Головна Головна -> Інше українською -> Інше -> інша робота на тему: Магістерська робота Дослідження процесів освітлення та стабілізації виноматеріалів і пиво – безалкогольних напоїв при їх комплексній обробці адсорбентом у вигляді синтетичного кремнезему Si – 50 з добавкою оклеюючих речовин.

Магістерська робота Дослідження процесів освітлення та стабілізації виноматеріалів і пиво – безалкогольних напоїв при їх комплексній обробці адсорбентом у вигляді синтетичного кремнезему Si – 50 з добавкою оклеюючих речовин. / сторінка 3

Назва:
Магістерська робота Дослідження процесів освітлення та стабілізації виноматеріалів і пиво – безалкогольних напоїв при їх комплексній обробці адсорбентом у вигляді синтетичного кремнезему Si – 50 з добавкою оклеюючих речовин.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
54,20 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
Скляні ємкості мають бути захищені. Пролиті кислоти (луги) негайно змиваються і нейтралізуються. Значні проливи засипаються сухим піском з ящика і прибираються, тоді роблять нейтралізацію.
При опіках уражене місце старанно промивають водою, після чого обробляють 10 % - ним розчином гідрокарбонату натрію або 3 - 5% - ним розчином перманганату калію. Оброблене місце треба покрити марлею, просоченою олією, змішаною з вапняною водою.
Обладнання і посуд повинні відповідати передбаченій методиці, перед застосуванням їх ретельно перевіряють, миють і сушать.
Не можна використовувати тонкостінну посуду для зберігання агресивних рідин. Нагрів можна вести тільки в термостійкому склі, не закривати посуд притертою пробкою до його охолодження. Тримати чи виймати трубки або корки треба з використанням для захисту рук рушник.
Потрібно пам’ятати, що напруга вище 36 В, особливо у вологих приміщеннях, становить небезпеку. Тому не можна торкатись руками оголених проводів або інших частин обладнання. Перед початком роботи необхідно впевнитись у відповідності напруги в мережі з робочою напругою, правильності складеної схеми, її з’єднань, наявності і цілісності ізоляції та контуру заземлення.
РОЗДІЛ 1
ЛІТЕРАТУРНИЙ ОГЛЯД
1.1. Стабілізація вин і виноматеріалів
З минулого сторіччя, крім теплової обробки і відстоювання, в Європі застосували методи адсорбційної очистки вин з метою підвищення їх біологічної та агрегативної стійкості, збільшення гарантійного терміну зберігання і покращення візуальних та органоліптичних характеристик.
Найбільшого практичного значення набула обробка бентонітом (“біла глина”), кизельгуром, згодом разом з іншими речовинами у вигляді комплексних схем. Переважно значні обсяги гущевих осадків, які залишались після декантації відстояного вина, втрачалися. Це вимагало значних затрат ручної праці на видалення осадків, а також приводило до великих матеріальних витрат.
Значно привабливішими виглядали пропозиції [1] застосування синтетичних адсорбентів на основі осадженого кремнезему.
Ще більш ефективною виявилася комплексна обробка адсорбентом з допоміжною оклеючою речовиною [2]. З появою нових синтетичних аморфних форм силіцій (IV) оксиду [3,4] почалася масова розробка і впровадження препаратів особливо чистого діоксиду кремнію спочатку для освітлення, а пізніше і для стабілізації виноматеріалів і готових вин за технологією, так званої кізельзоль – желатинової оклейки.
В ФРН “Байкисоль 30” та ін. (Вюхерпфеннінг, Круг, Поссман, Шторц, 1969 – 1972 р. р.), у Франції “Людокс СМ” (Бюрн, Сюдро, 1976 р.), в Італії, Австрії, Чехословаччині “Тосил” і т.п. Це по крайній мірі дало змогу позбутися недоліків, які пов’язані з неоднорідністю бентонітів різних родовищ, забруднення бентоніту катіонами деяких металів, великого ступеня набухання. Домішкові катіони могли брати участь в “металічних” помутніннях – випадання осадків комплексних трудно розчинних сполук. Поширений реагент у вигляді суспензії силікагелю у воді, який використо-вувався разом з розчином желатини в співвідношенні від 5:1 до 20:1 давав хороший результат при обробці білих вин бідних на танін, однак виявився недостатньо ефективним та селективним для інших сортів. Крім того самі силікагелі містять іони Na+, K+, Ca2+, Fe3+ та ін., які здатні посилювати явища “металічного касу” – тобто помутніння і випадання осаду при нетривалому зберіганні. Витрата такого реагенту є досить значною і складає до 20 г/л виноматеріалу. Час освітлення становить два тижні, що викликано досить високим значенням показника pH (9,0) і як результат низької швидкості седиментації завислих колоїдних частинок.
Випробувані в промислових умовах адсорбенти на основі SiO2-силікагелі марок КСК, МСК, перліт, аеросили з різною величиною частинок і питомою поверхнею 175, 300 і 380 м2/г, “біла сажа” БС-120, силохроми з радіусом пор 200, 300 і 600 Е [5].
Полімерні адсорбенти на основі полістиролу, стирол-N-оксімалеіліту, N-вінілпіролідону, модифіковані додатково для підвищення адсорбційної здатності та специфічності дії різноманітними сполуками органічного характеру, що містять функціональні групи схильні до комплексоутворення: гідролізатом білка (П-1), L – цистеїном і силазаном (П-2), дихлоргідратом етилового етеру L-аргиніну (П-3), лауриламіном (П-4), 2,6-диамінпиридином (П-5).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
Інше на тему: Магістерська робота Дослідження процесів освітлення та стабілізації виноматеріалів і пиво – безалкогольних напоїв при їх комплексній обробці адсорбентом у вигляді синтетичного кремнезему Si – 50 з добавкою оклеюючих речовин.

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок