Головна Головна -> Інше українською -> Інше -> Основні результати наукової роботи

Основні результати наукової роботи

Назва:
Основні результати наукової роботи
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,48 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Основні результати наукової роботи            
Протягом попередніх років були розроблені методи і технологічні проекти оптимізації структури сільськогосподарського виробництва на забруднених радіонуклідами та іншими техногенними токсикантами територіях України. В рамках робіт з моніторингу сільськогосподарських угідь і продукції розроблено технічний проект системи комплексного моніторингу виробництва сільськогосподарської продукції і оцінки стану сільськогосподарських угідь в регіонах України із значним техногенним навантаженням. Виконані дослідження по моніторингу забруднення с.-г. угідь і продукції Sr-90 з виділенням критичних територій, об’єктів і показників, що має економічні переваги над загальним радіаційним контролем на всій забрудненій території.
Проведені роботи по розробці підсистеми “Агропромисловий комплекс та продовольство” для підтримки прийняття рішень при дії техногенних навантажень на навколишнє природне середовище. Зараз продовжується насичення систем новими результатами та моделями.
За результатами наукових досліджень виявлені найбільш небезпечні ланцюги надходження радіонуклідів до людини. Отримані значення КП на різних ґрунтах, які через специфічні природні умови Українського Полісся у десятки разів відрізняються від загальновідомих.
Проведені дослідження по вивченню параметрів метаболізму радіонуклідів в організмі тварин. Це стало фундаментом для створення технологій заключної відгодівлі тварин на чистих кормах і дозволило прогнозувати терміни і режими одержання продукції згідно діючих нормативів. Розроблені і впроваджені методика і прилад для прижиттєвого визначення вмісту радіоізотопів цезію в м’язовій тканині сільськогосподарських тварин, які продовжують удосконалюватись. В напрямку переробки забрудненої тваринницької продукції розроблені нові технології виробництва “чистих” сирів із молока з підвищеним вмістом радіонуклідів. Проведені експерименти та випробування за програмою "Фероцианіди" на основних видах сільськогосподарських тварин, запропоновані рецепти і технології використання природних і синтетичних сорбентів та виробів на їх основі, що дозволило зменшити забруднення м’яса і молока цезієм-137 в 3-10 разів. Зараз ці розробки впроваджуються у колективних і приватних господарствах забрудненої зони. Впроваджена методика оцінки бази кормових ресурсів і рекомендацій щодо їх використання в забрудненій зоні.
Науковцями розроблені методичні підходи до проведення контрзаходів в забруднених регіонах України для мінімізації виносу радіонуклідів сільгосппродукцію та зменшення витрат на їх впровадження, а також підготовлені програми і рекомендації по їх впровадженню в двох найбільш критичних областях. Розроблено 5 технологічних проектів по застосуванню диференційованих контрзаходів у 5 критичних населених пунктах забрудненої зони, впровадження яких проводиться в поточному році.
Фахівцями інституту видані рекомендації з ведення сільськогосподарського виробництва на забруднених територіях України для різних після аварійних періодів (останні на період 1999-2002 рр.), в яких надані конкретні пропозиції з ведення основних галузей АПК і приватного сектору, а також вказані критичні напрямки подолання наслідків катастрофи на ЧАЕС в АПВ.
Відпрацьована методика та програма реабілітації (повернення до господарського користування) виведених сільськогосподарських угідь, розташованих на територіях Київської та Житомирської областей. Результати дослідних робіт і відповідні розрахунки показали, що існує можливість використання зазначених земель за певними сценаріями без перевищення дозових лімітів, встановлених державним законодавством. На основі всебічного аналізу радіологічної ситуації в агропромисловому виробництві співробітниками УкрНДІСГР були розроблені “Програма реабілітації земель зони безумовного (обов`язкового) відселення Київської та Житомирської областей на період з 1998 по 2005 рр.”, “Методика реабілітації земель зони безумовного (обов`язкового) відселення Київської та Житомирської областей”, “Рекомендації по реалізації обласної програми мінімізації наслідків аварії на ЧАЕС в Житомирській області”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Основні результати наукової роботи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок