Головна Головна -> Інше українською -> Педагогіка -> Анімалістичний жанр. Начерки тварин.

Анімалістичний жанр. Начерки тварин.

Назва:
Анімалістичний жанр. Начерки тварин.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
2,06 KB
Завантажень:
580
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
УРОК №
Тема. Анімалістичний жанр. Начерки тварин.
Мета; ознайомити з анімалістичним жанром, професією художника-анімаліста; формувати композиційні вміння відтворювати рівновагу, цілісність, знаходити ритм; розвивати інтерес до творчості художників-анімалістів; виховувати любов до оточуючої природи.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Техніка виконання: графічні техніки.
Обладнання: для вчителя — репродукції та фотографії творів художників і скульпторів-анімалістів, опудало качки-селезня, схеми із зображенням скелетів птахів, тварин і людини; для учнів ~ альбом, простий олівець, гумка, вугіль, словник для запису термінів з образотворчого мистецтва.
Хід уроку
Організаційний момент
Повідомлення теми уроку
Мотивація навчальної діяльності
Слово вчителя.
Сьогодні ми познайомимось з одним дуже різноманітним жан-ром образотворчого мистецтва — анімалістичним і творчістю бага-тьох художників і скульпторів-анімалістів й самі спробуємо свої сили в ролі художника-анімаліста.
IV. Пояснення нового матеріалу
Розповідь учителя.
Анімалістичний жанр — це різновид образотворчого мистецтва, що зображує тварин. Митців, які спеціалізуються в цьому жанрі, називають анімалістами. (Учні роблять запис у словниках з обра-зотворчого мистецтва.)
Зображення тварин можна зустріти в живопису, скульптурі, графіці, декоративно-прикладному мистецтві, ілюстраціях до книг. Відомі імена багатьох художників і скульпторів-анімалістів: О. Барщ, О. Лаптєв, П. Чистяков, Н. Кардовський, П. Клодт, Є. Лан-сере, В. Ватагін, Є. Чарушин. (Учитель демонструє репродукції та фотографії їхніх творів.) В ілюстраціях до казок, байок тварин часто «олюднюють», тобто наділяють людськими рисами, зображують у костюмах. (Учитель демонструє репродукції творів Є. Рачева,Ю. Васнєцова.)
Художники-анімалісти завжди намагалися не тільки зобразити тварину реалістично (для цього вивчали її анатомію), а й передати її внутрішній світ.
Один із найвідоміших художників-анімалістів Василь Олексі-йович Ватагін вважав, що недостатньо передати зовнішню схожість зображуваної тварини з натурою, необхідно пізнати всю складність характеру тварини. Спостережлива людина помітить «пихатість» гордовитого лева, «благородність» вірного собаки.
Художники-анімалісти вивчають тварин із записником і олів-цем у руках, роблять дуже багато начерків. Це розвиває спостереж-ливість і гостроту зору, уважність, швидкість рук, уміння точно схоплювати головне і відкидати свідомо другорядне.
Починати робити начерки краще всього з нерухомої нату-ри — опудала. Це дає змогу вивчити натуру і не поспішаючи, конс-труктивно виконати малюнок: дотримуючись анатомії скелета, передати рухи, пропорції фігури, забарвлення, добре закомпонувати зображення.
Робота зі схемами.
Учні аналізують форму і конструкцію скелетів птахів, тварин і людини і відзначають, у чому їхня схожість і відмінність.
Робота над формуванням навичок і вмінь.
Учитель показує на дошці варіанти композицій у різних форма-тах (вертикальний, горизонтальний, квадратний).
У словник з образотворчого мистецтва учні записують послідов-ність роботи над начерком:
Намітити рух хребта.
Намітити голову.
Зобразити кінцівки.
Опрацювати деталі й передати фактуру.
V. Практична робота
Учні виконують начерк опудала качки-селезня олівцем або вуглем.
VI. Підсумок уроку
Учитель аналізує роботи учнів, у заключному слові відзначає особливості начерку.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Анімалістичний жанр. Начерки тварин.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок