Головна Головна -> Інше українською -> Педагогіка -> Мистецтво скіфів.

Мистецтво скіфів.

Назва:
Мистецтво скіфів.
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,62 KB
Завантажень:
291
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
УРОК №
Тема. Мистецтво скіфів.
Мета: ознайомити з художньою спадщиною наших пред-ків — скарбами скіфських курганів; формувати на-вички відтворення нового матеріалу, що базується на наукових даних; виховувати любов до історії своєї Батьківщини; розвивати творчу уяву, спостереж-ливість, пам'ять, естетичне відношення до духовних. та матеріальних цінностей свого народу.
Тип уроку: інтегрований (історія, образотворче мистецтво).
Техніка виконання: на вибір.
Обладнання: для вчителя — карта світу, фотографії і карти місць розташування скіфських курганів, фоторепродукції скіфських виробів, аудіозапис фрагментів опери О. Бородіна «Князь Ігор»; для учнів — матеріал за їх вибором, альбом.
Хід уроку
Організаційний момент
Повідомлення теми уроку
Мотивація навчальної діяльності
Бесіда.
Хто такі скіфи? (Кочівники, кінні лучники,.) Яку територію нони заселяли?) Покажіть її на карті. Виходячи зі способу життя скіфів, чи можете ви сказати, що або кого вони зображували? (Головний герой скіфського мистец-тва — звір) У яких давніх художників звір так само був головним об'єктом творчості? (У первісних.)
Де вони зображували звірів? (На стінах печер.)
Але скіфи не перебували в одному місці. Де ж можна було поба-чити їхні витвори? (Вони прикрашали речі, зброю.)
Як називається насипний пагорб, під яким покоїться скіфське поховання? (Курган) Слово вчителя.
Скіфські кургани приховують у собі безліч таємниць. Спробуємо розгадати деякі з них.
IV. Пояснення нового матеріалу
Розповідь учителя.
Розквіт скіфського мистецтва припадає на 7—6 тис. до н. є. Скіфська культура поширювалася на Північне Причорномор'я, Кубань, Алтай, Сибір.
Пам'ятки скіфського мистецтва мають всесвітню популярність. У різьбі по дереву й кістці, литті з бронзи, золота та срібла відтворюва-лись постаті звірів або фантастичних істот. Зображення виконувались у своєрідній художній манері, яка дістала назву звіриного стилю,
Олені, лосі, гірські козли, хижі птахи із розпростертими крила-ми, пантери з опущеними додолу головами, пташині лапи, звірині морди та вуха, кінські копита — із таких мотивів складається сюжет скіфських творів.
Не можна не віддати належне гостроті погляду скіфських художників, що могли точно виразити сутність кожного звіра. Треба відзначити також схильність творців звіриного стилю до орнаментальної розробки деталей. Так, роги оленя найчастіше пе-ретворюються в рослинні завитки або закінчуються стилізованими пташиними голівками. Прекрасне художнє сприйняття і відчуття матеріалу дозволяли стародавнім майстрам надавати будь-якому побутовому предмету обліку того чи іншого звіра.
Найбільша у світі колекція скіфських виробів зберігається в Ермітажі — музеї у Санкт-Петербурзі. (Учитель демонструє фо-торепродукції.)
Одним із шедеврів скіфського мистецтва є викарбунапа із золота фігура оленя — нащитний герб скіфського вождя — з кургану біля станиці Костромської у Прикубанні. Фігура оленя дуже пластич-на. Він готовий до стрибка: ноги підігнуті, шия витягнута, ледве відкинута голова з перебільшено великими рогами. Усе це створює відчуття внутрішньої енергії та сили величного звіра.
Знаменита пантера з келермеського кургану, як і костромсь-кий олень, виконана із золота і теж є нащитною прикрасою. Образ пантери переданий влучно й виразно. У кожній її лапі поміщено по стилізованому зображенню такої ж, але меншої за розмірами хи-жачки, що скрутилася клубочком, і на хвості вмістилося ще шість подібних звірків.
На золотому гребні з кургану Солоха в Нікополі зображена батальна сцена, що навіяна скіфським героїчним епосом. Пози та руки персонажів нагадують постаті вершників на фризі храму Пар-фенон — знаменитому творінні епохи грецької класики. Достовірно відтворені образи скіфів, що змагаються між собою, їхній одяг, збруя коней.
Ще один унікальний твір того ж художнього стилю — викар-бувана з електруму (розплав золота та срібла) скіфська ритуальна посудина, знайдена в кургані Куль-Оба близько Керчі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Мистецтво скіфів.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок