Головна Головна -> Інше українською -> Інше -> інша робота безкоштовно: Дослідження неефективності системи освіти

Загрузка...

Дослідження неефективності системи освіти / сторінка 6

Назва:
Дослідження неефективності системи освіти
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
19,54 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Постанови Кабiнету Мiнiстрiв України за №896 вiд 3.10.93 та доповнення за №576 вiд 29.5.96 «Про Державну нацiональну програму «Освiта» (Україна ХХІ столiття)» наголошують на виконаннi такого стратегiчного завдання з реформування освiти, як «виведення освiти в Українi на рiвень освiти розвинутих країн свiту шляхом докорiнного реформування її концептуальних, структурних, органiзацiйних засад; подолання монопольного становища держави в освiтнiй сферi…». Серед принципiв реалiзацiї Програми видiляються такi, як «прiоритетнiсть освiти, …демократизацiя освiти, що передбачає децентралiзацiю та регiоналiзацiю управлiння системою освiти…, перехiд до державно-громадської системи управлiння освiтою…, вiдкритiсть системи освiти, …iнтеграцiя у свiтовi освiтнi структури, …багатоукладнiсть та варiантнiсть освiти…». Отже, засади Державної програми «Освiта» цiлком вiдповiдали сучасним свiтовим уявленням про шляхи реформування освiти. Однак Закон України «Про загальну середню освiту», прийнятий у травнi 1999 року, передбачає лише державне регулювання освiти i, по сутi, заморозив стан справ, що характерний для освiтньої сфери. Це було кроком назад до старої адміністративної системи. 
Функції Міністерства освіти і науки 
Від радянського способу керівництва була успадкована занадто велика концентрація влади в руках державного органу. До того ж, більшість повноважень, що їх бере на себе Міністерство освіти і науки згідно із Законом України про освіту, сформульовані як заборона для інших учасників брати на себе відповідні функції. Це суперечить проголошеним намірам про утвердження державно-громадської системи управління освітою, про що йдеться у Програмі «Освіта» і у проекті національної Доктрини.
Стратегічний бізнес-план Міністерства освіти Нової Зеландії. 
мета
Вплив Міністерства на результати освітньої діяльності є опосередкованим. Мета Міністерства – створення можливостей для посилення (а не надання) освіти. 
Освіта робить людей спроможними навчатися, досягати вмінь та бути небайдужими, що дозволяє їм приймати повноцінну участь у економічному і соціальному житті. Роль Міністерства полягає у сприянні, а не в директивному керівництві. Ми реалізуємо свою мету через лідерство, управління інфраструктурою, спроможність вирішувати проблеми і через допомогу тим, хто має вади власного розвитку. 
Те, що ми робимо, впливає на мотивацію і зосереджено на ключових проблемах сектора. Ми мусимо працювати з батьками, вчителями і менеджерами освіти для того, щоб заохотити, підтримати і надати їм змогу максимально використовувати свою енергію, мотивацію і досвід для досягнення якомога більшого спільного ефекту.
Ми мусимо створити сприятливе нормативне середовище, що дає змогу освітянам працювати ефективно, а студентам включатися в освіту і досягати в ній визначених для себе вершин. Ми маємо довести, що створюємо систему освіти, яка спроможна швидко і ефективно реагувати на соціальні та економічні зміни, а також – на потреби різних громад, роботодавців й суспільства в цілому.
Висновки
Основними негативними рисами урядової політики, що заважають вирішувати і розв’язувати проблеми української освіти, є:
· Монопольне становище держави заважає розвитку конкурентних відносин в освіті, участі громадськості у політичному процесі.
· Висока концентрація влади в руках Міністерства заважає зосередитися на виконанні стратегічних завдань розвитку галузі і створенні умов для учасників освітнього процесу. 
· Брак звітування перед різними зацікавленими учасниками освітнього процесу призводить до низької фінансової дисципліни, що в результаті негативно позначається на якості надання освіти, підриває довіру населення до уряду.
На перехідному етапі державна політика не може захищати інтереси тільки тих, хто зацікавлені у збереженні існуючого статус-кво. Однією із причин цього незадовільного стану справ в освіті є те, що в Україні на багатьох ключових посадах в управлінні освітою залишаються чиновники, які працювали ще за радянського режиму і сповідують принципи управління, прийняті за соціалістичної епохи.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Інше на тему: Дослідження неефективності системи освіти

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок