Головна Головна -> Інше українською -> Інше -> Молоді ми і світ нам відкритий

Молоді ми і світ нам відкритий

Назва:
Молоді ми і світ нам відкритий
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
7,81 KB
Завантажень:
15
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
«Молоді ми і світ нам відкритий»


Клянусь перед сяйвом прийдешніх віків:
Ні віри, ні роду ніколи не кину…
Сучасне покликання українського національного виховання – забезпечувати всебічний розвиток дитини як особистості та найвищої цінності суспільства, розвиток її талантів, розумових і фізичних здібностей, виховання високих моральних якостей, формування громадян, здатних до свідомого суспільного вибору, збагачення на цій основі інтелектуального, творчого, культурного потенціалу українського народу. У житті кожної держави особливу роль відіграє молоде покоління. Від того, яку увагу приділяє кожна нація вихованню молоді, залежить її майбутнє.
Життя молоді повинне бути активне. Україна сприяє розвитку об’єднань та організацій, закріпивши це право у таких документах: стаття 36 Конституції України; стаття 20 Загальної Декларації прав людини; стаття 15 Конвенції ООН про права дитини; Закон України «Про об’єднання громадян». У цих нормативних актах йдеться про право кожної людини на свободу мирних зборів та об’єднань.
У загальноосвітніх школах Івано-Франківської області створені і діють понад 30 учнівських молодіжних організацій, товариств і об’єднань. Це такі, як «Соколи», «Козачата», «Січ», «Пласт», «Пошук», «Рід», «Орлики», «Шум», «Родина».
Молодіжна організація „Пласт – Національна Скаутська Організація України” є найчисельнішою і найбільш відомою із скаутських організацій в Україні. Пласт є добровільною, неполітичною, позаконфесійною, неприбутковою і незалежною всеукраїнською молодіжною громадською організацією.
Виникнення та розвиток скаутського руху
Під час англо-бурської війни (1899-1902) від 13 жовтня 1899 року до 18 травня 1900 року південноафриканське містечко Мейфкінг було взято в облогу, і впродовж цих 217 днів обороною міста успішно командував полковник британської армії Роберт Стівенсон Сміт Бейден-Пауел(див.дод.1), аж поки місто не визволила підмога. Сам же ж Бейден-Пауел отримав ранг генерал-майора.
В 1907 році Бі-Пі провів перший скаутський табір, який мав шалений успіх. 1908 року побачила світ книжка Бі-Пі "Скаутинг для хлопців" ("Scouting for Boys").
1920 року в Лондоні відбулась перша зустріч скаутів - Джемборі, на якій ввечері 6 серпня Бі-Пі проголошено начальним скаутом всього світу.
Уже 1921 року світовий скаутський рух налічував понад 2 000 000 членів, і при цій нагоді король Юрій V відзначив Бі-Пі почестю, іменуючи його бароном з титулом лорд Бейден-Пауел оф Гілвел.(дод.2)
Нарис з історії Пласту
Пласт постав із відчутної потреби організації молоді для служби українському народові. Взявши за основу скаутську організацію, засновник Пласту - д-р. Олександр Тисовський(дод.3) - розробив унікальну виховну систему, яка, хоч і подібна до скаутської, все ж має цілий ряд своїх особливостей, які відрізняють її від більшості скаутських організацій світу.
Принципи пластування, розроблені Олександром Тисовським, знайшли своє відображення у книзі "Життя в Пласті" - посібнику, яким уже впродовж більш як 70 років керуються пластуни.
Відповідником терміну "скаутинг" (англ. scouting, від scout - розвідник) став термін "пластування". Саме ж слово "пласт" походить від назви козаків-розвідників, які називались пластунами.
1-й етап: На заранні (1911-1920)
В 1911 р. студенти Петро Франко та Іван Чмола(дод.4) засновують перші пластові гуртки. В 1914 р. вибухає війна, і багато пластунів стають у ряди УСС.
2-етап: Віднова Пласту (1920-1930)
Після занепаду Української Держави, Пласт відновлює діяльність, спершу в Західній Україні, а згодом серед української еміграційної молоді в країнах Західної Європи.
1928 р. заборонена легальна діяльність Пласту на Волині, а 1930 в Галичині.
3-етап: За існування своєї нації (1930-1944)
В цей період Пласт в Галичині працює нелегально під проводом конспіративного Пластового Центру.
4-етап: Друга віднова Пласту. Великі завдання (1945-1950)
Після останньої війни велике число українців залишилося поза межами України. Організуються пластові гуртки в багатьох місцевостях з Головною Пластовою Старшиною та Радою в Мюнхені.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Молоді ми і світ нам відкритий

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок