Головна Головна -> Інше українською -> Інше -> Охорона праці та оточуючого середовища

Охорона праці та оточуючого середовища

Назва:
Охорона праці та оточуючого середовища
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,41 KB
Завантажень:
49
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
7 Охорона праці та оточуючого середовища
7.1 Значення охорони праці і навколишнього середовища в забезпеченні безпечних і здорових умов праці
Охорона праці - це система організаційних, технічних, санітарно-гігієнічних та інших обов`язкових для виконання підприємствами (організаціями) і їх посадовими особами підприємств, які направлені на забезпечення прав робітників і службовців на здоров`я і безпеку умов праці. Право на здоров`я і безпечні умови праці є одним з основних трудових прав робочих і службовців, які затверджені в законодавчому порядку. Воно реалізується за допомогою різноманітних заходів, які передбачають покращення стану робочих місць, раціоналізацію технологічних процесів і герметизацію виробничих процесів, вентиляцію і освітлення робочих місць, вдосконалення засобів безпеки на підприємстві і забезпечення об`єктів засобами колективного захисту (огороджуючими, блокуючими і сигнальними засобами), забезпечення робочих засобами індивідуального захисту (спецодяг, протигаз і ін.) і особистої гігієни, контроль за виконанням технологічних режимів, забезпечення санітарно-гігієнічних умов праці, постачання на робочі місця гарячою їдою, медикаментами і засобами першої допомоги, медичне обслуговування робітників, періодичні медогляди, диспансеризацію, створення профілакторіїв, баз відпочинку, забезпечення лікувально-профілактичним харчуванням і ін.
Розвиток нафтогазовидобувної промисловості супроводжується вдосконаленням техніки і технології, впровадженням більш прогресивних методів праці, механізації і автоматизації виробничих процесів.
Нагляд і контроль за охороною праці і виконанням трудового законодавства ведуть спеціальні державні органи контролю, технічна і правова інспекція праці профспілок і комісії профспілкових комітетів.
На об`єкти нафтогазовидобувного комплексу приймаються особи чоловічої статі при досягненні 18-ного віку, які навчені безпечним методам роботи, правилами використання засобів індивідуального захисту, здійснення першої допомоги потерпілому і при цьому пройшовши перевірку знань. Жінки можуть бути прийняті на окремі види робіт на нафтогазовидобувних об`єктах, які допускаються законодавством про працю жінок, на нафтогазовидобувних об`єктах.
При поступленні на роботу, а також періодично всі робочі нафтогазового комплексу повинні в обов`язковому порядку проходити медичний огляд. Мета, якого - визначення придатності робітника до виконання робіт по даній професії без шкоди його здоров`я.
Час початку і кінець роботи, перерва, встановлюється адміністрацією підприємства і профспілковими комітетами. Перерва не входить в тривалість робочого часу. Робітники, що працюють в холодну пору року на відкритому повітрі або в холодних приміщеннях , передбачений десяти хвилинна перерва для зігрівання після кожної години роботи за рахунок робочого часу.
При проведені небезпечних виробничих операцій і на місцях потенційно небезпечних, мають бути знаки, які повідомляють про небезпеку (забороняючи, попереджуючі, вказівні) і плакати. Попередженню нещасних випадків допомагають також сигнальні кольори.
Яскравий колір якої-небудь деталі обладнання привертає увагу і попереджує про можливу небезпеку. Сигнальні кольори уніфіковані і зведені в єдину державну систему. На виробництві прийняти два основних кольори: червоний, жовтий і зелений; і три допоміжних - синій, білий і чорний.
Також на об`єктах нафтогазовидобувного комплексу застосовують звукову і світлову сигналізації. Звукова сигналізація здійснюється за допомогою сигнальної сирени, гудка, свистка, дзвінка і телефону. Світлова сигналізація здійснюється за допомогою червоної і зеленої ламп.
7.2 Аналіз потенціальних небезпек та шкідливих факторів виробничого середовища
Охорона праці на морській стаціонарній платформі включає в себе такі положення:
загальні вимоги;
евакуація персоналу;
індивідуальні і колективні рятувальні засоби;
протипожежний захист.
Загальні вимоги:
- на МСП в виробничих приміщеннях на видимих місцях розміщені схеми розташування трубопроводів і запірного обладнання на експлуатаційних комунікаціях;
- після шторму обслуговуючий персонал, який назначений начальником, майстром МСП, обстежує стан обладнання, стояків, посадочних площадок тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Охорона праці та оточуючого середовища

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок