Головна Головна -> Інше українською -> Інше -> інша робота: Магістерська робота Дослідження процесів освітлення та стабілізації виноматеріалів і пиво – безалкогольних напоїв при їх комплексній обробці адсорбентом у вигляді синтетичного кремнезему Si – 50 з добавкою оклеюючих речовин.

Загрузка...

Магістерська робота Дослідження процесів освітлення та стабілізації виноматеріалів і пиво – безалкогольних напоїв при їх комплексній обробці адсорбентом у вигляді синтетичного кремнезему Si – 50 з добавкою оклеюючих речовин. / сторінка 16

Назва:
Магістерська робота Дослідження процесів освітлення та стабілізації виноматеріалів і пиво – безалкогольних напоїв при їх комплексній обробці адсорбентом у вигляді синтетичного кремнезему Si – 50 з добавкою оклеюючих речовин.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
54,20 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
Такий продукт має відмінний порівняно з аеросилами гідрофільно-гідрофобний баланс при взаємодії поверхні його частинок з колоїдними частинками, що є в освітлювальній рідині. Важливою також є можливість впровадження в структуру поверхневого шару частинок SiO2 катіонів інших металів, зокрема Al і Ti, що можуть надавати у водних розчинах позитивний заряд поверхні частинок і таким чином справляти електростатичний вплив на колоїдні частинки зависі, пришвидшуючи їх випадання в осад.
2.2.2. Технологічна схема одержання пірогенного SiO2
Схема одержання вихідного адсорбенту у вигляді продукту Si-5O або його модифікацій приведена на (рис.2.3.) включає збірники (1,4), випарники (2,5), змішувач (3), спалюючий пристрій (6) з кільцевим манжетом для стабілізації горіння полум’я, реактор (7), коагулятор-холодиотник (8) і десорбер (9). Схема дає змогу отримувати складні оксидні системи у вигляді алюмо – і титаноаеросилів. При необхідності модифікування не самої матриці SiO2 а лише її поверхні, іони-модифікатори вводяться безпосередньо у воднево-кисневе полум’я через тороїдальне кільце (10) і таким чином потрапляють лише в поверхневий шар, утворених частинок SiO2.
Після охолодження і коагуляції продукт відділяється від хлористого водню і хлору, очищається на стадії десорбції за рахунок високої температури і обробки водяними парами в “киплячому” шарі. Показник pH для 4%-вої водної суспензії такого SiO2 змінюється від 2,5-2,7 до 4,0-4,3. Тобто концентрація водневих іонів зменшується від 0,00178 до 0,000060-0,000050 грам-іонів в 1 л. Це підтверджує близькість до концентрації H+ в напоях, які плануються до обробки, що убезпечує їх від підкислення і таким чином дає змогу уникнути електролітичного фактора впливу на коагуляцію колоїдів.
Залучення, крім традиційних хімічних методів аналізу, інших фізико-хімічних і фізичних методів дали змогу не тільки розібратися у якісно відмінних реакційно здатних центрів поверхні аморфного силіцій (IV) оксиду, але кількісно оцінити різні за активністю силанольні групи та інші форми води, присутні на його поверхні, в різних взаємодіях. Цікаві результати вдалося отримати суміщаючи спектральні та гравіметричні дослідження на одних і тих зразках діоксиду силіцію.
За рахунок утворення вторинної структури та наявності структурних гідроксильних груп різної природи, поверхня високодисперсного кремнезему здатна до специфічних взаємодій з різними компонентами дисперсійних середовищ, в тому числі харчових напоїв.
До таких характерних груп відносять ізольовані OH-групи:
(2.23)
Гемінальні групи-OH, зв’язні з одним атомом силіцію поверхні діоксиду:
(2.24)
Реакційноздатні віцинальні OH-групи, зв’язані між собою водневими зв’язками:
(2.25)
Зв’язану адсорбційно-молекулярну воду, що може утримуватися водневими зв’язками або по координаційному механізму:
(2.26)
Крім цього, на поверхні в достатній кількості завжди наявні групи, що також здатні до взаємодії з особливо хімічно активними речовинами типу HF.

(2.27)
Особливо цікавими є кремнеземи із заміщеними силанольними групами – органокремнеземи [36].
На сьогодні досконало вивчені механізми реакцій багатьох органічних і кремнійорганічних сполук з поверхнею кремнезему, розроблено ряд технологій по прививці органічних груп по структурних силанолах, в тому числі імобілізації ферментних препаратів. Розроблені методи кількісного аналізу поверхневих сполук.
В роботі [19] приведені результати дослідження ефективності органокремнеземів, структурні OH-групи поверхні яких заміщені гліколями, гліцеринами та амінокислотами. Є дані про придатність специфічних адсорбентів на основі модифікованих аеросилів, що містять на поверхні наночастинок привиті органічні групи основного або кислотного характеру, для вирішення перечислених вище проблем.
В опублікованих роботах [37,38] науковців Манчестерського та Оксфордського університетів показано унікальні можливості проведення органічних реакцій з використанням реагентів або субстратів, ковалентно зв’язаних на функціалізованих неорганічних та органічних носіях, починаючи з оксидів металів і закінчуючи мікропористими полімерами.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
Інше на тему: Магістерська робота Дослідження процесів освітлення та стабілізації виноматеріалів і пиво – безалкогольних напоїв при їх комплексній обробці адсорбентом у вигляді синтетичного кремнезему Si – 50 з добавкою оклеюючих речовин.

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок