Головна Головна -> Інше українською -> Мовознавство -> інша робота: Числівник

Числівник / сторінка 2

Назва:
Числівник
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,03 KB
Завантажень:
377
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 

У російській мові ці числівники в називному відмінку завжди вимагають родового однини: два сына, три фильма, сетере стола, або продавца.
Прикметник, що входить до складу кількісно-іменного словосполучення (з числівниками два, три, чотири, обидва), три сині (синіх) капелюшки, чотири безтурботні (безтурботних) дні.
Усі кількісні, а також збірні числівники, крім слів один, два, три, обидва, обидві, керують іменниками в родовому відмінку множини: п’ять книжок, шістсот сторінок, двоє парубків. У непрямих відмінках числівники узгоджуються з іменниками: у п’яти зошитах, двадцятьом журналістам.
Числівники тисяча, мільйон, мільярд вимагають від іменників родового відмінка множини у всіх формах: мільйон жителів, мільйона жителів..., тисяча кілометрів, тисячі кілометрів, тисячею кілометрів.
Керування складених числівників визначається останнім словом: тридцять один учень, двадцять два пасажири, сорок чотири будинки.
Дробові числівники в усіх відмінках вимагають від іменника родового відмінка однини: одна друга площі, однієї другої площі, десять сотих гектара.
У мішаних дробах, що включають у себе елемент з половиною, з четвертю, характер керування визначається числівником, який виражає цілу частину: один з половиною літр, два з половиною метри, п’ять з половиною кілометрів.
У мішаних дробах керує іменником дробова частина, якщо вона приєднується сполучником і: два і одна тертя літра, п’ять і дві третіх метра.
У називному, родовому, знахідному відмінках числівник півтора керує іменником у родовому відмінку однини, числівник півтораста вимагає родового множини. В інших трьох відмінках ці числівники сполучаються з відповідними формами множини іменників:
Н. півтора аркуша півтораста кілометрів
Р. півтора аркуша півтораста кілометрів
Д. півтора аркушам півтораста кілометрам
З. півтора аркушами півтораста кілометрів
О. півтора аркушам півтораста кілометрами
М. (на) півтора аркушах півтораста кілометрах
9. У сполученнях, що позначають дати, на зразок восьме березня, перше вересня, відмінюється тільки перша частина: до восьмого березня, з восьмим березня. При поєднанні дати, із словами свято, день числівник і назва місяця вживаються у родовому відмінку: до дня першого вересня. Конструкції привітати зі святом восьме березня належить до сфери розмовної мови.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Інше на тему: Числівник

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок