Головна Головна -> Інше українською -> Інше -> Скачати інша робота: Магістерська робота Дослідження процесів освітлення та стабілізації виноматеріалів і пиво – безалкогольних напоїв при їх комплексній обробці адсорбентом у вигляді синтетичного кремнезему Si – 50 з добавкою оклеюючих речовин.

Загрузка...

Магістерська робота Дослідження процесів освітлення та стабілізації виноматеріалів і пиво – безалкогольних напоїв при їх комплексній обробці адсорбентом у вигляді синтетичного кремнезему Si – 50 з добавкою оклеюючих речовин. / сторінка 4

Назва:
Магістерська робота Дослідження процесів освітлення та стабілізації виноматеріалів і пиво – безалкогольних напоїв при їх комплексній обробці адсорбентом у вигляді синтетичного кремнезему Si – 50 з добавкою оклеюючих речовин.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
54,20 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 

На одному і тому виноматеріалі результати дії цих компонентів виявляються різними. Причому немає певної закономірності, тобто в одному випадку найвищу ефективність проявляє один реагент, а в наступному інший. На нашу думку цю особливість слід зв’язати з комплексним характером впливу наявних факторів, а виноматеріали залежно від виду винограду, місця і умов його вирощування є досить індивідуальними об’єктами.
Крім цього в дослідно-промислових умовах використані допоміжні речовини природного походження, починаючи з агар-агару, агароїду, казеїну, декстрину, крохмалю, желатину, закінчуючи ацетилцелюлозою, хітином, хітозаном і іншими полісахаридами та найефективнішими сучасними поверхнево - активними речовинами [6], синтезованими інститутом елемен-тоорганічних сполук АН СРСР для Московського філіалу Всесоюзного науково-дослідного інституту виноробства і виноградства “Магарач”
(м. Ялта): неіоногенні - діанол ДТ-4, синатол ДТ-7, сорбіталь; катіонні: алкамон 2Д і ДС, карбазолін СПД; аніонні – сульфітол, тритони TX-100 і TX-305 та амфотерний – карбазолін СПМ-3, на які, однак, не було отримано схвалення санітарних органів Міністерства охорони здоров’я та Міжнародної організації винограду і вина (МОВВ) за винятком Сорбіталь С-20, ПВПД (полівінілпіролідону) і декстрана [6,13]. Використання модифікацій силіцій (IV) оксиду з цими реагентами дає відмінні результати, особливо при наступному охолодженні вина або сусла. Тільки на підставі всесторонніх біохімічних, фізико-хімічних та хімічних досліджень Об’єднаний комітет експертів ФАО-ВОЗ по харчових добавках ці реагенти визнав безпечними для людини при добовому споживанні в кількостях, що не перевищують 25 мг/кг маси. Добавки типу Сорбіталь С-20 використовуються і за рубежем під назвою поліоксиетилен (20) - сорбітан-моностеарат в харчових продуктах як емульгатор, або засіб кристалізації у виробництві харчових жирів і масел. В США він включений в список GRAS і використовується при виготовленні сухих кексів, кондитерських виробів і безалкогольних напоїв [14].
Декстран – препарат полісахаридної групи при введенні у вино виконує подвійну роль – як високомолекулярний коагулянт і захисний колоїд. Як стверджують автори [5,6], кращі результати забезпечує використання продукту з молекулярною масою біля 500000. Всі партії оброблених вин з використанням декстрана зберігали чудові органоліптичні властивості і були прозорими тривалий час хоч вміст дестабілізуючих речовин в цих винах залишився вищим порівняно з винами обробленими SiO2 з добавкою желатини. Як недолік можна вважати реакцію вин, оброблених декстраном з SiO2, на холод. Це мало місце в окремих партіях вин Портвейн Таврійський та Іверія. Вина є складною біохімічною системою, що містить різноманітні дестабілізуючі сполуки в різних співвідношеннях і тому не дивно, що існує індивідуальний характер поведінки різних білих і червоних вин.
Відома також стандартна технологія обробки напитків з метою очистки їх від речовин колоїдної природи, наприклад білків, фенольних сполук в більш або менш полімеризованому стані та інших [15]. Реагент у вигляді порошку або водної суспензії додають у виноматеріал чи вино в кількості з розрахунку 2-5 г/л сухого матеріалу, а через певний час вводять розчин желатини в такому або дещо більшому співвідношенні. Після витримки і відстоювання в ємкостях 7-9 діб, виноматеріали (вино) знімають з осаду для передачі на наступну виробничу стадію.
Основними недоліками цього заходу є тривалість процесу, його багато-стадійність та значні втрати з осадом.
Кращими властивостями володіє реагент ФРН (пат. N2408836, МКИ С 12Н, А23 2/30 від 23.02.74., надр. 28.08.75), який представляє 30 % - ову рідку консистенцію кізель-золя, модифіковану сполуками алюмінію, наприклад алюмінатами калію, натрію або тетраметил-алюмінію. З приведених даних розмір частинок SiO2 в суспензії становить від 2 до 10 мкм, а вміст алюмінату в перерахунку на Al2O3 складає в межах 0,3 - 1,0 %.
Обробку вина рекомендують проводити наступним чином: на 1 л вихідного розчину вина чи сусла вміст азоту, в якому не перевищує 450 мг/л, коефіцієнт екстинції 0,17 при довжині хвилі використовуваного для фотометрування світла , додають 10 мг кізель-золя при перемішуванні, а через 5 - 10 хвилин вводять 3 мл 10 % - ного розчину желатини.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
Інше на тему: Магістерська робота Дослідження процесів освітлення та стабілізації виноматеріалів і пиво – безалкогольних напоїв при їх комплексній обробці адсорбентом у вигляді синтетичного кремнезему Si – 50 з добавкою оклеюючих речовин.

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок