Головна Головна -> Інше українською -> Інше -> ЕТИЧНІ ВИРІШЕННЯ ПОВЕДІНКИ В КОНФЛІКТНІЙ СИТУАЦІЇ.

ЕТИЧНІ ВИРІШЕННЯ ПОВЕДІНКИ В КОНФЛІКТНІЙ СИТУАЦІЇ.

Назва:
ЕТИЧНІ ВИРІШЕННЯ ПОВЕДІНКИ В КОНФЛІКТНІЙ СИТУАЦІЇ.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
17,60 KB
Завантажень:
4
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Біловольська Г.В., Яновська Г.Л.
Хмельницький національний університет
ЕТИЧНІ ВИРІШЕННЯ ПОВЕДІНКИ В КОНФЛІКТНІЙ СИТУАЦІЇ.
У статті проаналізовано результат дослідження етичних вирішень поведінки в конфліктній ситуації. Проаналізовано основні проблеми конфлікту, конфліктного протистояння та його вирішення.
Ключові слова: конфлікт, проблема, розвиток, ситуація, поведінка.
Актуальність проблеми. Спілкуючись, люди взаємодіють між собою. Керівники спонукають підлеглих до праці, викладачі - студентів до навчання, батьки виховують своїх дітей. І всі ці види взаємодії є конфліктними.
Аналіз останніх досліджень і публікацій. Дослідження даної проблеми висвітлюється у працях Анцупова А., Дорошенко Н., Палеха Ю., Шейнов В. У цих працях проведено дослідження основних показників та стилів поведінки в конфліктній ситуації пов'язані з загальним джерелом будь-якого конфлікту - неспівпаданням інтересів двох чи більше сторін, людей, а також природу самого конфлікту. На даний момент існує п’ять стилів вирішення конфлікту. Вони давно вже відомі і описані в програмах управління справами, в основі якої лежить система, що називається методом Томаса-Кілмена ( метод розроблений у 1972 р. - Кеннетом У. Томасом та Ральфом Х. Кілменом). У графічному вигляді сітка Томаса_Кілмена має вигляд:
Важливо зрозуміти, що кожен стиль який зображений у цій сітці ефективний тільки в певних ситуаціях, і жоден із них неможливо виділити як найкращий.

Цілі наукового дослідження. Метою даної статті є аналіз та дослідження проблем поведінки в конфліктній ситуації. Коли людина знаходиться в конфліктному протистоянні, для більш ефективного вирішення проблеми необхідно вибрати певний стиль поведінки. При цьому йому необхідно враховувати власний стиль, стиль інших, залучених в конфлікт. Розглядаючи проблему управління подібними ситуаціями, сучасна конфліктологія розробила багато способів забезпечення оптимальної поведінки людей у конфліктних ситуаціях, що забезпечує конструктивне завершення конфліктів, а також їх профілактику та попередження.

Виклад основного матеріалу. Аналізом поведінки є усвідомлення ситуації як конфліктної, яка відрізає всі стратегії й форми поведінки, що не відповідають станів конфлікту. Більшість умов та факторів успішного вирішення конфліктів мають психологічний та моральний характер, бо відображають особливості поведінки та взаємодії опонентів. Якщо немає можливості попередити конфлікт, то необхідно, насамперед, подолати народжені складною ситуацією власні негативні емоції, актуалізувати свій інтелектуальний потенціал і життєвий досвід.

Дослідження і вирішення конфлікту - це в основному неюридичний вплив на конфлікт самих протидіючих сторін (суб'єктів), іноді за участю третьої сторони, з метою спільного повного або часткового задоволення своїх основних потреб та інтересів, зниження рівня конфронтації, а також локалізації конфлікту та скорочення моральних та матеріальних витрат, з ним пов'язаних.
Розумна постановка питання зводиться не до повного уникнення конфліктів, а до намагання навчитись правильно вирішувати конфліктні ситуації, робити їх корисними, якщо це можливо.

При подоланні конфлікту найважливіше виробити спільність дій, що забезпечують досягнення цілей, розв’язання проблеми. Високий рівень розвитку людської психіки обумовлює і її відносну самостійність, незалежність від того природного і соціального середовища, з яким вона пов'язана. Коли людина думає чи говорить про конфлікт, вона найчастіше асоціює його з погрозами, сварками, агресією та ворожістю. Конфліктом, на думку людей є небажане явище, яке при необхідності краще уникати, а якщо його вже не оминути, то відразу розв’язувати. Конфлікт психологічного рівня можна послабити або попередити, але тільки коли нейтралізувавши відчуття і наміри людей, що є надто складним завдання. У професійній діяльності найнадійнішим способом профілактики конфліктів як психологічного, так і соціального рівня є створення в сім'ї, в організації, в колективі, нарешті, в цілому в суспільстві такої морально-психологічної атмосфери, яка виключала б саму можливість виникнення причин, що призводять до конфліктів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: ЕТИЧНІ ВИРІШЕННЯ ПОВЕДІНКИ В КОНФЛІКТНІЙ СИТУАЦІЇ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок