Головна Головна -> Інше українською -> Педагогіка -> Позанавчальна пізнавальна діяльність як чинник формування соціальної зрілості студентів

Позанавчальна пізнавальна діяльність як чинник формування соціальної зрілості студентів

Назва:
Позанавчальна пізнавальна діяльність як чинник формування соціальної зрілості студентів
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,36 KB
Завантажень:
279
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Позанавчальна пізнавальна діяльність як чинник формування соціальної зрілості студентів
У своєму дослідженні ми виходимо з того, що зростання соціа-льної зрілості особистості студентів у виховній систе-мі вищого навчального закладу здійснюється в прямій залежності від зростання активності самостійності студентів у позанавчальній пізнавальній діяльності.
Все інтенсивніше входження студента у навчально-виховний колектив, збігання його особистісного очікування із реальною ситуацією забезпечує реалізацію соціального самовизначення студе-нтів, сприяє впливу його соціально-професійної активності в різ-них напрямках навчально-виховної діяльності.
Аналізуючи формування соціальної зрілості студентів, акценту-ємо також увагу на деяких особливостях позитивного впливу в цьому напрямку окремих аспектів зростання позанавчальної пізнаваль-ної діяльності студентів. При цьому слід зауважити, що зростання активності студентів у позанавчальній пізнавальній діяльності стає для них усвідомленням поєднання вимог соціуму, міри індивідуальної свободи та обставин, що існують об'єктивно. Цю ситуацію можна охарактеризувати як одну з умов цілеспрямованого впливу на процес формування соціальної зрілості особистості студентів.
Дослідно-експериментальна робота показує наявність стійкої прямої та зворотної кореляції між підвищенням активності студентів у позанавчальній пізнавальній діяльності й рівнем формуван-ня соціальної зрілості особистості студентів. Це забезпечується одночасним зростанням соціального самовизначення та соціальної активності студентів практично у всіх специфічних видах такої діяльності.
Як позанавчальну пізнавальну діяльність ми розуміємо сукупність професійних норм, ідеалів, окремих результатів суспі-льного впливу, які є також свідомим, індивідуальним підсум-ком переопрацювання об’єктивних впливів, заломлених через почуття та розум. Для сту-дентів, які виявляють творчу пізнавальну активність, характер-ний індивідуальний стиль діяльності, що сприяє формуванню в навчанні і за його сприяння більш високого рівня соціальної зрі-лості особистості.
Пізнавальна діяльність передбачає застосування до студента ряду додаткових вимог і тим самим впливає на зростання рівня його соціальної зрілості. Систематична робота в напрямку пізнавальної діяльності вдосконалює не лише професійний рівень, а й формує специфічні навички та звички, відповідний склад мислення та спілкування. Загалом пізнавальна діяльність студента здійснюється за двома напрямками: перший – вона є ознакою професійної майстерності, другий – є активною умовою інтенсивного формування соціальної зрілості студента.
Сучасний етап організації навчально-виховного процесу навча-льних закладів орієнтований здебільшого на формування та розвиток професійних якостей фахівця. Профе-сійна спрямованість пояснюється як підготовка саме із спеціаль-них предметів, а не особистісно-цілісна компетентність.
На нинішньому етапі розвитку нашого суспільства праця фахі-вця не може бути успішною тільки в умовах дотриман-ня наявних стереотипів професійного мислення. За своєю приро-дою будь-яка діяльність з людьми вимагає постійного оновлення методів та форм діяльності, критичного самоаналізу й вияву твор-чих якостей розуму.
Будь-яка специфічна, творча діяльність потребує від студента вияву індивідуальних психічних якостей, що слугують запорука-ми її успіху. Наявність у студента певних здібностей вказує на здатність його до відповідальної діяльності. Наукові джерела по-різному пояснюють здібності. Але незалежно від цього переважна більшість науковців стверджує, що здібності – це індивідуальні психічні властивості особистості, які роблять людину здатною до певної діяльності, оскільки від них залежить легкість здобуття знань та умінь у відповідній діяльності. Розвиваються ці істотні властивості тільки в процесі відповідної діяльності.
Основою самостійної пізнавальної діяльності студента є його самоосвіта. Вона реалізується на основі цілеспрямованої потреби особистості студента в постійному нагромадженні та оновленні знань за допомогою різноманітних джерел.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Позанавчальна пізнавальна діяльність як чинник формування соціальної зрілості студентів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок