Головна Головна -> Інше українською -> Педагогіка -> Олександр Довженко (1894—1956). Огляд життя і творчості митця.

Олександр Довженко (1894—1956). Огляд життя і творчості митця.

Назва:
Олександр Довженко (1894—1956). Огляд життя і творчості митця.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
10,92 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
|
Олександр Довженко (1894—1956). Огляд життя і творчості митця.
Мета: |
показати вплив народної творчості, трудового ото-чення на розвиток таланту і формування світогля-ду письменника; розвивати уважність учнів при читанні автобіографічних творів; виховувати в них любов до землі, на якій народився.
Обладнання: |
портрет письменника, фотокопії кадрів з його фільмів, твори; учнівська стіннівка «Невідомі сто-рінки біографії Олександра Довженка».
В людських сердець незаймані глибини Своїм він серцем глибоко проник, Співець краси, природи і людини, Душі людської дивний чарівник.
І. Гончаренко
І. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ ТА ЗАВДАНЬ УРОКУ
II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ
1. Вступне слово вчителя.
Чи знайоме вам ім'я Олександра Петровича Довженка? Де ви чули чи читали про нього? (Учні згадують кіностудію ім. Довженка, кінотеатр ім. Довженка, вулицю, названу його ім'ям, фільми, які вони бачили, та ін.)
І. Творчий доробок видатного українського кінорежисера і письменника Олександра Довженка посідає особливе місце у скарбниці і вітчизняного і світового мистецтва. Митець високого гуманістичного звучання, він завжди намагався осмислювати злободенні загальнонародні проблеми, жив болями і радощами свого часу, прозирав у день прийдешній.
І. Олесь Гончар згадував, що «навіть у мистецькому середовищі Довженко сприймався як художник унікальний, він ніс на собі карб мислителя. Фільми його заполонювали глядача силою народності, буянням художніх образів, глибиною думки й почуття. В кожному кадрі вражає дерзкість новатора. ...художник великої епохи, він мислив масштабами століть і тисячоліть».
Погляньте уважно на портрет Олександра Довженка. Критик Корнелій Зелінський писав: «Він взагалі був вродливий тією не солодкою, а мужньою і серйозною вродою, якою природа обдаровуєсвоїх обранців. Срібло сивини з роками ніби ще звеличує цю красу ореолом пережитого».
А пережитого було дійсно багато.
На сьогоднішньому уроці ми познайомимось із життям і творчістю Олександра Петровича Довженка методом удаваного інтерв'ю з пись-менником. Його «відповіді» — це уривки з творів самого Довженка. Серед чудової поліської природи розкинулося містечко Сосниця на Чернігівщині. Тут, на його околиці, що зветься В'юнище, в сім'ї селян-хліборобів Довженків 11 вересня 1894 року народився ще один хлопчик — Олександр. (Вчитель читає напам'ять вірш.)
Низький уклін чернігівській землі і Сосниці над тихою Десною. Він тут, з душею мрійною, ясною, родивсь і ріс у цім простім селі.
Він тут ходив на зорі світанкові, вдихав життя, духмяний запах трав, тут щирим серцем, сповненим любові, він чари мови рідної вбирав.
Так писав про Олександра Довженка поет Іван Гончаренко. А тепер перейдемо до інтерв'ю, (В «інтерв'ю» беруть участь двоє учнів: запитувач та «Довженко».)
2. Запитання й відповіді (інтерв'ю з О. Довженком).
Запитувач. Олександре Петровичу, розкажіть, будь ласка, про свою родину.
«Довженко». «Батьки були неписьменні... Дітей мали багато — чотирнадцять — перемінний склад, з якого залишаються двоє: я й сестра... Решта померли в різний час, майже всі не дотягнувши працездатного віку. І коли я зараз пригадую своє дитинство і свою хату, і завжди, коли б я їх не згадав, в моїй уяві — плач і похорон». («Автобіографія».) «Доглядали мене змалечку аж чотири няньки. Це були мої брати: Лаврін, Сергій, Василько й Іван. Пожили вони щось недовго, бо рано, казали, співать почали. Було як вилізуть всі четверо на тин, сядуть рядочком, як горобці, та як почнуть співать.
Коли вони померли від пошесті зразу всі в один день, люди каза-ли: «Ото Господь забрав їх до свого ангельського хору». Сталося це, кажуть, якраз на зелену неділю. Лихо прийшло в нашу хату бі-леньку. Мені тоді ще перший рік минав.
Довідавшись на ярмарку, що дома діти загибають з невідомої хвороби, батько ударив по конях. Як він промчав ті тридцять верстов, нещадно б'ючи коней, аби швидше нас врятувати, як гу-кав на Десні перевозу і як далі летів — про це довго гомоніли подо-рожні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Інше на тему: Олександр Довженко (1894—1956). Огляд життя і творчості митця.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок