Головна Головна -> Інше українською -> Інше -> Методи дослідження геологічного середовища

Методи дослідження геологічного середовища

Назва:
Методи дослідження геологічного середовища
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
43,15 KB
Завантажень:
421
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 
Методи дослідження геологічного середовища


4.1. ЗАГАЛЬНОГЕОЛОГІЧНІ МЕТОДИ
До загальногеологічних методів дослідження геологічного середовища належать насамперед методи актуалізму, які використовують для вирішення зворотних завдань. Вони порушують питання, які випливають із порівняння сучасних ноосферних природних умов на земній поверхні, у повітряному басейні і Світовому океані з палеогеографічними умовами принаймні протягом фанерозою, тобто протягом останніх 600—500 млн. років геологічної історії. На цьому відрізку часу взаємовідношення біосфери з літосферою, гідросферою та атмосферою порівняно чітко відображені в мінеральних та органічних залишках, а також у магматогенних і хемогенних утвореннях. Іншими словами, на принципах актуалізму ґрунтується головне методологічне положення загальногео-логічних методів—використання палеогеографічних і палеоекологічних даних для вирішення завдань сучасної екології. Це дає змогу вирішити безліч різноманітних завдань, різних за конкретністю. Для території України, особливо неблагополучно! екологічно, найзначнішим І першочерговим є наукове обґрунтуван-ня вирішення таких завдань.
Насамперед потрібно визначити методи й напрями максимально об'єктив-ної наукової оцінки регіональних і глобальних аспектів радіаційної обстановки в зв'язку з аварією на Чорнобильській АЕС і великою насиченістю промисловості республіки атомними енергокомплексами. Геологічні аспекти екологічних проблем передусім залежать БІД ступеня радіаційного навантаження в геологічній історії, Енергія радіоактивного розпаду не була значною в планетарній формі розвитку, у тому числі й у геологічному розвитку Землі. Протягом понад 2 млрд, років у земній корі накопичувалися запаси радіоактивних речовин. За всю історію Землі живі організми ніколи не підпадали під вплив значних радіаційних випромінювань. Очевидно, тому в них немає імунітету проти змін, спричинених радіацією, безпосереднього відчуття небезпеки її впливу і почуття страху. Водночас визначено стратиграфічні рівні, де масове поховання і нагромадження органічної речовини в чорносланцевих і вугленосних товщах супроводжується підвищеними концентраціями радіоактивних речовин. Також звертає на себе увагу збіг цих явищ у часі з біостратиграфічними межами, із значними різкими змінами видового складу органічного світу (межа нижньої і верхньої крейди, верхньої крейди-палеогену та ін.).
Радіаційну проблему не можна розглядати відірвано від проблеми енергетичної, що євизначальною еколого-економічною і зрештою сощально-політичною проблемою.
94
З'ясовано, що для планет характерні фізико-хімічні перетворення. В основі обміну речовини й енергії Землі, їхніх змін є геохімічні та біогеохімічні процеси. І якщо не характерні для природного енергообміну та речовинного перетворення Землі термоядерні реакції на Сонці постачають енергією і Землю, і всю Сонячну систему, то це лише тому, що біосфера Землі одержує сонячну енергію через озоновий шар, що поглинає жорсткі промені у небезпечних для живих організмів дозах.
Усі атомні реактори на Землі (за винятком, можливо, глибоко занурених у кристалічну основу, нижче біосферної зони) надійно не ізольовані. Наслідки їхнього впливу на біосферу вивчені поки недостатньо. Проте вже сьогодні відомо, що навіть невеликі дози радіації є шкідливими.
Особливо активна дискусія останнім часом пов 'язана з оцінкою перспектив атомної енергетики як альтернативи всім іншим енергетичним джерелам. Це глибоко помилкова думка, яка виникла в зв'язку з тим, що маса викидів атомних об'єктів мінімальна порівняно з викидами електростанцій на твердому паливі або мазуті. Однак це зовсім непорівнянні за якістю викиди. Усі продукти викидів теплових електростанцій так чи інакше пов'язані з діяльністю біосфери і можуть бути в ній перероблені. Щоб зберегти від забруднення середовище існування живих організмів, необхідно розвивати безвідходне виробництво з обліком можливості екологічних навантажень конкретного регіону. Паливні ресурси потрібно цілком використати й утилізувати.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25 Інше на тему: Методи дослідження геологічного середовища

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок