Головна Головна -> Інше українською -> Інше -> інша робота українською: Дослідження неефективності системи освіти

Загрузка...

Дослідження неефективності системи освіти / сторінка 5

Назва:
Дослідження неефективності системи освіти
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
19,54 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Але представники приватного сектора, як потенційні учасники освітнього процесу поставлені у невигідні умови. Це відбувається тому, що в Україні оподаткування організацій, діяльність яких не спрямована на отримання прибутку, мало чим відрізняється від оподаткування звичайних приватних комерційних фірм і підприємств. 
До того ж, участь приватного сектора у якості постачальника для державних потреб в умовах дефіцитного бюджету часто пов’язана із фінансовими порушеннями. Наприклад, бізнес-структури «допомагають» школам та інтернатам «в обмін» на державні борги перед освітніми закладами для того, щоб отримати компенсацію за податок за додану вартість. При цьому розміри такої заборгованості держави перед освітніми закладами за спожиту електроенергію завищуються, що фактично означає розкрадання бюджету.
Громадськість 
Головний споживач освітніх послуг, заради якого існує вся система освіти, – громадянське суспільство – фактично позбавлений можливості впливу на неї для захисту своїх інтересів. 
Немає процедур звітування держави перед населенням за здійснення своїх зобов’язань по наданню освітніх послуг. Діалог громадськості з державою не побудований як систематична співпраця, спрямована на розробку і впровадження послідовної державної політики. Такий брак політичного діалогу і співпраці в освіті призводять до відчуження населення від процесу прийняття урядових рішень, недовіри до уряду.
Незалежний голос при розробці освітньої політики, в оцінці якості і ефективності освіти є слабким. Це має свої корені у соціалістичному минулому, коли радянська влада утримувала тільки ті дослідницькі інституції, що були потрібні для керівництва військовою промисловістю і «обґрунтування правильності обраного курсу». Дослідження, які б попереджали про суспільну небезпеку, політичні ризики, пов’язані з негативними тенденціями в суспільстві, не можна було здійснювати за державні гроші. 
Сьогодні ситуація майже не змінилася. Дослідницькі організації, не включені у державний реєстр наукових і освітніх установ, примушені платити податки як комерційні фірми, і їхня участь в публічній політиці через взаємодію з державними установами утруднена. Громадським організаціям важко вступати у контрактні відносини з державою. Згідно з обмеженнями щодо фонду заробітної плати, вони не мають можливостей наймати для надання інтелектуальних послуг кваліфікованих експертів. 
Через брак незалежного голосу, обговорення альтернативних стратегій розвитку освіти освітянська наука не може розвиватися. А занепад якості розробок, у свою чергу, призводить до неефективної освітньої політики, від якої втрачає все суспільство. 
Урядові рішення і документи державної освітньої політики 
В Україні за роки незалежності було підготовлено декілька документів, що мали визначати освітню політику держави. Була підготовлена національна Програма “Освіта” (Україна ХХІ століття)”. Були прийняті Закони про професійно-технічну, про середню освіту. Підготовлені Проекти Законів про вищу і дошкільну освіту, розробляється національна Доктрина розвитку освіти. Урядові рішення, що приймалися після прийняття документів, часто суперечили їм. Крім того, у кожного з наступних документів не було такого зв’язку з попередніми, який би давав змогу говорити про наявність цілісної стратегії реформування освіти в Україні.
Крім того, державні документи з освіти не містили розгляду альтернативних варіантів політики і були вироблені без належних консультацій із громадськістю. Внаслідок цього вони не передбачали відповідальності держави, інших зацікавлених учасників освітнього процесу, за не виконання прийнятих на себе зобов’язань. У результаті вони не стали інструментами реалізації освітньої політики. 
Очевидним є розрив мiж проголошеним вищим керiвництвом уряду курсом на демократизацiю та iнновацiйний розвиток суспiльства i тими урядовими рiшеннями, що визначають полiтику у сферi освiти України. Проголошений ще 1993 року Мiнiстерством намiр здiйснити реформу освiти так i не знайшов втiлення в державнiй полiтицi.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Інше на тему: Дослідження неефективності системи освіти

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок