Головна Головна -> Інше українською -> Педагогіка -> Цей чудовий і прекрасний весь оточуючий світ...

Цей чудовий і прекрасний весь оточуючий світ...

Назва:
Цей чудовий і прекрасний весь оточуючий світ...
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
4,81 KB
Завантажень:
173
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Цей чудовий і прекрасний весь оточуючий світ...
Тематична розвага-свято з народознавства
Мета: дати поняття про чудодійні обереги нашого жит-тя — квіти і пов'язані з ними народні звичаї. Прилучити дітей до скарбниці народної мудрості.
У кімнаті-залі столи зіставлені і покриті вишитою ска-тертиною. На стіні — великий вінок, по боках його довгі рушники. Зал теж. прикрашено предметами побуту та обе-регами української сім’ї. На стінах рушники, віночки з жи-вих чи штучних квітів, на столах вазочки із квітами, у гле-чиках відвари цілющих трав, пучечки засушеного любистку, м'яти, чебрецю. Увазі гілки верби, берези, калини, жасми-ну, соняшник.
Вихователька. Людина з'являється на світ маленькою і безпомічною, її треба навчити зробити перші кроки, ви-ховати здоровою, розумінню, чесною, працьовитою і доб-рою. Цьому допомагають самі рідні люди — батьки, ви-хователі у дитячому садочку. Всі ви добре пам'ятаєте з ди-тинства ніжну, щиру заспокійливу мамину пісню, при-вабливу саморобну іграшку, подаровану татом, бабусину чарівну казку, дідусеву легенду. Всі ми любимо свій от-чий дім, свою Батьківщину — Україну. Бо ж ми усі ук-раїнці.
Дитина.
Я землі цієї паросток зелений,
Я землі цієї крапля дощова.
Заплелись у мене, приросли до мене
Жито і дерева, квіти і трава.
Вихователька. Щоб пізнати навколишній світ, який ша-нували і обожнювали люди у всі часи, треба любити і бу-ти добрим душею до природи. Сьогодні ми дізнаємось ба-гато цікавого про вічні супутники людського життя — квіти. Наша земля уквітчана зеленими килимами луків, левад, густими кучерявими лісами, плетивом боліт, нео-зорими ланами, садами, городами, парками, квітниками. Природу ще називають флорою. На стародавній мові флора означає квітка. Стародавні люди в честь природи влаштовували народні гуляння. Вони прикрашали себе і домашніх тварин різноманітними квітами, травами. Біля вікон українських хат палахкотять і зараз мальви та жор-жини, чорнобривці і маки. Буяють кольорами рожі І нагідки, ромашки, калина, м'ята, любисток. Все це обе-реги нашої спадщини. Квіти — постійні супутники нашо-го життя. Вони на клумбах, у кімнаті у вазонах. Вони на вишиваних рушниках, скатерках, доріжках. Ними розма-льовували печі, стіни, оселі. Засушені їх клали за образи, у скриню, з них робили різні напої, відвари, сушили на зиму худобі. В українській народній пісні співається:
Чи я в полі не травиця була?
Чи я в лузі не квітуча росла?
Взяли ж мене покосили
І на сіно посушили.
Отака-то доля моя...
А ще квіти на нашому національному одязі (демонструє плахту, корсетку, сорочку). У нас в гостях бабуся Настя. Бабуся показує своє вишивання — ці квіти на фартуху і корсетці символізують доброту і щирість душі. А ось ці, вишиті на рукавах сорочки — мальви і кучерявий барвінок, оберігають людину від хвороби і злого ока. Вхо-дить дівчинка з недоплетеним вінком, підходить до бабусі Насті і сідає поруч.
Бабуся. Де ж це ти була, онучечко?
Дівчинка. У поле бігала. Там кожна травинка, кожне де-рево і кущик, ніби живі, як ми, люди. І живуть вони своїм загадковим життям. Я ходила слухала, як квіти і трави шепочуть і сплітала віночок. Бабусю, заспівайте мені ту пісню, яку ви співали, як я була маленькою. Ба-буся з онучкою співають колискову.
Вихователь.
Як сяде сонце в комишині,
Дітей гойдають на калині
Матусі, вічні берегині
Колиски нашої душі.
Ласкаві мамині казки
Під колискове засипання
Передається крізь віки.
Вихователь. Український віночок, оспіваний у піснях, оповитий легендами, був і є символом добра і надії.
1-а дитина.
Сплетемо вінок український сьогодні
з мальв, чорнобривців, калини,
З барвінку та жита, із м'яти і рожі,
З жоржини, любистку, вербини.
2-а дитина. Віночок — це плетене коло із квітів, листя, гілок, трав, польових і лугових квітів. Віночок можна вплести із кульбаби, ромашок, васильків, сон-трави, лютиків.
Вихователь. Віночок із живих квітів цілющий і чарівний. Це головний убір, що нагадує сонце, тому за-хищає від хвороб і злого ока.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Цей чудовий і прекрасний весь оточуючий світ...

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок