Головна Головна -> Інше українською -> Інше -> Цінності епохи постмодерну і розвиток соціально-гуманітарної освіти в Україні

Цінності епохи постмодерну і розвиток соціально-гуманітарної освіти в Україні

Назва:
Цінності епохи постмодерну і розвиток соціально-гуманітарної освіти в Україні
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
59,67 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36 
Цінності епохи постмодерну і розвиток соціально-гуманітарної освіти в Україні            


Цивілізація, яка вступає нині в нову тисячолітню фазу, пред”являє до людини додаткові вимоги. В її межах освіта, інтелектуальний розвиток, інформаційні технології поступово але невідворотно утверджуються в якості стратегічних пріоритетів ХХІ століття.           
На цьому тлі особливо помітним є стрімкий динамізм світових соціокультурних процесів, повязаних з переходом від культури і способу життєдіяльності епохи Модерну до Постмодерну. Соціокультурний злам “Модерн – Постмодерн” означає, що теперішній час стимулює в людині відчуття індивідуальності, унікальності, окремішності, тобто перетворення її із суспільної істоти в особистість. Глашатаї ж історичної необхідності, повелителі мас, ревнителі всезагального блага поступово відходять у минуле.           
За цих умов освіта, як стратегічний ресурс цивілізаційного розвитку, повинна конструктивно спрацювати і в Україні. Відставання української системи освіти від світових тенденцій неприпустиме, оскільки це може обернутися відчутними матеріальними й інтелектуальними втратами.           
Усвідомлюючи, що освіта – це консервативна система, яка досить обережно сприймає нововведення, ми повинні навчитися бачити нове, розуміти його сенс і сприймати його як необхідність, обумовлену часом і новими соціокультурними реаліями.           
Згідно досліджень вчених, сучасна освіта в її широкому розумінні виконує ряд соціально значимих, цивілізаційно визначених функцій:
-        політичну -- відтворення існуючої системи влади і управління;
-        економічну – відтворення і розвиток певного способу виробництва;
-        соціальну – відтворення певних соціальних груп і відношень між ними;
-        гуманістичну – відтворення і розвиток особистості.
Орієнтація сучасної освіти коливається в системі давно визначених координат, що означають два полюси людського розвитку і світорозуміння. Йдеться про два протилежні підходи до суспільного розвитку. Суспільсво, в якому свобода і права людей ущімлені, в якому одні люди використовують інших як засіб (в тому числі й через освіту) ми з повним правом визначаємо як антигуманне. Суспільство ж, у якому свобода і права поширюються на всіх його громадян, коли кожна особистість завжди вважається метою й ніколи засобом, визначається як гуманне.
При всій очевидності доцільності втілення першого з названих підходів, сьогодні у світі продовжує домінувати авторитарна модель освіти, яка забезпечує відтворення людини насамперед як “засобу виробництва”. Учні, переважно, позбавлені права на самостійність у навчальному процесі, їхня діяльність обмежена вузькими, регламентованими можливостями.
Сьогодні, у звязку зі зміною епох, можна вести мову лише про передумови становлення особистісно-орієнтованої освіти, за якої домінуючою функцією зможе стати гуманістична. Чи можливо це в Україні? Певно, що так. Але це залежить насамперед від волі й розуму народу України.
Не претендуючи на всеосяжність з”ясування сутності й завдань проблеми реформування системи освіти в Україні, доцільно зосередитись на одному, але надзвичайно важливому для українського соціуму завданні – усвідомленні зміни цінностей людського буття в контексті розвитку соціально-гуманітарної освіти. Як етичні ідеали, цілі індивідуума і суспільства, цінності відіграють значну роль у процесі соціальної інтеграції.
Звертаючись не лише до базових, інваріантних цінностей, якими є, скажімо, любов, свобода, обов”язок, соціальна згода, терпимість, чесність, справедливість, ми повинні знайти відповідь на питання про те якими є цінності епохи Постмодерну.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36 Інше на тему: Цінності епохи постмодерну і розвиток соціально-гуманітарної освіти в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок