Головна Головна -> Інше українською -> Педагогіка -> Прогноз погоди

Прогноз погоди

Назва:
Прогноз погоди
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
1,44 KB
Завантажень:
92
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Прогноз погоди
Мета: Навчити дитину читати і створювати схематичні зображення погоди, розвивати у дитини образне мислення, увагу, спостережливість.
Обладнання: схематичні зображення погоди
Хід роботи
Розкажіть малюкові, що люди придумали зображати погоду з допомогою простих малюнків. Вони необхідні для то-го, щоб без зайвих слів повідомляти усім, для кого це важливо, які сюрпризи може зробити природа найближчим часом. Такі малюнки можна побачити на екрані телевізора, коли передають прогноз погоди. Аналогічні малюнки метеорологи використо-вують для складання карт погоди. Такими картами користують-ся, для прикладу, моряки і льотчики.
Після такої короткої розповіді попросіть дитину придумати, яким малюнком вона б позначила ясний сонячний день, дощо-вий день, снігопад, похмурий день (коли небо захмарене), дощ з грозою, вітряний день, легке хвилювання на морі, шторм, соня-чний день з невеликою хмарністю, дощ зі снігом і т.д. Дайте дитині можливість на окремих аркушах паперу намалювати різ-ні варіанти схематичних зображень погоди. Якщо виникнуть ускладнення, обговоріть з нею, що можна намалювати, щоб усі могли зрозуміти, що сьогодні буде, наприклад, дощ. Малюнки повинні бути дуже прості і такі, щоб їх легко можна було розпі-знавати.
На рисунку показані такі схематичні зображення погоди: сонячно (1), дощ (2), сніг (3), похмуро (4), дощ з грозою (5), вітер (6), шторм (7), дощ зі снігом (8), град (9), ураган (10).
Після того як ви разом з дитиною зобразите різноманітні прояви погоди, можна починати гру. Вона може проходити у двох варіантах. Ви, як ведучий, повідомляєте малюкові з допо-могою "рації", яка буде погода (вітряна, дощова, похмура), а він знаходить відповідні картки і вивішує їх на стенді "Інформація для льотчиків і моряків". Замість такого стенду можна викорис-тати аркуш паперу з відповідною назвою. Як відомо, погода змінюється часто. Тому, після того як дитина виконає завдання, j ви знову повідомляєте про зміну погоди, наприклад, про те, що 1 очікується сонячна погода, але можливі вітер і шторм.
Другий варіант цієї гри дозволяє малюкові вчитися самостійно розповідати про погоду з допомогою схематичних зображень. Для цього запропонуйте дитині стати диктором телебачення і повідомити, яка погода буде сьогодні і завтра. А ви і будете метеорологом, який показує дикторові картки з прогнозом погоди.

Завантажити цю роботу безкоштовноІнше на тему: Прогноз погоди

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок