Головна Головна -> Інше українською -> Інше -> Пісня гаїчки попереджає про небезпеку

Пісня гаїчки попереджає про небезпеку

Назва:
Пісня гаїчки попереджає про небезпеку
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
1,61 KB
Завантажень:
165
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пісня гаїчки попереджає про небезпеку
Щебетання гаїчки світлокрилої (Parus atricapillus, звичайний вид для Північної
Америки) зачаровує людей. А для гаїчок спів несе багато життєво необхідної інформації. Коли гаїчка світлокрила насвистує «чик-е-ді-ді» - це може бути попередженням для інших птахів у зграї: неподалік знаходиться хижак.
Кристофер Н. Темплетон і колеги записали пісні гаїчки світлокрилої, проаналізували їх згідно з ситуаціями, дослідили їх звучання за допомогою акустичних вимірювальних пристроїв, а також простежили за реакцією птахів, коли відтворювали ці пісні.
В результаті було з’ясовано багато цікавих і несподіваних фактів.
«Ці птахи за допомогою пісні передають набагато більше інформації, ніж ми можемо собі уявити. І лише докладне вивчення співу гаїчки світлокрилої дало нам можливість усвідомити, наскільки витонченими створіннями вони є», - сказав Темплетон.
«Гаїчкі світлокрилі змінюють різні складові пісні, як наприклад, невловимі акустичні властивості, інтервал між нотами, та інші речі які ми не можемо почути.
Лише одна річ, яку люди можуть почути, є кількість «ді» наприкінці пісні. Чим більше «ді» вони додають, тим небезпечнішим є хижак» - додав вчений.
Відоме «чик-е-ді», як правило, означає близьку присутність хижака. Деякі відхилення від «стандартного» звучання можуть нести інформацію про те, наскільки хижак є небезпечним, чи він літає або він є змією чи ссавцем як, наприклад, тхір, і де він знаходиться.
Ми не мали жодної уяви про те, що будь-яка тварина здатна розрізняти хижаків, які здаються однаковими. Для них же це питання життя та смерті, а для нас – це лише забава.
Пісня гаїчок світлокрилих ледь помітно змінюється в залежності від виду хижаків, як наприклад: чи є він великою чи малою за розмірами совою. Гаїчки світлокрилі менше побоюються менших сов, тому що рухи великих є повільними і вони програють гаїчці у здатності маневрувати.
А от якраз швидкі і маневрені невеликі сови «спеціалізуються» на малих птахах. Коли невелика сова знаходиться десь поблизу, гаїчка додає не менше 23 «ді» до своєї пісні.
Поклик «чик-е-ді» також повідомляє про небезпеку, спонукає усі зграю птахів оточити хижака, що сидить, і швидко забиратися геть. Число криків «ді» є дійсно магічним, це своєрідний вокальний індекс.
Другий по черзі крик гаїчки свтлокрилої є м’який, пронизливий звук «сіт», який означає, що поруч літає такий хижак, як яструб чи сокіл.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Пісня гаїчки попереджає про небезпеку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок