Головна Головна -> Інше українською -> Інше -> інша робота українською: Магістерська робота Дослідження процесів освітлення та стабілізації виноматеріалів і пиво – безалкогольних напоїв при їх комплексній обробці адсорбентом у вигляді синтетичного кремнезему Si – 50 з добавкою оклеюючих речовин.

Магістерська робота Дослідження процесів освітлення та стабілізації виноматеріалів і пиво – безалкогольних напоїв при їх комплексній обробці адсорбентом у вигляді синтетичного кремнезему Si – 50 з добавкою оклеюючих речовин. / сторінка 5

Назва:
Магістерська робота Дослідження процесів освітлення та стабілізації виноматеріалів і пиво – безалкогольних напоїв при їх комплексній обробці адсорбентом у вигляді синтетичного кремнезему Si – 50 з добавкою оклеюючих речовин.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
54,20 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
Спостерігається сильне помутніння – відбувається процес коагуляції. Одержаний осад складає 5 – 8 % від об’єму вина (1 л). Освітлене вино характеризується високою прозорістю (екстинція 0,08 - 0,10 при =650нм), вміст нітрогеновмісних сполук знижується більше ніж в 2 рази. Вино зберігає приємний смак.
Недоліками можна вважати:
нестабільність кізель-золя через перетворення його в гідрогель, який важко рівномірно розподілити в об’ємі освітлювального матеріалу;
складність приготування і використання реагенту, враховуючи чотири стадійний характер процесу;
неповне освітлення напоїв від макрочастин через низьку адсорбційну ефективність і вибіркову здатність;
значні витрати реагента та висока його ціна.
На основі аналітичного огляду літератури з даної проблематики можна
зробити однозначний висновок, що досягти бажаного результату можна лише шляхом застосування комплексних заходів, які охоплюють всі стадії виробничого циклу. Всі транспортні засоби і технологічне обладнання цехів повинні бути очищені та продезенфіковані. В процесі безперервного режиму роботи значно зменшується степінь окисленості соків ,тому зупинки і простої є небажаними.
В передбачені регламентами строки здійснюють бактеріологічний контроль, причому одну пробу з партії аналізують на повний склад мікрофлори і при потребі проводять обробку антисептиками.
Використовуваний метод сульфітації поступово замінюють на інші методи, оскільки навіть в дозволених Державним стандартом дозах вільної сірчистої кислоти (SO2) 30 мг/л для напівсолодких та 20 мг/л для сухих вин не забезпечується надійний захист вин від повторного розмноження в них мікроорганізмів.
З метою вирішення існуючої проблеми та зменшення шкідливого впливу від використовуваного для обробки ємкостей, обладнання і виноматеріалів SO2 за рекомендацією Міжнародних організацій з 1970 р. ведуться пошукові роботи по його повній або частковій заміні на інші антисептики.
За цей період комплексно випробувано 93 препарати. Деякі з них, як наприклад бензенкарбонова, пропінова і саліцилова кислоти та їх похідні були практично відкинуті. Запропоновані та впроваджені в Італії таблетки АГМ (алілгірчичне масло) під назвам “Стерил”, “Флорстоп” використовують частково і в інших країнах. В США налагоджений випуск антисептика ДМПК (диметилпірокарбонат), який в дозах 30 - 50 г/л забезпечує захист вина від шкідливих мікроорганізмів та від повторного зброджування [26]. Подібні продукти випускають у ФРН. Недоліком їх можна вважати утворення метанолу при їх розпаді (крім CO2). У нас тривалий час серед інших антисептиків використовували реагент 5-НФА (5-нітрофурилакрилову кислоту) запропонований чехословацькими ученими [27]. Після всесторонніх досліджень в Київському Державному університеті ім. Т.Г.Шевченка було визнано за доцільне використовувати препарат 5-НФА у вигляді його натрієвої солі (краща розчинність в дозах 5 мг/л для сухих і 10 мг/л напівсухих і напівсолодких). Порівнюючи з обробкою сорбіновою кислотою з SO2 препарат в однакових дозах на 30% менш шкідливий. Є дані, що у ФРН освоєні ефективні препарати [28], дешеві і абсолютно нетоксичні.
Аналогічні ліцензійні пропозиції надійшли і від Франції, але хімічний склад, механізм дії, а тим більше спосіб виробництва, не розкривається.
Комерційна документація містить дані лише про дозування, способи використання і тести на перевірку ефективності і чистоту отриманої винної продукції.
1.2. Шляхи розвитку та вдосконалення виробництва пиво-безалкогольних напоїв
Серед харчових напоїв важлива роль відводиться пиву і безалкогольним напоям, які крім того, що самі є цінними харчовими продуктами, але і дають змогу продовжити термін зберігання цінних речовин багатьох ягід і плодів. В процесі технологічної переробки вихідні продукти проходять декілька стадій, кожна з яких має свої особливості. Спільним є те, що крім основних, так би мовити бажаних для нас процесів, більшою чи меншою мірою мають місце супутні процеси, які приводять до утворення побічних продуктів, що часто є не лише небажаними, але й шкідливими.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
Інше на тему: Магістерська робота Дослідження процесів освітлення та стабілізації виноматеріалів і пиво – безалкогольних напоїв при їх комплексній обробці адсорбентом у вигляді синтетичного кремнезему Si – 50 з добавкою оклеюючих речовин.

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок