Головна Головна -> Інше українською -> Педагогіка -> Урок: Формування здорового способу життя „Здоров’я дітей – здоров’я нації”

Урок: Формування здорового способу життя „Здоров’я дітей – здоров’я нації”

Назва:
Урок: Формування здорового способу життя „Здоров’я дітей – здоров’я нації”
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
5,71 KB
Завантажень:
624
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Формування здорового способу життя
„Здоров’я дітей – здоров’я нації”


Урок № 1.
Тема. „Здоров’я дітей – здоров’я нації”.
Мета: формувати поняття про шкідливі звички та профілактику їх здоров’я та здоровий спосіб життя: здійснювати валеологічне, естетичне й громадське виховання.
Хід уроку.
Життя буяє, життя радіє,
А що ж це – „щастя”?
Сім’я? Багатство?
Кохання? Спокій?
Чи марнотратство?
А що це, мрія? І що то буде?
Чогось не стане? Чи щось прибуде?
І що за слово таке – „людина”?
Біоістота? А може диво?
Вітаю учнів з початком навчального року!
Як ви вважаєте, з чого треба почати навчальний рік, щоб він був добрим? Що є головним для кожного учня та вчителя протягом року? Щоб дати відповіді на ці запитання, спробуйте закінчити речення, які я буду зачитувати.
Щоб ти був здоровий як ... (вода).
Без здоров’я нема ... (щастя).
Було б здоров’я, а все інше ... (наживем).
Вартість здоров’я знає лише той, хто ...(його втратив).
Судіть про своє здоров’я за тим, як ... (ви радієте ранку й весні).
Щоб бути здоровим, держи голову в холоді, а живіт у ... (голоді).
Поки чоловік здоровий, то ... (здоров’я не шанує).
Молодість щаслива тим, що у неї є ... (майбутнє).
Як ви вже здогадались на сьогоднішньому уроці мова піде про здоров’я.
(Записати тему уроку на дошці).
Якими словами-цеглинами можна добудувати стінку між людиною і природою, що не дозволить їй бути здоровою? (мал. на дошці „стіну” проп. учням добудувати її).
Чи потрібна нам ця „стіна”? Для того, щоб її зруйнувати, треба „розбити кожну цеглину, починаючи з верхньої”. Щоб „розбивати цеглинки, розміщені нижче, треба спочатку зруйнувати верхній ряд”.
Тютюн завойовує світ (історія його завезення).
Справді, тютюн родом із Америки. І хоча на старовинних Китайських вазах трапляються малюнки із зображенням курців, проте до Колумба про тютюн в Старому Світі не знали.
Історія прилучення європейців до куріння почалася так. 12 жовтня 1492 р. матрос Родріго Тріана з корабля „Пінта”, славнозвісної флотилії Христофора Колумба, вигукнув: „Попереду земля!”
Прогримів гарматний залп. Матроси згорнули вітрила, і кораблі повільно рухались до невідомої землі. Колумб вважав, що перед ним – Східний берег казкової Індії. Місцеві мешканці називали свою землю, що виявилась островом, Гуанахані. Колумб дав їй нове ім’я Сан-Сальвадор. Ця назва від тоді залишилась за одним із Багамських остовів.
Серед подарунків, що їм піднесли остров’яни Колумбові, було сушене листя рослини „петум”. Це згорнуте в трубочку листя вони курили. У пошуках золота Колумб поплив далі на південь і 28 жовтня 1492 року зійшов на берег Куби. Мешканці зустрічали прибулих з головешками у руках і травою для куріння, яку вони називали „сигарою”. Дим цієї трави, за образним висловом Колумба, вони „пили”. Під час куріння „кожен 3-4 рази затягувався, випускаючи дим через ніздрі”.
25 грудня 1492 року корабель „Санта Марія” зазнав аварії. Людей, цінний вантаж і гармати пощастило врятувати, але найменший уцілілий корабель „Нінья” („Дитинка”) не міг умістити екіпаж двох кораблів (3 корабель „Пінта”, яким керував Мартін Пінсон, покинув Колумба). На побудованому з уламків „Санта Марії” форт „Навідад”, що означало „Різдво” влаштувалися іспанці. Колумб із частиною екіпажу відплив до Європи, лишив своїм заступником ченця Фра Романе Лано. Матроси були першими європейцями, які навчилися курити від остров’ян.
Таку притягальну силу маві тютюн. І рослина почала свій переможний хід по країнах і континентах. Після другого плавання Колумб (1493-1496 рр.) насіння тютюну завіз до Іспанії. Потім воно потрапило до Східних Європейських Країн і в період великих географічних відкриттів морськими та караванними шляхами його доставили практично в усі точки земної кулі.
Швидкому поширенню тютюну сприяла дивовижна його властивість – виробляти в людині потяг до куріння, який дуже важко перебороти.
На кінці XVI ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Інше на тему: Урок: Формування здорового способу життя „Здоров’я дітей – здоров’я нації”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок