Головна Головна -> Інше українською -> Інше -> Скачати: Магістерська робота Дослідження процесів освітлення та стабілізації виноматеріалів і пиво – безалкогольних напоїв при їх комплексній обробці адсорбентом у вигляді синтетичного кремнезему Si – 50 з добавкою оклеюючих речовин.

Магістерська робота Дослідження процесів освітлення та стабілізації виноматеріалів і пиво – безалкогольних напоїв при їх комплексній обробці адсорбентом у вигляді синтетичного кремнезему Si – 50 з добавкою оклеюючих речовин.

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"Назва:
Магістерська робота Дослідження процесів освітлення та стабілізації виноматеріалів і пиво – безалкогольних напоїв при їх комплексній обробці адсорбентом у вигляді синтетичного кремнезему Si – 50 з добавкою оклеюючих речовин.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
54,20 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
РЕФЕРАТ
У магістерській роботі проведено дослідження процесів освітлення та стабілізації виноматеріалів і пиво – безалкогольних напоїв при їх комплексній обробці адсорбентом у вигляді синтетичного кремнезему Si – 50 з добавкою оклеюючих речовин.
В якості допоміжних речовин досліджено гліцерин, желатин, казеїн, крохмаль, N – вінілпіролідон і полівініловий спирт.
Особливістю кремнезему Si – 50 є висока хімічна чистота, що значно переважає чистоту осаджених синтетичних кремнеземів, менша здатність до пилоутворення в сухому вигляді та менша структуроутворююча здатність в розчинах, чим він вигідно відрізняється від аеросилів.
Висока однорідність кремнезему Si – 50, його здатність вступати у міжмолекулярні взаємодії за рахунок реакційноздатних силанольних груп поверхні забезпечує високу адсорбційну ефективність при високій селектив-ності.
Випробувано можливість попереднього модифікування поверхні кремнезему Si – 50 N – піролідоном у присутності етанолу при підвищеній температурі. ІЧ – спектральні дослідження підтвердили факт заміщення груп – Si – ОН поверхні на органічні молекули. Це дає підстави вважати, що в цьому випадку ми одержуємо адсорбент з специфічним характером адсорбуючої поверхні.
Очевидно, що саме завдяки цьому, синтезований в подібний спосіб зразок проявив найбільшу ефективність порівняно з іншими зразками при однакових умовах випробування.
Важливо зауважити, що основні процеси протікають із задовільною для практичного застосування швидкістю при кімнатних температурах. Причому харчові напої після проведення обробки зберігають чудові органоліптичні властивості і високу стабільність як по агрегативному стану, так і по хімічному складу.
В роботі приведені графічні залежності зниження вмісту білкових, фенольних сполук і полісахаридів в процесі обробки виноматеріалів препаратом на основі кремнезему Si – 50, обґрунтовані оптимальні його дози та послідовність виконання технологічних стадій.
На підставі результатів проведених досліджень зроблені відповідні висновки та рекомендації.
ВCТУП
Зростаючі обсяги виробництва і переробки плодово-ягідної сировини, зміна кліматичних умов вимагають впровадження досягнень науково-технічного прогресу, в тому числі у виробництво харчових напоїв.
Застосування механічних засобів при збиранні, перевезенні, зберіганні та первинній переробці має, крім позитивних, цілий ряд негативних наслідків, оскільки позбавляє можливості певною мірою досягти вибірко-вості та селективного відбору плодів, привносить фактори випадковості сторонніх забруднень та інші проблеми.
Індустріалізація цієї галузі виробництва вимагає впровадження нових досконалих технічних засобів: пресів, фільтрів, теплообмінників, насосів, а також реагентів і допоміжних матеріалів, зокрема адсорбентів і коагулянтів.
Актуальність роботи по освітленню і стабілізації харчових напоїв на основі винограду і фруктів полягає в тому, що, не дивлячись на впровадження ряду нових технологій, відставання від передових країн продовжується. Як результат, маючи непогані кліматичні та інші умови, Україна, не може конкурувати на Європейському ринку вин та інших харчових напоїв.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами
Спеціалісти кафедри органічної та аналітичної хімії в співпраці з іншими науковими установами і підприємствами розробили і впровадили технологію прискореного виробництва харчових напоїв на основі використання нових препаратів аморфного діоксиду силіцію.
Однак, не дивлячись на певні досягнення, існують невирішені проблеми, пов’язані з труднощами отримання концентрованих гелів, не говорячи вже про золі силіцій (IV) оксиду. Тема роботи затверджена на засіданні кафедри органічної та аналітичної хімії (Протокол № 2 від 6 жовтня 2008 р), Вченою радою Інституту природничих наук (Протокол № 3 від
3 грудня 2008 р.)
Мета та завдання дослідження
В магістерській роботі заплановано провести науковий пошук нових форм аморфного кремнезему для отримання золів кремнієвої кислоти, які в концентрованому вигляді залишались би рідинами, що легко дозувати, та були придатними для освітлення і стабілізації харчових напоїв.

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
Інше на тему: Магістерська робота Дослідження процесів освітлення та стабілізації виноматеріалів і пиво – безалкогольних напоїв при їх комплексній обробці адсорбентом у вигляді синтетичного кремнезему Si – 50 з добавкою оклеюючих речовин.

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок