Головна Головна -> Інше українською -> Педагогіка -> Вищі навчальні заклади приватної форми навчання: особливості, проблематика та закордонний досвід

Вищі навчальні заклади приватної форми навчання: особливості, проблематика та закордонний досвід

Назва:
Вищі навчальні заклади приватної форми навчання: особливості, проблематика та закордонний досвід
Тип:
Інше
Мова:
Українська
Розмiр:
3,27 KB
Завантажень:
307
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
В наслідок трансформування відносин власності в Україні з’явився новий суб’єкт приватного сектора господарювання, що водночас підля
гає державному ліцензуванню – приватний вищий навчальний заклад


Вищі навчальні заклади приватної форми навчання: особливості, проблематика та закордонний досвід
 
В наслідок трансформування відносин власності в Україні з’явився новий суб’єкт приватного сектора господарювання, що водночас підлягає державному ліцензуванню – приватний вищий навчальний заклад.
Високий освітній рівень населення та бажання удосконалити та підвищити свій статус, призвели до активізації діяльності у цій сфері та виникнення жорсткої конкуренції за право вищості у інтелектуальній боротьбі. З моменту свого виникнення приватні вищі навчальні заклади наштовхнулись на недовіру та упереджене ставлення з боку населення, оскільки до тепер існував один тип навчальних закладів – державний.
Загалом в Україні розвиток даної сфери є досить проблемним, оскільки відсутність державного фінансування ставить перед ВНЗ приватної форми навчання дилему: як «втриматися на плаву», отримуючи прибутки та забезпечуючи відповідний рівень професорсько – викладацького складу.
Крім того, в нашій країні немає великого досвіду діяльності таких закладів, тому відповіді на всі питання слід шукати в закордонній практиці. Можна визначити, що найбільш престижними та бажаними закладами освіти серед студентства вважається Києво-Могилянська академія, Національний університет імені Т.Г.Шевченка, Одеська юридична академія, Львівська політехніка, КПІ, МІЛП (Приватний університет). Так у США близько 54% навчальних закладів всіх рівнів (а особливо університетів та коледжів) є приватними: Гарвардський університет, Прінстон, Єль. В чому ж полягає секрет їхнього успіху та міжнародного визнання? Перш за все – це активна селекційна робота та чіткий відбір студентів, що в майбутньому будуть представляти честь закладу. Як в державному ВНЗ, так і в приватному студенти можуть отримувати стипендію, що полягає не у виплаті певної суми грошей, а у безплатному навчанні студента у ВНЗ. Дуже поширеним засобом залучення студентської аудиторії є оформлення позик на навчання, не в банку а безпосередньо у ВНЗ.
Наприклад у Британії вищі навчальні заклади стандартизовані, тобто ступінь студента Лестерського університету відповідає ступеню студента В Кембриджі чи Оксфорді, хоча для вступу сюди знову ж таки ведеться відбір абітурієнтів.
Закордоном вже давно стала зрозуміла істина: саме студенти визначають ступінь і престиж ВНЗ, їхній інтелектуальний рівень та досягнення є представницькими результатами діяльності.
Повертаючись до України слід зазначити, що 31% закладів фінансуються з держбютжету, а 69% відповідно ведуть свою діяльність самостійно.
З точки зору маркетингу ВНЗ – це суб’єкт, що виготовляє специфічний товар: освітню послугу, тому активна рекламна кампанія якісних аспектів цієї послуги призведе до збільшення попиту на неї.
З точки зору фінансової науки ВНЗ – це суб’єкт, що веде свою діяльність на основі комерційного розрахунку, хоча отримання максимального прибутку за мінімальних витрат не є його основною метою. Доходи ПВНЗ формується за рахунок внесення плати за навчання, здачі в оренду приміщень, видавничої справи, доходи від участі в капіталі. Витрати, знову ж таки пов’язані, з навчальним процесом та його вдосконаленням. Можна сказати, що визначальним фактором дохідності ВНЗ є контингент студентів, що в ньому навчаються, а отже його цінова політика.
Для ПВНЗ (приватний вищий навчальний заклад) точки беззбитковості, тобто кількості студентів за якої заклад не отримує ні прибутків ні збитків, визначається за формулою:
Тб =(Впост* Впост)/Цот – Взм/од ,
де Впост – постійні витрати,
Впост – питома вага вартості навчання у виручці від реалізації,
Цот – ціна одиниці товару,
Взм/од - витрати змінні на одиницю товару.
Для студента вартість навчання повинна визначатися часом, що з ним проводить викладач, а не рівнем зарплати цього викладача.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Інше на тему: Вищі навчальні заклади приватної форми навчання: особливості, проблематика та закордонний досвід

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок