іменник. Іменники, що означають назви істот та неістот.

Назва:
Загальне поняття про іменник. Іменники, що означають назви істот та неістот.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,10 KB
Завантажень:
226
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Урок на тему:
Урок: Загальне поняття про іменник. Іменники, що означають назви істот та неістот.


Мета. Розширювати знання про іменник. Вдосконалюва-ти вміння виділяти його серед інших частин мови через правильно поставлене питання. Ознайомити з термінами «назви істот» і «назви неістот». Збагачувати словниковий запас учнів і вдосконалювати навички грамотного письма.
Обладнання. Підручник С.М. Вашуленка, О.І. Мельничай-ко «Рідна мова 3 кл.», дидактичні ігри, наочність, аудіозапис пісні «Ой метелиця зима», вальс П. Чайковського.
Хід уроку
I. Організація класу до роботи.
Вчитель.
Любі діти! Добрий день!
Зичу праці і пісень.
А ще, друзі, всім бажаю
Сил, натхнення на весь день!
Учні.
Добрий день! Добрий день!
Дякуєм за побажання.
На урок берем з собою
Знання, вміння, навички й старання.
Вчитель. Починаємо наш урок української мови.
II. Повідомлення теми і мети уроку.
Подивіться, діти, уважно навколо себе і скажіть, що змінилося у класі? Чого вчора не було, а сьогодні є? (З'явилися сніжинки, торбинка на столі, а біля неї сніговик з повідомленням)—
Діти, а що це за торбинка у мене на столі? Ніхто не
губив. О! Причаївся біля торбинки. Подивіться, хто?
(Сніговичок). А що він тримає? (Послання)
Шановні діти, учні З класу, У торбинці цій білі сніжинки, Але зовсім вони не прості. Треба виконати, діти, завдання, І ми будемо тоді молодці.—
Ану, поглянемо, що там у торбинці? Які завдання
приготував нам Сніговичок?
III. Вивчення нового матеріалу.
СНІЖИНКА-КАЛІГРАФІЧНА ХВИЛИНКА—
Отже, сіли всі рівненько, записали число, класна ро-бота, і дістанемо з торбинки першу сніжинку.
(Звучить вальс сніжинок, з'являється, танцюючи, Сніжинка).
Сніжинка. Добрий день вам, любі дітки. Я — Сніжинка-каліграфічна хвилинка. Зачекалися на моє завдання? А відгадайте-но мою загадку.
Дивина!
Щезла стежка... Де вона?
Зникла десь і огорожа...
Що за диво? Все навкруг
Вкрив біленький ніжний пух.
Дива зовсім тут нема.
То до нас прийшла ... (Зима)
Який перший звук ми чуємо? ([з])
Якою буквою ми позначаємо звук [з]? (Буквою «зе») Прописування букви «зе».
Прописування слова «зима».
IV. Робота над новим матеріалом.
СНІЖИНКА-ГОСТИНКА
Діти, що це означає? Мабуть, до нас завітає гість! Діти. Так!
(Чується стукіт у двері. До класу заходить хлопчик. У нього на грудях напис «Іменник»).
Іменник.
Ой, як довго мандрував
І до вас у клас попав.
Та які ж ви всі гарненькі
І слухняні, й чепурненькі!
Привіт, любі друзі! Давайте познайомимося! Мене звуть Іменник. Який я щасливий, що ви вже у третьому класі. Нарешті я зможу з вами потоваришувати. Коли я йшов до вас, то бабуся Зима передала вам вітання та невеличке завдання, аж втомився його нести, бо дуже важке, тому що зачароване. Бабуся Зима сказала: «Коли діти відгада-ють, то воно стане легеньке, як пушинка». Ну що, спро-буємо?
Діти. Так! (Діти розгадують кросворд).
1. Зимою в білому, як сніг,
А літом в сірому гуляє. (Заєць)
2. Хоч у нього шуба є,
Та як холод настає,
Він не їсть тоді, не п'є,
І не ходить, не гуляє,
А у лігво залягає. (Ведмідь)
3. Виводить букви і слова
Ота цікава штучка.
В руці виблискує здаля
Нова, гарненька ... (ручка).
4. Білий, як сніг, в пошані у всіх.
До рота попав, там і пропав. (Цукор)
5. Я падаю на ваші хати,
Я білий, білий, волохатий.
Я прилипаю вам до ніг
І називаюсь просто ... (сніг).
Хто у ліс приходить рано,
Кожне дерево догляне,
Всякий звір до цього звик?
Ну, звичайно ж, це ... (лісник).
Вчитель. Діти, подивіться на кросворд. На які питання відповідають розгадані слова.
Діти. Хто? Що?
Вчитель. А що ви можете сказати про ці слова?
Діти. Назви людей і тварин відповідають на питання хто?. Назви всіх інших слів на питання що?.
Вчитель. А я розкажу вам ще нове про іменник. Імен-ники поділяються на істоти та неістоти.
Іменники, що є назвами людей і тварин і відповідають на питання хто?—є істотами.
Іменники, що відповідають на питання що? — є неісто-тами.
Ой! Щось ми зовсім забулися про нашу торбинку, а у ній ще багато сніжинок.
(Робота з підручником).
СНІЖИНКА-БУКВИНКА
Ст. 10.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 



Інше на тему: Загальне поняття про іменник. Іменники, що означають назви істот та неістот.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок