Головна Головна -> Інше українською -> Педагогіка -> Тема: Гра “Гра землі, у воді, у небі” (вік 3-6р.)

Тема: Гра “Гра землі, у воді, у небі” (вік 3-6р.)

Назва:
Тема: Гра “Гра землі, у воді, у небі” (вік 3-6р.)
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
2,13 KB
Завантажень:
347
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Тема: Гра “Гра землі, у воді, у небі” (вік 3-6р.)
Мета: Ознайомити дітей зі особливостями живих і неживих об’єктів, розвивати увагу, образне мислення, координацію рухів.
Обладнання: Ілюстративні карти із об’єктами живої і неживої природи.
1. За допомогою лічилки обирається ведучий, решта гравців стають півколом біля нього. Ведучий показує гравцям одну за одною усі картки. Якщо те, що намальовано на картці, знаходиться на землі – діти сідають навпочіпки, у воді – роблять руками плавальні рухи, у небі – махають руками, як крилами.
Якщо гра проходить із однією дитиною, то картки розкладаються на столі зображенням донизу.
Потім дорослий і дитина по черзі беруть картки і показують їх одне одному – при цьому другий гравець “приземляється”, “плаває” або “літає”.
Після гри дорослий звертає увагу на те, що і в воді, і на землі, і в небі є живе, і неживе. 
2. Діти розподіляються на дві команди. За допомогою лічилки визначається команда “живих” і команда “неживих”. Потім ведучий показує гравцям обох команд почергово усі картки. Команда “живих” плямкає , коли бачить об’єкти живої природи, а команда “неживих” –коли бачить об’єкти неживої природи. При правильних відповідях картки передаються тій чи іншій команді. Якщо ж якийсь гравець “живих” або “неживих” помиляється, то його команда віддає картку ведучому. Перемагає та команда, яка перша зібрала свій набір карток.


Тема: Знайди фігуру.
Мета: Гра знайомить дітей з логічними картками та їх властивостями, розвиває увагу.
Обладнання: 24 логічні картки, (всі кольорові геометричні фігури. Кожна логічна карта має три властивості: розмір, колір, форму. Розмір буває двох видів (великий і малий), колір – чотирьох видів (жовтий, червоний, синій, зелений). Таким чином, кожну карту можна визначити, наприклад: велике синє коло.–
9 карток-значків для позначення властивостей фігур: чотири картки з різнокольоровими зиґзаґами для позначення кожного кольору, три не зафарбовані геометричні фігури для позначення форми та дві картки для позначення маленького (картка з мишеням) і великого (картка зі слоном) розмірів.–
Одну запасну карту, на якій, у разі зазублення можна намалювати будь-яку з логічних карт.
Правила гри.
Для гри потрібні 24 логічні карти.
Гра призначена для тих дітей, які вже знають назви геометричних форм і розрізняють їх (коло, квадрат, трикутник), розрізняють кольори (червоний, жовтий, синій, зелений) і розміри (великий і малий).
Дорослий і діти сідають по колу. Перед гравцями розкладаються 24 логічні карти. Перший гравець поглядом вибирає на столі одну з карт і називає намальовану на ній фігуру за однією з властивостей. Наприклад: “Я – фігура кругла. Знайди мене”. Другий гравець шука будь-яку карту з круглою фігурою й забирає її собі, потім загадує свою фігуру, наприклад: “Я – фігура велика. Знайди мене”. Третій гравець шукаї одну з великих фігур і загадує свою, і так далі по колу. Гра продовжується доти, поки гравці не розберуть всі карти. Якщо діти не використовують якусь із властивостей під час загадування фігур, дорослий у свій хід робить це.
Якщо гравець загадує карту з фігурою, якої нема на полі, він “штрафується”: повертає на спільне поле одну зі своїх карт.
Наступного разу гра ускладнюється – фігури загадуються за двома властивостями, наприклад: “Я – фігура маленька і кругла. Знайди мене” або “Я – фігура велика, жовта, квадратна. Знайди мене”
Гра “Знайди фігуру” (“мовчанка”)
Мета Гра “мовчанка” проводиться за тими ж правилами, що і гра “Знайди фігуру”. Але гравець, згадуючи фігуру за властивістю, не називає її, а мовчки показує картку – значок із цією властивістю. Наприклад, якщо гравець загадав маленьку фігуру, він не каже: “Я – фігура маленька. Знайди мене”, а мовчки показує картку-значок з мишеням. Другий гравець, також мовчки, шукає відповідну до картки-значка також мовчки, шукає відповідну до картки-значка логічну карту. Якщо хтось із гравці

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Тема: Гра “Гра землі, у воді, у небі” (вік 3-6р.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок