Головна Головна -> Інше українською -> Педагогіка -> Проблемне навчання в системі інноваційних методик на уроках математики у початковій школі

Проблемне навчання в системі інноваційних методик на уроках математики у початковій школі

Назва:
Проблемне навчання в системі інноваційних методик на уроках математики у початковій школі
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
7,06 KB
Завантажень:
415
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Проблемне навчання в системі інноваційних методик на уроках математики у початковій школі
Освіта в ХХІ столітті стає пріоритетом у будь-якому суспільстві, в будь-якій державі. Процес навчання потребує напруженої розумової роботи учня та його власної активної участі у цьому процесі. Пояснення й демонстрація самі по собі ніколи не дадуть справжніх стійких знань. Цього можна досягти тільки за допомогою активного навчання. “Інноваційність узагалі має стати визначальним аспектом розвитку суспільства. Не стабільність, а інноваційність” [5: 1].
Традиційним у навчанні, в розумінні багатьох є те, що давно і добре відоме й засвоєне. Що не викликає питань щодо порядку організації й проведення. Про що не можна прочитати у класичні педагогічній літературі. Те, що складає основу навчальних програм у педагогічних вищих навчальних закладах. Але педагогічний розум педагога підштовхує його до необхідності аналізу традиційних підходів і пошуку нових, альтернативних форм і методів навчання з метою підвищення його ефективності. На основі результатів таких пошуків педагог виходить на рівень інноваційного навчання.
“Інноваційне навчання – альтернатива традиційному навчанню. Навчання, спрямоване на розвиток здібностей учнів до спільної діяльності в нових, можливо безпрецедентних ситуаціях” [7: 86]. Зважаючи на це, в процесі своїх пошуків, ми зосередились на тому, що інноваційне навчання– це система, в якій :
навчальний процес є цілісною взаємодією двох рівноправних її учасників – вчителя та його учня;
основною метою є розвиток особистості та різноманітних форм мислення кожного учня;
позиція вчителя орієнтована на особистість учня; переважають організаційні та стимулюючі функції;
основними формами навчання є групова та індивідуальна, що ґрунтується на довірі до дитини; переконанні у здатності відповідати за себе, на стимуляції почуття гідності й самоповаги [7: 87].
Цілком очевидно, що досягнути вищезазначених цілей можливо лише через особистісно-орієнтовані технології, бо навчання, орієнтоване на середнього учня, на засвоєння і відтворення знань, умінь і навичок не може відповідати ситуації, яка склалась.
Враховуючи цю особливість, ми вважаємо, що одним з можливих шляхів досягнення нашої мети є проблемне навчання.
У педагогіці ідея проблемності в навчанні не нова, хоча сам термін „проблемне навчання” порівняно новий.
Процес мислення нерозривно пов’язаний з почуттям сумніву. Ще Декарт показав нерозривний зв’язок почуттів сумніву з мисленням, стверджуючи, що оскільки суб’єкт сумнівається – значить мислить [4: 24]. Почуття сумніву в учнів з’являється в тому випадку, коли зроблено певне припущення, але не вистачає деяких знань чи, можливо, це суперечить тому, що знає дитина. Тоді сумнів спонукає до перевірки висунутих припущень, пошуку доказів, правильних відповідей на питання, які виникли. Таким чином, здоровий, розумний сумнів є однією з необхідних умов обов’язкового пошуку істини. В.О.Сухомлинський наголошував, що думка в учня працюватиме, якщо в нього виникає здивування: „чому саме так?” Тому урок треба будувати так, щоб учні могли мислити. Це надає процесу учіння жвавості, розвиває мислення, зумовлює інтерес до навчання, а успішне з’ясування проблемного питання сприяє міцності й усвідомленості знань. Важливою є думка А.А.Вербицького, який вважає, що „мислення пов’язане не з минулим знанням, хоча на нього і опирається, а з майбутнім, з невідомими ще ситуаціями сприйняття і дій, не з задачами, виконаними за зразком, а з проблемами, що не мають для розв’язку відомого алгоритму” [1: 13]. Таким чином, навчально-виховний процес – це певна модель процесів реальної дійсності, яка дає можливість пізнати цю дійсність в аудиторних умовах. Пізнання набуває форми навчання, спеціально організованого для того, щоб на понятійному рівні і за короткий термін засвоїти „основи наук”, закономірності природи і суспільства.
Навіть в звичній ситуації людина користується продуктами минулого досвіду кожен раз по іншому, видозмінюючи його в тому чи іншому відношенні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Інше на тему: Проблемне навчання в системі інноваційних методик на уроках математики у початковій школі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок