Головна Головна -> Інше українською -> Педагогіка -> Вивчення пісні “Голосні звуки”. Загальні поняття про готи, звуки. Музично-ритмічні вправи

Вивчення пісні “Голосні звуки”. Загальні поняття про готи, звуки. Музично-ритмічні вправи

Назва:
Вивчення пісні “Голосні звуки”. Загальні поняття про готи, звуки. Музично-ритмічні вправи
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
2,94 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
План-конспект уроку з музики проведеного в 1-А класі
на тему:
Вивчення пісні “Голосні звуки”. Загальні поняття про готи, звуки. Музично-ритмічні вправи.


Тема: Вивчення пісні “Голосні звуки”.
Загальне поняття про ноти, звуки.
Музично-ритмічні вправи.
Мета: Вивчити пісню “Голосні звуки”, дати загальне поняття про ноти, звуки, їх різновиди, виховувати любов до співу, розвивати музичний слух.
Обладнання: музичний інструмент (баян), нотний зошит, сопілка, лото.
Хід уроку.
І. Організаційна частина.
Продзвенів уже дзвінок
Починається урок
Добрий день.
ІІ. Подача нового матеріалу.
Композитори складають музику і за допомогою нот записують їх у зошити. Ноти записують у спеціальному зошиті, який називається нотним зошитом. Цей зошит відрізняється від зошитів з письма, з математики.
У нотному зошиті є 5 лінійок. Лінійки ми рахуємо знизу вверх (малюю на дошці).
- Діти ви вже вивчили деякі букви, хто з вас вкаже що таке буква? (умовне позначення звука).
Нота – це також умовне позначення звука.
То що таке нота?
Давайте повторимо разом.
Як же записуємо ноту?
Зараз я поясню. Дивіться уважно на дошку. Нота складається з головки овальної форми (одночасно з поясненням малюю на дошці).
Головка може бути заштрихована і незаштрихована . І також нота складається із шпиля. Шпиль – це пряма лінія, яка торкається овалу з правої сторони.
- Ось ви бачите записану ноту. Ця нота записана на полі. Ноти записують не тільки на полі, а й на лінійці.
- Діти, які бувають звуки?
В музиці звуки бувають низькі і високі. Високі звуки (граю на баяні). До чого вони схожі. Так може співати пташка. Ось послухайте. А тепер послухайте які низкі звуки. Чи відчуваєте ви різницю. Вони можуть передати те як іде ведмідь. Отже, ви помітили що низькі і високі звуки зовсім різні.
Як ви думаєте які ще є звуки? (довгі і короткі)
Які це довгі звуки? (як звучать довго)
Які короткі? (навпаки звучать коротко)
Ось н-д, на довгий звук ми можемо зробити один крок, а за один крок можна проспівати два короткі звуки (демонструю).
Довгий звук позначається паличкою | і ми говоримо та, а короткий звук позначається 2 паличками – П вимовляємо ті-ті. (записую на дошці).
Ось послухайте як і проплескаю звуки що записані на дошці.
Музично-ритмічні вправи.
1.
2.
Спочатку я показую як проплескати потім всі разом.
- А тепер, у мене є карточки, кого я буду визивати на середину проплескати свою карточку.
А тепер всі разом цілу вправу із складених карточок.
Давайте пограємо гру. Я граю на бояні одну з пронумерованих карточок, ви говорите, що я заграла, тобто номер карточки.
ІІІ. Розспівування.
Співацька постава (Нагадую як сидіти під час співу).
Співаємо звук ля. І – ля (граю на баяні).
Давайте заспіваємо 2 коротких (ля-ля), один короткий (ля), а тепер зєднаємо (ля-ля-ля).
Гра “Луна”.
- А зараз ми пограємо гру, яка назив. “Луна”. Я буду співати, а ви повторюєте за мною так, ніби це ехо, ви були колись в лісі, коли крикнути відбивається луна.
4. Пісня “Квочка”.
А зараз ми навчимося співати таку пісеньку.
Ходить квочка
Коло кілочка
Водить діток
Дрібних квіток
Кво.
ІV. Робота над художнім виконанням пісні.
- Діти, як ви думаєте, які звуки є голосними (Звуки, які можна заспівати – назив. Голосними (Н-д: о, а, е, и, і – це голосні звуки, давайте заспіваємо.
І ось, Щавельна Болова, яка проживає в Івано-Франківську, це наша землячка написала музику на слова пісні Марійки Підгірянки “Голосні звуки”. М.Підгорянка – це вчителька, написала багато віршів, пісеньок для дітей, щоб за допомогою них дітям було легше зрозуміти явища природи, події, запам’ятати їх. Багато напис. про тварин, про Україну. Ось ми сьогодні, будемо співати пісеньку Марійки Підгірянки яка назив. “Голосні звуки”.
Голосні звуки.
І
Яблучка два
Несе донечка для неньки
А-а-а
Яблучка два
ІІ
О-о-о
Яєчко одно
Знесла курочка гарненька
Знайшла дівчинка маленька
О-о-о
Яєчко одно
ІІІ
И-и-и
Хлопчики три
В калабаню упали
І всі разом кричали
И-и-и
Хлопчики три | ІV
І-і-і
Лошачки малі
Є у них 4 ніжки
Коло воза ідуть пішки
І-і-і
Лошачки малі
V
Е-е-е
Де та мама де
Нема мами пішла в поле
Там бур’ян на ниві поле
Е-е-е
Ось вже мама йде

У-у-у
Песик на шнурку
Цуценяток п’ять курлатит
Полягали біля хати
У-у-у
Песик на шнурку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 



Інше на тему: Вивчення пісні “Голосні звуки”. Загальні поняття про готи, звуки. Музично-ритмічні вправи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок