Головна Головна -> Інше українською -> Інше -> ОБРОБКА МОВИ В СТАНДАРТІ GSM

ОБРОБКА МОВИ В СТАНДАРТІ GSM

Назва:
ОБРОБКА МОВИ В СТАНДАРТІ GSM
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,37 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Розділ 4. ОБРОБКА МОВИ В СТАНДАРТІ GSM
4.1. Загальний опис процесів обробки мови
Процеси обробки мови в стандарті GSM спрямовані на забезпечення високої якості переданих повідомлень, реалізацію додаткових сервісних можливостей і підвищення споживчих якостей абонентських терміналів.
Обробка мови здійснюється в рамках прийнятої системи переривчастої передачі мови. Система переривчастої передачі мови (DTX) забезпечує включення передавача тільки тоді, коли користувач починає розмову й відключає його в паузах і наприкінці розмови. DTX управляється детектором активності мови (VAD), що забезпечує виявлення й виділення інтервалів передачі мови із шумом і шуму без мови навіть у тих випадках, коли рівень шуму порівняємо з рівнем мови. До складу системи переривчастої передачі мови входить також пристрій формування комфортного шуму, що включається й прослуховується в паузах мови, коли передавач відключений. Експериментально показане, що відключення фонового шуму на виході приймача в паузах при відключенні передавача дратує абонента й знижує розбірливість мови, тому застосування комфортного шуму в паузах уважається необхідним. DTX процес з приймачі включає також інтерполяцію фрагментів мови, загублених через помилки в каналі.
Структурна схема процесів обробки мови в стандарті GSM показана на мал. 4.1, головним пристроєм у цій схемі є мовний кодек [4.1, 4.2, 4.3].
4.2. Вибір мовного кодека для стандарту GSM
Робочою групою по розробці стандарту GSM були пред'явлені наступні основні вимоги до мовного кодеку [4.3]:
- висока якість мови, що не уступає якості передачі мови в кращих існуючих аналогових стільникових системах зв'язку;
- низька швидкість передачі мови, що забезпечує можливість ефективного канального кодування й результуючу швидкість передачі в каналі зв'язку не вище 16 кбит/з,
- малу затримку повідомлення в процесі перетворення мови;
- стійкість до помилок у каналі передачі;
- можливість роботи в широкому динамічному діапазоні вхідних впливів як сигналу, так і шуму;
- великий динамічний діапазон вихідних сигналів;
- незначне зниження якості мови при каскадному з'єднанні кодеков:
- прозорість для сигналів даних;
- пряме сполучення із суміжними пристроями терміналів;
- простота реалізації;
- мале споживання;
- низька вартість.
Для вибору мовного кодека GSM був організований конкурс проектів. Спочатку для розгляду було запропоновано 20 різних кодеков від 9 європейських країн. Після міжнародного формального тестування ця кількість була скорочена до 6 з 6 країн. На наступному етапі два із чотирьох подполосных (SBC) кодеков (норвезьк й італійський) були зняті з розгляду, до остаточного етапу конкурсу залишилося два SBC кодека й два кодека в предикативним кодуванням [4.4].
RPE-LPC - Regular-Pulse Excitation/Linear Predicative Coding (Німеччина, Philips) -кодек з регулярним імпульсним порушенням і лінійним кодуванням із пророкуванням;
MPE-LTP - Multi-Pulse Excitation/Long-Term Prediction (Франція, IBM) -кодек із многоимпульсным порушенням і довгостроковим пророкуванням:
На другому етапі відбувається подальше зниження динамічного діапазону за рахунок довгострокового пророкування, у процесі якого кожен сегмент вирівнюється до рівня наступних один за одним сегментів мови. У принципі, LTP фільтр віднімає попередній період сигналу з поточного періоду.
Цей фільтр характеризується параметром затримки N і коефіцієнтом підсилення Ь. Період обчислення цих параметрів дорівнює 5 мс.
Вісім коефіцієнтів r (i) LPC фільтра, що аналізує, і параметри фільтра LTP аналізу кодуються й передаються зі швидкістю 3,6 кбит/с.
Для формування послідовності порушення залишковий сигнал пропускають через фільтр нижніх частот із частотою зрізу 3-4 кгц.
Остаточно періодична послідовність фрагментів передається зі швидкістю 9,4 кбит/с. Загальна швидкість передачі становить 3,6+9,4 = 13 кбит/с.
У декодері мовний сигнал відновлюється по відгуках послідовності регулярного імпульсного порушення (RPE) двоступінчастим синтезуючим фільтром, як показано на мал.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 



Інше на тему: ОБРОБКА МОВИ В СТАНДАРТІ GSM

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок