Головна Головна -> Інше українською -> Педагогіка -> Магістерська робота Народні та рухливі ігри у фізичному виховання дітей старшого дошкільного віку

Магістерська робота Народні та рухливі ігри у фізичному виховання дітей старшого дошкільного віку

Назва:
Магістерська робота Народні та рухливі ігри у фізичному виховання дітей старшого дошкільного віку
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
41,05 KB
Завантажень:
274
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.2


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
ДИПЛОМНА РОБОТА
«Народні та рухливі ігри у фізичному виховання дітей старшого дошкільного віку


ЗМІСТ
Ст.
Вступ | 3
Розділ І. Теоретико-методичні основи фізичного виховання дітей старшого дошкільного віку засобом народних рухливих ігор
1.1. Народні ігри і забави у формування фізичного гарту дітей | 6
1.2. Психофізіологічна характеристика розвитку дітей старшого дошкільного віку. | 13
1.3. Класифікація ігрового матеріалу | 18
Розділ ІІ. Організаційно-методичні засади використання народних рухливих ігор.
2.1. Організація та методика проведення народних рухливих ігор. | 22
2.2. Систематизація рухливих та народних ігор у відповідності до основних розділів навчальної програми «Малятко» | 24
Розділ ІІІ. Діагностика впливу народного та рухливого матеріалу на стан фізичного виховання дітей
3.1. Ефективність використання народного й рухливого ігрового матеріалу у фізичному вихованні старших дошкільників | 32
3.2. Методичні рекомендації щодо використання народних і рухливих ігор у системі фізичного виховання дітей | 37
Висновки | 46
Список використаної літератури | 48
Додатки


Вступ
Актуальність дослідження. Процес становлення освіти й виховання в Україні створюють умови збереження і розвитку національної культури, зокрема, впровадження і застосування українських національних рухливих ігор у системі фізичного виховання молодших школярів. Будучи важливим засобом надбання і передачі соціального досвіду, народні ігри повинні увійти сьогодні у всі сфери виховної роботи, емоційно збагачуючи особистість, викликаючи потребу до творчої діяльності та підвищення фізичної працездатності.
Творцем національних рухливих ігор є сам народ. Він завжди виступає вихователем молодого покоління, а виховання при цьому на-буває народного характеру (Г.С.Сковорода, К.Д.Ушинський). Тому націо-нальні рухливі ігри кожного народу своєрідні, неповторні й унікальні. Ці ігри відображають світогляд народу, його морально-етичні й естетичні принципи, багатовіковий досвід виховання підростаючого покоління.
На необхідність використання ігор у вихованні здавна звертали увагу видатні вчені і педагоги - Дені Дідро, Ян Амос Коменський, Вільгельм Август Лай, Мішель Монтень, К.Д.Ушинський.
Про окремі аспекти використання українських національних рухливих ігор у вихованні дітей дошкільного і молодшого шкільного віку говориться у працях Л.Бондаренко, В.Верховинця, Е.Вільчковського, О.Воропая, В.Скуратівського, А.П.Усової, О.Ю.Лницької та ін.
Наукові дослідження в галузі педагогіки і психології виявили най-сильніше бажання у дитини - це бажання ігрової діяльності (Л.С.Вигот-ський, І.А.Аршавський, Д.Б.Ельконін). Дитина рухається під час гри, вона вкладає в неї свою енергію, виявляє творчість та наполегливість. Національні рухливі ігри створюють найкращі умови для формування та удосконалення рухових умінь і навичок, сприяють розвитку тілесних і духовних сил, виховують позитивні риси характеру.
В Україні захищено декілька дисертацій про застосування українських національних рухливих ігор у .системі фізичного виховання дітей дошкільного і молодшого шкільного віку: Г.В.Воробей (1997) -дослідила вплив народних ігор на гарт, як діалектичну єдність фізичної витривалості та духовної стійкості молодших школярів різних етнографічних груп Прикарпатського краю; А.Я.Вольчинський (1998) -систематизував українські народні ігри за ознакою їх переважаючого впливу на стан здоров'я та рухову підготовленість дітей 5-6 років; В.Левків (1998) - узагальнив відомості про особливості засобів української національної фізичної культури в різних сферах життєдіяльності дітей і дослідив інтенсивність навантаження цих засобів за показниками ЧСС (частота серцевих скорочень) у молодших школярів.
Однак, аналіз публікацій свідчить про те, що не розроблена методика проведення уроків з використанням національних рухливих ігор за народним календарем у початковій школі, недостатньо обґрунтовані та уточнені особливості методики українських національних рухливих ігор за характером рухової діяльності із застосуванням їх на уроках фізичної культури у відповідності до навчальних програм загальноосвітньої школи, а також не з'ясовано вплив цих ігор на розвиток фізичних якостей дітей молодшого шкільного віку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Інше на тему: Магістерська робота Народні та рухливі ігри у фізичному виховання дітей старшого дошкільного віку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок