Головна Головна -> Інше українською -> Інше -> Страшилки про мобілки і що про це кажуть експерти

Страшилки про мобілки і що про це кажуть експерти

Назва:
Страшилки про мобілки і що про це кажуть експерти
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,94 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Страшилки про мобілки і що про це кажуть експерти
Здається, тільки швидкість світла вища за темпи розвитку мобільного стільникового телефонного зв’язку. В Україні за десять років кількість абонентів зросла в 1000 разів і сьогодні становить 51 мільйон. Мобільні телефони і локальні бездротові обчислювальні мережі, котрі забезпечують швидкий доступ до Інтернету в оселях, офісах і громадських місцях, стали невід’ємною частиною нашого життя. Радіочастотні сигнали пронизують практично весь життєвий простір і цілком природно, коли багато хто з нас цікавиться, наскільки це безпечно для здоров’я, висловлює стурбованість щодо можливого негативного впливу на організм електромагнітних випромінювань від мобільних терміналів і базових станцій стільникового зв’язку. Це властиво людській природі. Втім, так само, як і вимагати негайної відповіді. І що довше ми її не маємо, то більше виникає сумнівів і побоювань на тему «щось тут не так».
Тим часом взаємозв’язок роботи базових станцій і здоров’я людини давно перебуває під ретельним наглядом світової громадськості. За останнє десятиліття було проведено силу-силенну досліджень радіочастотних електромагнітних полів, зокрема впливу сигналів мобільних пристроїв і мережних елементів на людину. Але перш ніж говорити про результати цих досліджень, розгляньмо, як влаштовані системи мобільного телефонного зв’язку.
Отже, мобільний зв’язок забезпечує розвинена мережа базових станцій, які передають інформацію комутаційним центрам із допомогою радіочастотних сигналів. Робота мобільного стільникового зв’язку грунтується на принципі розподілу певної території на зони, іменовані стільниками, радіусом (в умовах міської забудови) до 1 км. Кожен із них обслуговується базовою станцією. Каналом зв’язку з мережею є мобільні телефони. Система спланована таким чином, щоб забезпечувати постійний контакт мобільного телефону з мережею, у міру того, як користувачі переміщаються з одного стільника в інший. Для зв’язку одного з одним мобільні телефони і базові станції обмінюються радіосигналами.
Типова базова станція складається з відсіку для обладнання, опори або щогли, котра забезпечує потрібну висоту для найкращої зони покриття, приймачів-передавачів і антен, розташованих на верхівці опори. Подеколи їх розташовують на дахах будинків, якщо висота достатня. В усьому світі експлуатують близько 1,4 млн. базових станцій, а їхня кількість у нашій країні вже перевищила 20 тисяч. І це не межа. Для підвищення якості зв’язку і розширення спектра надаваних ним послуг число базових станцій неухильно зростає, оператори постійно їх переоснащують відповідно до новітніх технологічних розробок. Безумовно, така кількість радіотехнічних об’єктів викликає стурбованість обивателів можливим впливом на їхнє здоров’я.
«Зважаючи на технологічні вимоги побудови системи стільникового зв’язку, напрямок випромінювання антен такий, що основна енергія (понад 90%) зосереджена в досить вузькому «промені», котрий завжди спрямований у бік від будинків, на яких розташовані антени, а також поверх сусідніх будинків або між ними. Це є неодмінною вимогою функціонування радіозв’язку», — каже начальник управління підтримки розвитку та контролю компанії «Київстар» Вадим Гелетуха. За його словами, належним чином розроблена мережа оптимізує зону покриття і тому працює тільки на найнижчих рівнях потужності, потрібних для забезпечення якісного зв’язку.
Всесвітня організація охорони здоров’я заснувала спеціальний міжнародний проект із вивчення впливу електромагнітних полів на здоров’я людини. Особливо фахівців цікавлять поля радіочастотного діапазону, створювані мобільними терміналами і базовими станціями стільникового зв’язку. Слід підкреслити, що провідні галузеві міжнародні організації ставляться до вивчення даних проблем дуже серйозно. До яких же висновків приходять експерти?
Справді, зі збільшенням кількості базових станцій і локальних бездротових мереж вплив радіочастотних сигналів на населення зростає.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Страшилки про мобілки і що про це кажуть експерти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок