Головна Головна -> Інше українською -> Інше -> Скачати інша робота: Дослідження неефективності системи освіти

Дослідження неефективності системи освіти / сторінка 4

Назва:
Дослідження неефективності системи освіти
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
19,54 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
 
Брак послідовної політики, невідповідність управління і підзвітності нормам відкритого суспільства
Показники діяльності системи освіти в Україні не відповідають стандартам прозорого і ефективного державного управління галуззю. Оскільки держава займається розвитком і забезпеченням нормальної роботи галузі від імені платників податків, вона повинна відповідати на питання, наскільки добре вона представляє їхні інтереси. 
ЗацІкавленІ групи, або уЧасники освІтнього процесу 
Структура управління радянської системи освіти відповідала завданням освітньої галузі радянських часів. Освіта обслуговувала інтереси планової економіки і тоталітарного режиму і робила це досить успішно. Сьогодні ситуація в суспільстві змінилася, система освіти переживає трансформацію, а галузева структура управління залишилася без істотних змін. 
Участь у освітньому процесі основних зацікавлених учасників – держави, приватного сектора, громадськості – можна охарактеризувати таким чином. 
Державний сектор 
Міністерство освіти, як і за радянських часів, контролює навчальні плани і диктує зміст навчання, встановлює норми фінансування державних закладів освіти, відбирає та затверджує підручники, які належить використовувати у навчальному процесі. До повноважень Міністерства освіти та місцевих органів державної влади також належить розробка умов прийому до закладів освіти, призначення керівників державних закладів освіти, а також ухвалення кандидатур керівників недержавних закладів освіти.
Оскільки в Україні держава бере активну участь у наданні освіти, Міністерство освіти, використовуючи владні повноваження, робить усе, аби залишитися монополістом. Тобто, замість забезпечення справедливих правил гри для всіх учасників процесу, Міністерство намагається міняти ці правила на користь державного сектора в освіті. Це ставить у невигідне становище інших учасників освітнього процесу, створює несприятливі умови для розвитку ринку освітніх послуг. 
Приватний сектор 
Недержавний сектор в освіті України не є розвинутим. Так, за даними на початок 2000/2001 навчального року частка учнів недержавних закладів в середній освіті складала близько 1%, у вищій освіті – близько 8%. Серед факторів, що зумовлюють такі низькі показники, часто називають те, що вартість навчання у приватних закладах освіти є завеликою для більшості українців, зважаючи на загальне падіння доходів більшості населення. Але на прикладі вищої освіти можна побачити, що достатньо велика кількість споживачів готова платити за освітні послуги: статистичні дані свідчать, що майже половина студентів ВНЗ навчається не коштом державного та місцевих бюджетів, а за кошти фізичних та юридичних осіб. Основними перешкодами розвиткові недержавної освіти слід вважати нормативне середовище, яке створює нерівні умови діяльності державних та приватних закладів освіти. Нерівність умов між закладами освіти різних форм власності полягає у першу чергу в тому, що державні заклади освіти згідно із законодавством мають статус неприбуткових організацій і звільняються від сплати податків та зборів, натомість приватні заклади освіти підпадають під загальну систему оподаткування податком на прибуток як прибуткові організації. Відповідно, податкове навантаження приватних закладів освіти підвищує вартість навчання учнів (студентів).
Ресурси приватного капіталу для покриття видатків на освіту також використовуються слабо. Підприємства і фінансові структури висловлюють готовність легально надавати фінансову і матеріальну підтримку закладам освіти. Але прозоро взаємодіяти бізнесу і освіті заважають: брак фінансової самостійності шкіл, неефективність управління, правова неврегульованість питань взаємодії шкіл із жертводавцями, невизначеність об’єктивних критеріїв оцінювання успішності роботи закладів освіти, низький вплив батьків і громади на якість викладання в школах.
Як відомо, і центральні, і місцеві органи влади можуть працювати за контрактами з приватними організаціями, які мають фахівців необхідної кваліфікації і можуть забезпечити якісне виконання державних замовлень.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Інше на тему: Дослідження неефективності системи освіти

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок