Головна Головна -> Інше українською -> Педагогіка -> Методи організації діяльності формування суспільної поведінки учнів

Методи організації діяльності формування суспільної поведінки учнів

Назва:
Методи організації діяльності формування суспільної поведінки учнів
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
2,46 KB
Завантажень:
134
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Методи організації діяльності формування суспільної поведінки учнів
Метод виховання – це спосіб взаємодії вчителя і учня спрямованої на розв’язання як мети виховання, зумовленого суспільством, так і конкретних завдань виховного процесу.
Метод завжди застосовується у конкретних умовах. Ці умови впливають на характер застосування методу.
Однією з груп методів виховання є методи організації діяльності формування суспільної поведінки. Ця група методів відіграє колосальне значення у формуванні особистості дитини. Вже з перших днів приходу до школи виникає потреба привчати дитину дотримуватися норм шкільного життя, не порушувати режим, бути уважним на уроці, доброзичливо ставитися до товаришів, не підказувати, спільно вітатися.
У реальному житті шкільного колективу постійно виникають ситуації, коли вчитель і учні спостерігають і коли випробовується на міцність вся система виховних стосунків.
Громадська думка відіграє важливе значення.
Стимулювати – означає дати поштовх, імпульс до думки, почуттів, ідей. До методів стимулювання належать:
змагання
Заохочення
Покарання
Змагання допомагає вчителю бачити і оцінити можливості кожної дитини, визначити перспективи руху вперед. Воно стимулює розвиток творчої активності, ініціативу, відповідальність, підприємництво та об’єктивну оцінку фактів.
Заохочення – це спосіб вираження позитивної оцінки учням шляхом похвали, нагородження, ласки.
Виховне значення заохочення зростає, якщо воно містить оцінку не тільки результату, але й мотиву, способу діяльності.
Погано, якщо учень чекає нагороду за найменший успіх. У початкових класах варто розвивати прийом колективної нагороди.
Покарання – це несхвалення, осуд негативних дій та вчинків з метою їх припинення або ж недопущення в майбутньому.
Використовують такі методи покарання:
Догана за наказом директора.
Усне зауваження.
Зауваження в щоденнику.
Зниження оцінки за поведінку, але не за навчання
Покарання повинне:
Бути не частим
Справедливим
Мати гуманний характер, не повинно ображати людську думку.


Екологічне виховання учнів в початковій школі
Екологічне виховання – систематична педагогічна діяльність, спрямована на розток у людини культури, взаємодії з природою.
Завдання екологічного виховання полягає в нагромадження, систематизації, використанні екологічних знань, вихованні любові до природи, бажання берегти і примножувати її, у формуванні вмінь і навичок діяльності в природі.
Зміст його полягає в усвідомленні того, що світ природи є середовищем існування людини, тому вона має бути зацікавлена в збереженні його цілісності, чистоти, гармонії.
Екологічне виховання неможливе без уміння осмислювати екологічні явища, робити висновки щодо стану природи, виробляти способи розумної взаємодії з нею. Ці уміння учні набувають на уроках та в позаурочний час. Водночас естетична краса природи сприяє формуванню почуттів обов’язку і відповідальності за її збереження, спонукає до природоохоронної діяльності.
Метою екологічного виховання є формування в особистості екологічної свідомості і мислення. Передумова для цього – екологічні знання. Екологічну свідомість як моральну категорію потрібно виховувати у дітей з раннього дитинства. На основі екологічного мислення і свідомості формується екологічна культура, яка передбачає глибокі знання про навколишнє середовище, вміння вирішувати екологічні проблеми, безпосередню участь у природоохоронній діяльності.
Система екологічного виховання передбачає врахування основних її аспектів:
національного та регіонального підходів до вибору навчального матеріалу екологічного спрямування;
збереження фізичного і духовного здоров’я людини;
об’єктивності у розкритті основних екологічних законів та понять, що дають підстави вважати екологію наукою;
зв’язку між набутими екологічними знаннями і життям, розкриття їх цінності не лише у виробництві, а й у повсякденному житті людини.
Практична реалізація завдань і мети екологічної освіти базується на засадах: комплексного розкриття проблеми охорони природи; взаємозв’язку теоретичних знань з практичною діяльністю учнів у цій сфері; включення екологічних аспектів у структур предметних, спеціальних узагальнюючих тем, які розкривають взаємодію суспільства і природи; поєднання аудиторних знань з безпосереднім спілкуванням з природою (екскурсії, трудові екологічні практикуми; поєднання класної і позакласної природоохоронної роботи).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Методи організації діяльності формування суспільної поведінки учнів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок